Co ten Trump wyprawia?

Donald Trump

Donald Trump pokazał oblicze możliwości działania prezydenta USA. Nie ma mowy o gdybaniu, ani o pustych słowach. Wnioski są bardzo oczywiste.

Prezydent USA nie ma żadnej swobody działania, jeżeli mówimy o dużej geopolityce. Świadczy o tym bezpodstawne zbombardowanie części obszaru Syrii.

Powody są tak infantylne, że dywagowanie na ten temat jest obrazą naszej inteligencji. Ten sam durny pretekst, wykorzystał Bush do napaści na Irak. Do dzisiaj nie są w stanie udowodnić, że Husajn miał broń chemiczną.

Tak samo jest z Asadem. Ten przekręt z wymordowaniem własnych obywateli jest po prostu głupi. Nawet im się nie chce wymyślać poważniejszych oskarżeń względem Asada.

Ten przekupny świat mediów i polityków wszystko połknie. Bez refleksji, bez odrobiny zwykłej, prostej analizy geopolitycznej.

Donald Trump marionetką

Prezydent Trump okazał się zwykłą, pospolitą marionetką. Ten oczywisty pogląd bardzo łatwo obronić.

Wystarczy od kilku lat choć trochę interesować się geopolityką, śledzić działania amerykańskiej hegemonii.

Możemy śmiało powiedzieć, że Trump wszedł w buty Bushów i Obamy. Dokładnie idzie tym samym torem geopolitycznym, tym samym planem podbijania niewinnych państw, destrukcji świata, brudnej wojny.

On sam, jak i jego analitycy nie mają nic do powiedzenie. Czarno na białym realizowana jest strategia, opracowana lata temu. Trump nawet nie jest w stanie jej odrobinę zmienić.

I niech ktoś powie, że nie ma ukrytej władzy, która tym steruje.

Obamę mogliśmy wyzywać od sprzedawczyków, nieuków geopolitycznych, ale Trump wie dużo o świecie, ponieważ kilka razy w kampanii prezydenckiej wspominał o korupcji światowej.

I po co to było panie Trump?

Wstyd panie Duda

Lubię Andrzeja Dudę jako prywatną osobę. Jest miły, nieszkodliwy, być może uczynny. Mógłby być fajnym kolegą.

Ale… jako prezydent jest najnormalniej w świecie… śmieszny.

Jako jeden z pierwszych poparł bandycką napaść USA na Syrię. Jako jeden z pierwszych udzielił całkowitego poparcia Ameryce.

W głowie się nie mieści, jak można być takim Pinokio. Taki tytuł nadali prezydentowi frankowicze, kiedy oszukał ich, zostawił na pastwę losu. Najpierw w kampanii wyborczej naobiecywał, a później z wszystkiego się wycofał. Bo bankierzy go przekonali/przekupili/wystraszyli.

Andrzej Duda jest taki misiem. Na zdjęciach dobrze się prezentuje, umie wygłaszać miałkie przemówienia i popierać destrukcję światową.

Jako polityk, jako prezydent, kompletnie nie sprawdza się. Nie ma charyzmy, własnej strategii działania, własnego spojrzenia na Polskę.

Udaje patriotę i świętego.

Tylko zapomniał, że patriota nigdy nie poparłby napaści jednego państwa na drugi.

Dlatego nadany mu pseudonim „Pinokio” jest świetnym odzwierciedleniem jego politycznej działalności.

Co z tą geopolityką?

Coś w końcu musi wydarzyć się w Syrii. Za długo trwa impas, a rząd światowy nie ma czasu. Musi jak najszybciej wprowadzić nowy system gospodarczy NWO. Postawili na Trumpa, bo widocznie był świetnym kandydatem dla nich.

Moim zdaniem w najbliższych miesiącach Syria musi paść. Pytanie tylko, jak poradzą sobie z Rosją. Czy się dogadają czy Trump siłowo dokona rozwałki Syrii?  

Czas ucieka, geopolityka przez ostatnie kilka miesięcy drzemała.

Czas wybudzić się, wiosna przyszła.

Syria musi zostać podzielona, jak stało się to na Ukrainie. Jeżeli Rosja nie będzie szumieć, to dostanie swój kąsek czyli obszar wokół ich baz wojskowych i jakiś neutralny obszar.

Za długo bawią się z Syrią. Znacznie trudniejsi przeciwnicy czekają na destrukcje. Iran i Rosja to mocne państwa i śmiertelni wrogowie rządu światowego.

Jestem bardzo ciekawy, jaki pomysł mają na zniszczenie Rosji. Nie udało im się w 2015 roku pokonać ich ekonomicznie, również nie dokonali tego ceną ropy. Pozostaje zatem atak zbrojny. Dlatego budują tarczę rakietową… Chyba że baryłka ropy przez co najmniej rok czasu będzie poniżej 15 dolarów. To może zachwiać rosyjską ekonomią.

Kolejna zagadka, to: kiedy USA dostanie po gębie. Ich brawurowa jazda musi zakończyć się wypadkiem, upadkiem, a może nawet śmiercią.

To nie ta Ameryka z lat powojennych, kiedy miała cały świat na kolanach.

Dzisiaj ma mocnych przeciwników.

Aby ich zgładzić potrzebuje rozpętać wojnę światową.

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSLink: „Donald Trump- Caricature” (CC BY-SA 2.0) by DonkeyHotey

13 Responses to “Co ten Trump wyprawia?”

 • Maciej on 11 kwietnia 2017

  Poczekajmy jeszcze rok. Nedejdzie SDR, odejdzie dolar.
  Ameryka juz nie ma takiego znaczenia. To BIS rozdaje karty. Martin Armstrong zapowiada wojne domowa w USA !

 • qrdeblade on 11 kwietnia 2017

  Autor artykułu błądzi i wyraźnie jak wielu innych jest pod wpływem manipulacji. Nie bierze pod uwagę wpływu sprytnie prowadzonej, popartej kasą w rękach wiadomych elit strategii wyniszczania . To one niezmiennie w imieniu własnym lub ukrytego hegemona rozgrywają nie tylko małe państwa, ale również mocarstwa, które jak widać wiernie im służą. Ich typowy algorytm strategicznych rozgrywek, to doprowadzenie do rujnującego wewnętrznego chaosu lub wojny w której starają się zawsze reprezentować obie walczące strony. Jeśli więc przeszkadza im Asad tworzą sponsorowaną, walczącą opozycję, która doprowadza do wojny domowej. Aby wojna i zniszczenia przybrały obraz masakryczny, nie możliwy do kontroli przez siły rządowe, wspierają ich zainteresowanym poplecznikiem, który naturalnie burząc i niszcząc bez trudu rozprawia się z najemnym bractwem. W tym przełomowym momencie przychodzi czas na ripostę drugiego wielkiego mocarstwa szeroko medialnie uzasadnioną i nagłośnioną podstępnym chemicznym występkiem. W ten właśnie bystry sposób dalej wyniszcza się siły wroga, niezmiennie wyburza infrastrukturę, powoduje ucieczkę ludności cywilnej nie przejmując się bynajmniej ludzkimi ofiarami. To jest właśnie strategia wyniszczającej, długotrwałej wojny dzięki której rzuca się na kolana ( zadłuża na pokolenia ) całe narody jak to było wcześniej długotrwale realizowane w Europie, Afryce, ect.

 • Robert on 11 kwietnia 2017

  qrdeblade,

  szkoda, że nie zrozumiałeś artykułu…
  A takie słowa jak manipulacja, to nie używaj… skup się na treści…

 • Zebe on 11 kwietnia 2017

  Z Trump mamy sprawę jasną. Wystarczy spojrzeć na jego gabinet. Kiedyś jeszcze przeleciało mi przez palce ze , w latach 80tych Trump bankrutował i ratowali go pejsiaci ( nie pamietam zrudla)
  O naszym Pinokio to szkoda marnować czasu
  Intryguje mnie natomiast Rosja ???
  W samej Rosji ludzie stają sie podporządkowani władzy i tu sa wszelkie elementy działania NPS (NWO)
  A tu niby Rosja sie sprzeciwia Amerykanom. Nie wiem czy to nie jest pod publikę cos w rodzaju zimnej wojny ???
  Iran obecnie sojusznik Rosji ok a czy zaczął juz sprzedawać ropę nie za usiaki tak jak zapowiadał ???
  Bo według mnie Iran teraz jest następny w kolejce

 • Barbara on 12 kwietnia 2017

  Putin oszukał NWO i za to jest nienawidzony, a Syria jeszcze tą nienawiść wzmocniła. Teraz jeszcze ten list gończy za kolaborantem Hitlerowskim, Sorosem.
  Ukraina, i to co się na niej dzieje, to od 2006 roku ten same scenariusz, dlatego po ostatniej „rewolucji”, wschodnia Ukraina została całkowicie zablokowana, i nie była dopuszczona do wyborów, ponieważ to głosami wschodniej Ukrainy Janukowycz wszedł na stanowisko, a pupilką zachodu była „piękna Julia (tymoszenko)”, którą Janukowycz zamknął w pierdłu, i cały zachód za nią „plakał”.
  od czasu jak Putin wszedł do Syrii, Usrael próbuje wciągnąć Rosję w wojnę w Europie, jednym z pierwszych objawów tego, było naprowadzenie samolotu pasażerskiego nad tereny objęte walkami, a następnie zestrzelenie tego samolotu z ludźmi, którzy pochodzili głównie z zachodu. Malezja, jako właściciel samolotu, nie została nawet dopuszczona do „śledztwa”.Trump, nawet jeśli chciał coś zmienić, to wdepnął w g**wno, nie pozwolono mu na wypełnienie jego gabinetu ludźmi, których on chciał, a tych, których nie udało się zablokować przed wejściem do gabinetu, usunięto oskarżając o szpiegostwo na rzecz Rosji. Pytanie tylko jest takie, co uzyskał za zgodę na bombardowanie Syrii, czy w ogóle coś z tego będzie miał
  Jeśli chodzi o Dudę i PiS jako taki, to od dawna wiadomo komu służą, już po katastrofie w Smoleńsku to pokazali, latając za ludobójcą McCainem liżąc mu buty. Duda jest żydem, artykuł o jego teściu też został opublikowany po wyborach, choć nagrodę jakąś tam dostał dużo wcześniej, a samo nazwisko panieńskie „pani Dudy” też było całkowicie pomijane, i dopiero po wyborach zaczęło się pojawiać. Ukrywanie pochodzenia przed wyborami, w tak bezczelny sposób, sugeruje, że Polacy już całkowicie stracili zdolność do samodzielnej analizy informacji. Cała nadzieja w młodzieży, która coraz częściej wykazuje przebłyski, i nawet nachalna propaganda z każdej strony, ma na nich coraz mniejszy wpływ. Dlatego tak uporczywie „reformuje” się szkolnictwo, przecież to co jest w tych książkach, z których uczą się dzieci, zakrawa o kpinę, nawet lektury zostąły sprowadzone do „władcy pierścieni” i tym podobnych, żeby tylko dzieciom nie przyszło do głowy, poznanie historii, albo tego jak należy się zachowywać i wypowiadać, oraz szacunku do własnego kraju, a co najważniejsze, do własnego języka

 • Mirek on 13 kwietnia 2017

  Rząd światowy, NWO, banksterka, fałszywa flaga to bardzo prosty sposób postrzegania świata i geopolityki. Pozwala na pozorne wyjaśnienie wszystkich działań i procesów politycznych w formie przystępnej dla osób bez podstawowej wiedzy na temat polityki czy stosunków międzynarodowych.
  Pytanie czy taka jest rzeczywistość? Według mnie nie, obraz świata jest taki prosty.
  Czytając Pana posty Rosja i Iran wydają się być rycerzami w białych szatach, którzy walczą ze złowrogim NWO.
  Nie wiem dlaczego też tak wielkie zdziwienie budzi to że Trump wchodzi w buty Buscha i Obamy, w końcu jest przywódcą największego mocarstwa na świecie i musi robić wszystko aby nadal utrzymać hegemonię, co nie jest łatwe w obecnej rzeczywistości geopolitycznej. Dążenie do utrzymania hegemonii jest zupełnie naturalnym procesem i robiły to wszystkie mocarstwa w dziejach świata, a globalna polityka wykracza poza paradygmaty jednostek. Dlaczego Trump zbombardował bazę lotniczą w Syrii? Pierwszy powód jest oczywisty bo mógł to zrobić i nikt nie był w stanie mu się przeciwstawić . Drugi ośmieszył Putina. Trzeci zrobił to w trakcie wizyty Xi Jinpinga pokazując tym samym, że USA nie jest zainteresowane współpracą z Rosją przeciw Chinom. W zamian, dostał zielone światło od Chin na interwencję w Korei Północnej. Można to oceniać różnie ale USA znowu działają ofensywnie i są w stanie udowodnić swą siłę. Wbrew wszystkiemu głównym rywalem gospodarczym dla USA nie są Chiny ale UE pod przywództwem Niemiec. Izolowana Rosja przez Chiny oraz Stany będzie szukać za wszelką cenę zbliżenia z Niemcami. Każde zbliżenie Niemiecko – Rosyjskie kończyło się dla nas katastrofą. W obecnej sytuacji geopolitycznej jesteśmy klinem, który rozdziela Niemcy od Rosji. Zostaje nam albo całkowite podporządkowanie Niemcom w ramach UE, lub też współpraca z USA przeciwko Niemcom i Rosji. Nasz rząd w słunnym głosowaniu 27-1 wybrał tę drugą opcję i dlatego też Prezydent Duda poparł atak USA na Syrię.

 • Robert on 13 kwietnia 2017

  Mirek,

  widzę, że nie zna pan moich poglądów skoro po jednym artykule wysuwa tak daleko idące wnioski.
  Dany artykuł służy do wyrażania pewnego punktu myślenia, a nie omawiania całej geopolityki…

  1 – Nie ma na świecie mocarstwa, które jest rycerzem na białym koniu.
  Nie jest to ani obecne mocarstwo USA, ani komunistyczna Rosja czy Chiny.

  2 – Trump wchodzi w te same wojenne buty co Bush i Obama, nie jest lepszą zmianą.

  3 – Tak znam te poglądy, które pan po mediach powtarza, dlaczego Trump zwycięsko zbombardował obce państwo.
  Poglądy są żałosne… nikt nie ma prawa na takie działania.
  Jeżeli jest inaczej, to znaczy, że np. Rosja może zbombardować Polskę, aby utrzymać status hegemona w regionie?
  Proszę się nad tym zastanowić.

  4 – Chiny nie izolują Rosji, tylko z nią współpracują. Skąd taki pogląd fałszywy?

  5 – Głównym przeciwnikiem USA nie jest UE :)
  tylko blok chińsko-rosyjski.

  Przyznam, że pana poglądy są częściowo oderwane od rzeczywistości.
  Wyszedł z tego taki mix: wyborczej i częściowo słusznej oceny geopolitycznej.
  Gdyby odsunąć od tego wyborczą, byłoby całkiem nieźle.

 • Mirek on 13 kwietnia 2017

  Robert,

  2. Trump wchodzi w buty Busha i Obamy bo nie ma innego wyjścia. Jeśli nie będzie prowadził polityki imperialnej, Stany przestaną być mocarstwem, a statusu mocarstwa będą bronić za wszelką cenę, nawet kosztem wywołania kolejnego światowego konfliktu.

  3. Rosja nie może zbombardować Polski bowiem od 1999 roku jesteśmy w NATO i nadal obowiązuje art. 5 tej organizacji.

  Poniżej przykłady ostanich konfliktów Rosji z państwami, które nie są członkiem tej organizacji:

  1994-1996 I wojna czeczeńska
  1999 – 2009 II wojna czeczeńska
  2008 r – wojna w Gruzji
  2014 r – obecnie- aneksja Krymu i zamrożony konflikt na wschodniej Ukrainie

  Chyba nie do końca się też zrozumieliśmy w kwestii bombardowań w Syrii. Ja tego nie osądzam ani nie popieram, twierdze tylko że takie mocarstwo jak USA ma środki i może sprokurować konflikt w dowolnym miejscu na ziemi. Można się z tym nie zgadzać ale USA działa w imię swoich interesów.
  Prawo natomiast zawsze stanowią silniejsi tak było zawsze, przypominam słynny cytat ” zwycięzców nikt nie sądzi”

  4. Współpraca Rosja – Chiny jest tylko pozorna.

  Rosja może dorównać Chinom tylko pod względem militarnym, jeśli chodzi o potencjał ludnościowy czy gospodarczy to jest tam ogromna dysproporcja.

  Współpraca więc może być tylko na jednej zasadzie tj. wasalizacji Rosji przez Chiny. Ja uważam że Rosja nigdy się na to nie zgodzi i dlatego USA widzi szansę na wciągnięcie Rosji w ewentualny sojusz przeciwko Chinom.

  Polecam poniższą analizę, która podaje możliwe kierunki ekspansji Chin. Według niej najbardziej prawdopodobny kierunkiem ekspansji jest Syberia.

  https://foreign.pl/w-przededniu-iii-wojny-swiatowej-dlaczego-chiny-zaatakuja-rosje/

  5. Administracja Trumpa jest nastawiona antagonistycznie w stosunku do Niemiec i UE i nie jest to tylko mój pogląd.
  Trump zdaje się też grać na rozbicie UE, popierając Brexit oraz Le Pen.

  P.S Wyborczej nie czytam, a skoro Pan się na nią powołuje to oznacza to że jej linia polityczna jest Panu znana :-)

 • Robert on 13 kwietnia 2017

  Mirek,

  przyznam, że ten komentarz jest znacznie lepszy merytorycznie.

  1 – Tak, trump nie ma wyjścia, tylko że oszukał społeczność alternatywną.

  2 – Jak ktoś idzie na wojnę, to się nie pyta NATO czy może.

  3 – Współpraca Chin i Rosji jest konieczna. Rosja ma znacznie lepsze militaria, Chiny dopiero się zbroją i są zmuszeni do kupowania rozwiązań technicznych.
  Współpraca była widoczna wtedy, kiedy była konieczna czyli styczeń 2015 rok i zamach finansjery na gospodarkę Rosji.
  Poszła ropa w dół, giełda rosyjska i rubel.
  Rosja została uratowana przez Chiny.
  Lipiec, giełda chińska zaatakowana przez finansjerę, straty kilka bilionów dolarów.
  Wniosek: Rosja i Chiny na czas wojny muszą trzymać się razem.

  4 – Proszę dotrzeć do informacji, kto zbudował Niemcy po II wojnie światowej, dlaczego w Niemczech są wojska amerykańskie.
  Tak, dla USA problemem jest pakt rosyjsko-niemiecki, dlatego US postawi prawdopodobnie na Polskę w celu rozbicia tego paktu.
  Do tego dorzucili islamizację Europy zachodniej.

 • Mirek on 13 kwietnia 2017

  Robert,

  1. Odnośnie Trumpa to przypomina mi się teraz ten słynny czarno – biały filmik gdzie Trump mówił wprost o globalnym spisku nawiązując do przemowy Kennedy’ego. Filmik był tak profesjonalnie zrobiony i wówczas pomyślałem, że zrobiono go celowo aby wprowadzić ludzi w błąd, a za Trumpem stoją ci sami ludzie, których obiecywał zwalczać.

  Druga kwestia to przemowa z inauguracji i słynne America First. Wówczas wiedziałem już że jego wybór to nie przypadek i błąd elektoratu.
  Trump to człowiek czynu idealny na trudne wojenne czasy.
  Przypomniał mi się wówczas cytat z Marcina Lutra ” albatros jest zapowiada sztorm, zaś człowiek czyny pojawia się na horyzoncie, wówczas gdy nabrzmiewa nowy kryzys”

  W zeszłym tygodniu zbombardował bazę w Syrii, dziś zrzucił 10 tonową bombę na Afganistan. Na takie kroki Obama nie zdecyfował się w ciągu dwóch kadencji. Jak widać sprawy przyspieszają i 2017 moźe być faktycznie przełomowym rokiem w historii…

  W maju Merkel jedzie do Putina ten zapewne nie odmówi jej uścisku dłoni…

 • Rozsądna Anna on 14 kwietnia 2017

  Jednym słowem Jak byśmy się nie ustawili DUPA będzie zawsze z tyłu i rację miał Profesor Lange mówiąc, że „Polityka to najgorsza k… (admin), a politycy to najgorsze k… (admin)” i każdy wie o co chodzi, ja bym dodała do tego super k… (admin) WATYKAN i wszystko jest jasne w tej czarnej dziurze matrixie.
  Ale nie traćmy nadziei, dobro się czai tuż, tuż i pomimo naporu GLOBALIZMU ja wygram. Szkoda tracić swój cenny czas na politykierstwo……………”.TSSBJTCH”

 • Mag Chaosu on 21 kwietnia 2017

  Trump – WIELKIE ROZCZAROWANIE. To kolejna pacynka w łapach szarych eminencji wiadomej nacji dążącej do wyautowania połowy ludzkości w imię dziwnych przepowiedni zrodzonych w umysłach ludzkich.

 • Mag Chaosu on 21 kwietnia 2017

  I rozpęta Robert, całkiem możliwe, że już wkrótce. Wszystko do tego zmierza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *