Czy będzie drugi atak na ropę?

oli700

Piotr Głowacki w poniższej analizie przedstawia pogląd, iż będzie drugi atak na cenę ropy. Istnieje duża możliwość osiągnięcia 35 dolarów za baryłkę, czyli cen jakich nie widzieliśmy jeszcze na stacjach benzynowych.

Czy taka opcja jest możliwa?

Piotr przedstawił na wideo analizę ekonomiczną z wykorzystaniem wykresów i danych statystycznych.

Ja w kilku słowach uzupełnię ją o analizę geopolityczną.

Czy cena ropy spadnie do 35 dolarów za baryłkę?

Głównym celem toczącej się ropo-wojny jest maksymalne obniżenie ceny ropy. Ma to na celu doprowadzenie do bankructwa Rosji. Eliminując głównego przeciwnika w drodze po tron o supermocarstwo, USA będzie mogło wdrożyć swój wymarzony pieniądz elektroniczny. Na drodze do powrotu na szczyt władzy jaką mieli od drugiej wojny światowej, stoją im Chiny i Rosja.  

Pierwszy atak sprzed kilku tygodni nie przyniósł spodziewanych efektów jakie USA osiągnęło na przełomie lat 1985/86. Wtedy atak na ropę spowodował obniżenie ceny z 35 do kilku dolarów za baryłkę. Doprowadziło to do bankructwa Rosji.

Dzisiaj sytuacja jest inna. Chiny gwarantują niezatapialność Rosji. Zacieśniają współpracę gospodarczą tym razem pod hasłem „Nowy Jedwabny Szlak”.  To oznacza, że wszelkie ataki na Rosję, dokonają zniszczeń w gospodarce, ale nie spowodują bankructwa.

Wydaje mi się, że na to nie liczy USA. Ich celem jest dokonanie buntu społecznego i wymianę Putina wraz z jego mocodawcami na amerykańską marionetkę.

Czy to jest możliwe?

Moim zdaniem wymiana Putina jest możliwa, ale powrót pod skrzydła USA, nie. Chociaż i ten scenariusz jest mało realistyczny. Na pierwszy rzut oka pozycja Putina jest niepodważalna. Być może śmierć Niemcowa to ostrzeżenie.

Czy nastąpi drugi atak na ropę?

Z analizy Piotra wynika, że po pierwszym ataku, następują korekty i…decydujące starcie.

Wideo zostało usunięte.

 

Autor analizy: Piotr Głowacki, inwestor, trader. Stworzył „Dziennik Transakcji” – Infoinwestor.pl.

Codziennie publikuje analizy i raporty, wskazując innym zagrania przed czasem.

.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie chcesz stracić na inwestycjach? Chcesz dowiedzieć się co będzie z rublem, frankiem, dolarem? Nie wiesz jak założyć e-biznes? => MonitorowanieRynku.pl

Photo credit: Paul Lowry / Foter / CC BY

 Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci info o wielu ciekawych rzeczach.

Twoje dane są bezpieczne

2 Responses to “Czy będzie drugi atak na ropę?”

  • Anonim on 23 grudnia 2017

    Można odnaleźć jeszcze tę analizę gdzieś?

  • Robert on 23 grudnia 2017

    Nie mamy już tego widea.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *