Dla Ameryki nie jest najważniejsza Ukraina

chiny800

George Friedman, to amerykański ekspert w dziedzinie wywiadu i bezpieczeństwa narodowego. Otwarcie przedstawia zamiary USA względem naszego regionu.

USA chce skłócić Rosję z Niemcami

Według opinii Friedmana imperium, które chce kontrolować terytorium siłami wojskowymi upada. Zgrabnie porównał taką sytuację do nazistowskich Niemiec. Dziwne jest analizowanie taktyki Hitlera poprzez pryzmat strategii USA.

Friedman twierdzi, że to Rosja jest agresorem. Natomiast całkowicie odmiennego zdania jest gen. Christophe Gomart, szef francuskiego wywiadu wojskowego. Powiedział, że francuscy agenci nie zaobserwowali żadnych ruchów, które mogłyby świadczyć o chęci wywołania wojny przez Rosję, zarówno przed kryzysem jak i po jego wybuchu – link.

Zgodnie z wcześniejszą wypowiedzią gen Hodgesa, USA chce wysłać do Polski, Bułgarii i innych krajów, wojska szybkiego reagowania. Chcą strategicznie wypunktować przeciwnika.

Jaki obraz przedstawia się w prezentacji eksperta wywiadu USA?

Dla Ameryki nie jest najważniejsza Ukraina, tylko skłócenie Rosji z Niemcami. Jeżeli te dwa państwa połączą siły, to podstępna gra USA nie przyniesie efektów.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1212″]

 

Friedman nie widzi całości

Moim zdaniem Friedman patrzy na całość oczami zadufanego arystokraty. Nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jest marionetką w toczącej się grze strategicznej.

Poukładajmy to wszystko.

Od Paul Craig Roberts, polityka, który pracował w rządzie Reagana, wiemy, że lobby wojskowe opanowane jest przez Izrael. Roberts uważa, że to Izrael pcha USA do bezsensownych wojen. Świadczy o tym również wizyta premiera Netanjahu w Kongresie amerykańskim. Został witany jak prawdziwy przywódca. Pozwolił sobie na śmiałą krytykę obecnego prezydenta Obamy. Takie zachowania nie są przypadkowe. 

Według mojej wiedzy Izrael pcha USA do wojny z Rosją. Chce wykorzystać te dwa państwa do realizacji własnych celów. Już teraz system finansowo-kredytowy zbudowany przez międzynarodowych bankierów sypie się. Celem Izraela jest odrzucenie rodzin bankierskich od władzy i zarządzanie nowym, światowym systemem finansowym.

Kiedyś było nie do pomyślenia, aby ktokolwiek mógł buntować się przeciwko systemowi – (mam przykłady podbitych krajów bogatych w złoża). Dzisiaj Węgry, Islandia, Chiny jawnie odchodzą od systemu finansowego. Chiny od dłuższego czasu budują zaplecze, na którym zostanie zbudowane światowe imperium finansowe – „Nowa era – Chiny budują nowy system finansowy”.

To wszystko zagraża obecnemu układowi. Amerykanie wręcz przestrzegają Europę, aby nie szła w kierunku chińskim.

Jeżeli przeanalizujemy, kto zbudował Izrael w 1948 roku, to dojdziemy do wniosku, że byli to komuniści żydowscy, wywodzący się z Rosji, Polski, Niemiec. Z tego wynika, że to komuniści z Rosji, Chin i Izraela budują nowe imperium finansowo-kredytowe. Dowodem na to jest ścisła współpraca Chin z Rosją.

Gdyby Izrael chciał zatopić Rosję, to Chiny nie zagwarantowałyby pomocy Putinowi. Tylko dzięki Chinom, Rosja dalej funkcjonuje.

Wyraźnie tutaj obserwuję współpracę trzech państw: Rosji, Chin i Izraela.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, jak sprytnie opracowana strategia pcha Europę w ręce Chin. USA wywołuje wszędzie wojny. Dwie europejskie potęgi: Niemcy i Francja mają dość sankcji amerykańskich. Politycy dokładnie znają realia. Aby gospodarka dobrze funkcjonowała nie wolno ograniczać transakcji handlowych sankcjami. W przeciwnym razie przedsiębiorstwa będą zwalniać pracowników, a politycy stracą władzę.

Strategia USA jest jednoznaczna: kolejne sankcje, utopienie Rosji i osłabienie Niemiec. Rządy państw widzą destrukcje, dlatego zamiast skorumpowanego MFW i Banku światowego (instytucje międzynarodowej finansjery) wolą wybrać instytucje chińskie. Przypomnę, że kilkadziesiąt państw z Europy w tym Polska deklarują przystąpienie do organu nowego systemu: AIBB. To jest jawne spoliczkowanie międzynarodowej finansjery. To nie jest przypadek tylko bunt, przeciwko gospodarczym oprawcom, którzy zniszczyli wiele państw, w tym Polskę, w latach 90-tych.

Kierunek jest jednoznaczny: Izrael = Chiny = Rosja. 

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Zobacz, jak można realnie i uczciwie zarabiać na inwestycjach? – MonitorowanieRynku.pl/INWESTOR

.
Photo credit: USDAgov / Foter / CC BY

 

 Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci info o wielu ciekawych rzeczach.

Twoje dane są bezpieczne

16 Responses to “Dla Ameryki nie jest najważniejsza Ukraina”

 • Paris on 14 kwietnia 2015

  Zawsze sądziłem że Izrael jest dziełem Amerykańskich Żydów i całej tej finansjery. Finansjera = USA = Izrael. W konflikcie Izrael – Palestyna, USA stawały po stronie żydów, Rosja wspierała Palestynę. Izrael od lat zwalcza Iran, wspierany przez Chiny i Rosję. Teza z ostatniego Twojego zdania zupełnie do tego nie pasuje.

 • wikary on 14 kwietnia 2015

  Rokefellerowie z Nowego jorku poddadzą się bez walki?

 • Robert on 14 kwietnia 2015

  @Paris

  Izrael to głównie dzieło komunistycznych żydów z Europy wschodniej, wspieranej bardzo mocno przez żydowskie rodziny bankowe.

  Nie można patrzeć na żydów jednym spojrzeniem.

  Trzeba wyraźnie odróżnić aszkenazyjskich od sefardyjskich oraz izraelskich od rodzin bankowych.

  Aszkenazyjscy to cały przebrany Izrael czyli Chazarowie. Oni niszczą sefardyjskich.
  Bankierzy to mieszanka ze wskazaniem na sefardyjskich.

  Wbrew pozorom nie jest to aż tak pomieszane.

  Nie ma takiego związku: Finansjera = USA = Izrael. Oni jednoczą się tylko przy określonych celach, jak: Izrael 1948.

  Zauważ, że głównym mocarstwem dalej jest USA i system finansjery, dlatego Izrael dopiero zdobywa to o czym piszę.

  Artykuł jest analizą, tego co się wydarzy w taki sposób, jak ja już to widzę.

  Dlatego obserwuj i sprawdzaj czy mam rację.

 • Robert on 14 kwietnia 2015

  Rockefellerowie nigdy nie poddadzą się bez walki.

  Pisałem wielokrotnie, że finansjera będzie niszczyć wiele krajów w drodze do upadku.

  Surowce, waluty będą wariować. Jest to dobry sygnał dla inwestorów.

 • PFTF on 14 kwietnia 2015

  Ten artykuł po mieszał mi w głowie. Myślałem że Rockefellerowie grają z żydami do jednej bramki razem z bankierami. Jak to w końcu jest żydzi są przeciwko masonom (rockefellerowie) czy innym żydom bankierom??? I jakie mają cele Chazarowie? Proszę o pomoc bo się pogubilem…

 • Robert on 15 kwietnia 2015

  Zobacz tutaj komentarze – https://geopolityka.robertbrzoza.pl/analiza/nowa-era-chiny-buduja-nowy-system-swiatowy

  Może coś wyjaśni, jak nie to pytaj.

 • Mateusz on 15 kwietnia 2015

  Stało się – Polska przystąpiła do AIIB . Wg. mnie krok w dobrą stronę

 • wikary on 15 kwietnia 2015

  Mateusz Polska nie przystąpiła do AIIB tylko taki dostała rozkaz od swoich okupantów!

 • Pietras on 22 kwietnia 2015

  Tu nie ma toku logicznego w tym artykule, albo stawiasz tezę, że amerykanie dążą do skłócenia Niemiec (EU) z Rosją, czyli de facto izolacji Rosji, później stawiasz tezę o dążeniu do wojny US z Rosją.
  Wojna z Rosją to zagłada dla Europy, Niemcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego wolą stary porządek. To Europa stanie się pustynią ponuklearną a nie USA. Europa nie jest przygotowana na atak atomowy. Jeżeli uważasz, że Putin potraktuje EU jak Ukrainę to się grubo mylisz. Kiedyś znajomy myśliwy powiedział mi tak : jeżeli spotkasz ogromnego Grizli w lesie, a w ręku dzierżysz łuk(kuszę) a na plecach masz przewieszony AK-47, to i tak sięgniesz po kałacha, minimalizując błędy wzrokowo-koordynacyjne, bo tak podpowie ci instynkt. Tak samo jest z każdym konfliktem zbrojnym – zawsze używana jest najskuteczniejsza broń, i nikt nie będzie patrzył na humanitaryzm, bo Amerykanie nie mieli skrupułów ze zrzuceniem bombek na Hiroszimę i Nagasaki.
  Niemcy doskonale zdają sobie sprawę, że w godz. W Putin poczęstuje ich wszystkim czym dysponuje (jest tego trochę), bo tam znajduje się najwięcej baz amerykańskich. W przypadku braku szybkiego wsparcia od zachodu Polska podda się w kilka godzin, zresztą Rosjanie zastosowaliby tu tę samą strategię preslingu jak w przypadku Amerykanów na Japończyków.
  Jeżeli chodzi Tobie o sprowokowanie wojny między UE a Rosją, to bym się zgodził, jednak pod pewnym warunkiem – nie podpisania Transatlantic Trade and Investment Partnership przez EU, który ma na celu właśnie izolację EU od Azji (Rosja-Chiny). Tu można przytoczyć przykład Australii, jej zwrot w kierunku Azji, dla Oz ważniejsze są kontakty z najbliższym otoczeniem – Indonezja, Singapur, Indochiny, Chiny – kontakty gospodarcze z USA nie są priorytetem, a Amerykanie Oz marginalizują bo to niecałe 25mln ludu.
  Australię USA mogą sobie odpuścić, ale nie EU.
  Podłożem tego problemu jest właśnie stopniowa izolacja Chin.

 • Pietras on 22 kwietnia 2015

  Zapomniałem dodać, że US i EU traktuję jako oddzielne gospodarczo i militarnie byty.

 • Robert on 22 kwietnia 2015

  1 – Piszesz:
  „Tu nie ma toku logicznego w tym artykule, albo stawiasz tezę, że amerykanie dążą do skłócenia Niemiec (EU) z Rosją, czyli de facto izolacji Rosji, później stawiasz tezę o dążeniu do wojny US z Rosją.”

  Tak, zgadza się Amerykanie chcą skłócić Rosję i Niemcy, jak i Rosję z Chinami.
  Tak, pucz w Moskwie miał doprowadzić do wprowadzenia Jelcyna II.

  Nie bardzo rozumiem jakie tutaj są sprzeczności?

  2 – Nie Roja, nie będzie walczyć z Unią.
  Kim jest Unia?
  To twór składający ze zlepku państw.
  Zobacz co się stało z AIIB.
  Chyba cała Europa chce należeć do systemu chińskiego.
  A system chiński tworzą: Chiny, Rosja i Izrael.

  Więc o jakiej tu walce mówisz.

  Fajnie myślisz, ale mniej oglądaj telewizorów.
  Nie ma żadnego konfliktu Rosja – Unia.

  Jest konflikt USA i wasale z Rosją i Chinami.

 • Pietras on 22 kwietnia 2015

  ad.2_ Chodzi mi o ten konflikt cytuję :
  „Według mojej wiedzy Izrael pcha USA do wojny z Rosją…”
  Czy Izrael trudno powiedzieć, Amerykanie zabezpieczają jeszcze petrodolara stąd przymierze z Saudami i OPEC.
  Jeśli przyjrzeć się konfliktowi na Ukrainie, to scenariusz staje się podobny do Iraku, Libii, Syrii – CIA wspiera/przekupuje lokalną opozycję – dokonuje kolorowej rewolucji (wysyłanie $ pocztą dyplomatyczną), a później wysyła wsparcie militarne (Irak trochę inny schemat). Pojawienie się 300 spadochroniarzy „instruktorów”, wysłanie 200 pojazdów to na pewno nie misja stabilizacyjna, myślisz, że Jankesi będą biernie się przyglądać jak dojdzie do wznowienia działań militarnych w Donbasie? Amerykanie przygotowują się na ten wypadek. Co jeśli stacje CNN czy FOX News pokażą martwego amerykańskiego żołnierza i zaczną siać propagandę. Co się stanie jeśli transporter z amerykańskimi instruktorami trzepnie rakieta separatystów? zrobią wszystko żeby wplątać europejską część NATO
  Obawiam się, że amerykany chcą zaaranżować jakąś operację na kształt „fałszywej flagi” i dać zielone światło lotniskowcom do wpłynięcia na morze Czarne i mamy awanturę w Europie murowaną.
  Nie bez kozery napisałem o TTIP i odciągnięciu EU z kursu ChRL-RUS przez US.
  Nie wiem do końca na jakiej podstawie twierdzisz, że trzon systemu chińskiego obok Chin i Rosji tworzy Izrael. Możesz rozwinąć?
  PS_W TV oglądam czasami filmy, nic po za tym. Nie oglądam głównego ścieku.

 • Robert on 22 kwietnia 2015

  Zapewne tego nie wytłumaczę w tym komentarzu.

  Opisałem dokładnie ten temat w raportach – https://szokwiedzy.pl/system-finansjery

  Istnieje podział na:
  – finansjerę międzynarodową – żydzi aszkenazyjscy/Sefardyjscy – gorszy gatunek według Izraela
  – żydzie aszkenazyjscy urodzeni w Izraelu.

  Najwyższa kasta to żydzi aszkenazyjscy z Izraela – dlatego takie gorące przyjęcie Netanjahu w Kongresie i zlekceważenie Obamy.

  Przy budowie Izraela w 1948 roku te dwie grupy żydów współpracowały, teraz Izrael chce rękami Chin i Rosji zniszczyć finansjerę.

  Pisałem w jednym z artykułów kto zbudował Izrael.
  Byli to komuniści żydowscy z Rosji, Polski.

  Rosja i Izrael to ta sama ręka.

  Przedstawiam argumenty w artykułach, ale będzie ich dużo więcej.

 • Lana on 28 kwietnia 2015

  Wszystko zgadza się z tym, co wiem. Nie rozumiem tylko: czytałam, że chazarowie szykują sobie na Ukrainie placówkę do przeprowadzki . Czy to prawda?

 • Robert on 29 kwietnia 2015

  Moim zdaniem, Izrael będzie w dalszym ciągu państwem numerem jeden dla Chazarów.

  Ukraina może być tym czym Polska miała być przed wojną, czyli Judeoukrainą.

 • Zdzich on 23 maja 2015

  Jak długo pamiętamy ten świat, zagrożenie zawsze było i jest od Żydów.
  Już z samgo biblijnego Exodusu wynika, że Żydzi najpierw wyssali Egipt ekonomicznie, po czym mając wpływy na rząd Faraona, zostali bezkarnie uwolnieni i wywieźli ze sobą całe bogactwo Egiptu – przede wszystkim złoto, które poźniej częściowo przetopili na posąg „złotego cielca” (32 rozdz. Ksiegi Wyjscia i sura Al-Bakarah Koranu).
  W czasach starożytnych świat poznał Żydów jako bandytów napadających na przewoźników towarów na drodze „jedwabnego szlaku”, czyli drodze handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.
  To oni, po likwidacji Izreala przez Rzymian, opracowali swoje „mądre księgi”, w których to zdefiniowali Gojów jako „genetycznie usprawnione zwierzęta”, które – wg słów izraelskiego rabina Josefa Owadia – „rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie”.
  Żydzi opracowali też “Stałą Instrukcję” [Permanent Instruction of Alta Vendita], czyli “diaboliczną dezorientację wyższej hierarchii” celem wykorzenienia wpływu katolicyzmu na społeczeństwa i wykorzystanie organizacji Kościoła jako narzędzie “odnowy”, “postępu” i “oświecenia” jako środka do realizacji własnych (żydowskich) zasad i celów.
  Nie zapominijmy tez żydowskie wytyczne spiewane w Międzynarodówce:
  „Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj tyran drży!
  Ruszymy z posad bryłę świata,
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!”

  Rewolucje, totalitaryzm, i globalizm są tylko synonimami żydowskiego podboju swiata. Jeśli chodzi o II-gą wojnę, to było to zderzenie dwóch grup żydo-komunistycznych mających ten sam totalitarny zamiar podboju świata. Jak wiadomo, początkowo rząd sowiecki i Socjalistyczno-Robotnicza partia Hitlera, NSDAP, współpracowali ze sobą. Podpisali Pakt Ribbentrop-Mołotow.
  Wszędzie tam, gdzie zapanowali Żydzi (łącznie ze swoimi Użytecznymi Idiotami), tam wprowadzono „postępujące podatki”, „Służbę Bezpieczenstwa”, i zapanowało ubóstwo, które zakonczyło się wojną.
  Zatem, nie widzę tu żadnej osi ani kierunku pomiędzy (anty-Chrześcijańskim) Izraelem, (świeckimi) Chinami, i (Chrześcijańską) Rosją.
  Widzę natomiast zawsze jedną i odwieczną linie podziału pomiędzy atakującymi Żydami i broniącymi się Gojami, „aż cały świat będzie pod naszą kontrolą”.
  Wszystkie porobnione przez nich partie polityczne to jest fikcja celem „łapania ryb w mętnej wodzie”.

  (PS: żony obecnych obu kandydatów na prezydenta są … żydówkami.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *