Jak bandyci bankowi okradają Polaków?

banksters

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z działalności bandytów bankowych w Polsce. Nie chodzi dokładnie o bankstera międzynarodowego. Jego rolę przejęły tzw. „polskie banki” , które rękami Polaków okradają Kowalskiego.

Mafia bankowa rządzi

Kiedyś były dwie duże mafie: Pruszków i Wołomin. Policja rozpracowała je dzięki pozyskaniu kapusia tzw. świadka koronnego w osobie „Masa”.

Obok oficjalnych mafiozów istniał system ograbiania Polaków zainstalowany w… bankach. Był on znacznie gorszy od wymienionych mafii, ponieważ banki przez wiele lat traktowano jako instytucje zaufania publicznego.

Tak jak idziesz do lekarza prosząc o pomoc, tak samo bezdyskusyjnie wierzysz bankom, ponieważ mają monopol na pieniądz.

Okazuje się, że pod osłoną prawa, policji, polityków, sądów w perfidny sposób okradały i okradają Polaków.

Spowiedź frankowicza

Poniższa spowiedź frankowicza jest przerażająca.  Andrzej Zalewski z „Ruch Obywatelski Frankowcy PL” przedstawia cały bandycki mechanizm.

W jednym dniu rata kredytu wzrosła mu z 2 tys do 8 tys. a suma kredytu do spłacenia poszybowała z 300 tys do 730 tys zł plus odsetki z tytułu praw komorniczych. Te odsetki komornik ustanowił na 8 tys złotych… DZIENNIE!!!!! Dzisiaj suma narosła do około 1 mln złotych.

Gdzie my żyjemy?

W Polsce czy w systemie totalitarnym?

Normalnie, nikt nie jest w stanie uwierzyć w tę historię.

Polecam wszystkim ostrożnie i dokładnie posłuchać spowiedzi frankowicza, aby samemu nie nadziać się na tego typu kredyty bankowe. Wtedy łatwiej zrozumiesz, jak niebezpieczny jest system międzynarodowej finansjery.  

Dowiesz się o systemie plądrowania finansów Kowalskiego. 

Trochę arytmetyki i logiki:

 • Banki udzieliły w Polsce w okresie lat 2006 – 2010 łącznie 700 000 kredytów hipotecznych denominowanych we chf, średnia wartość kredytu to 300 000 zł (denominowanego w chf po kursie 2,00zł/chf) na łączną kwotę : 210 mld pln ( 105 mld chf ).
 • Banki chcą zarobić 399,7 % odsetek ekstra poza zwrotem kapitału i odsetkami oraz prowizjami, czyli dodatkowo 276 mld pln (102 mld chf ).
 • Z grupy 11 mln jeżeli 700 000 osób zaciągnęło pseudo kredyt hipoteczny złotówkowy denominowany we chf,to problem dotyczy ich i ich rodzin, czyli 2,8 mln osób a to stanowi 26% aktywnej zawodowo populacji Polaków i ich rodzin – czy jest to problem społeczny na dziś i na przyszłe lata?
 • Banki publikują dane o 2% osób mających problem ze spłatą kredytów. Czy to jest pełna i prawdziwa informacja? Jaki będzie koszt społeczny upadłości najbardziej aktywnych 700 000 obywateli RP?

Jakie banki brały i biorą udział w okradaniu Polaków?

1  – ZBP BRE bank/Multibank / Mbank

2 – PKO BP SA /Nordea

3 – Getin Bank/Noble Bank

4 – BZ WBK Kredyt Bank SANTANDER CONSUMER BANK

5 – Raiffeissen / Polbank

6 – BPH/ GE Money Bank/GE Bank Mieszkaniowy

7 –  Millenium

8 – BGŻ

9 – PeKaO SA/Unicredito

10 – EUROBANK

11 – ING /Bank Śląski

12 – Deutsche Bank PBC S.A 

13 – BNP PARIBAS (FORTIS) 

14 – Credit Agricole/ LUKAS Bank /AliorBank

15 – BOŚ

Kto jest odpowiedzialny za bandytyzm bankowy?

Projekt – system okradania Polaków nazywa się – Projekt Abakus.

Kto jest jego autorem?

Jeden z największych przestępczych banków, w którym pracował były premier Marcinkiewicz – Goldman Sachs.

Jest to najbardziej perfidny bank międzynarodowej finansjery.

W wielu krajach „Projekt Abakus”, został zabroniony prawnie. W Polsce działa w najlepsze.

Pytam się gdzie są politycy PO, PSL, SLD, PiS?

Dlaczego nie reagowali na „Projekt Abakus” ścigany w innych krajach?

Dlaczego pozwalali na taki bandytyzm bankowy?

Wielu ludzi bezprawnie okradziono z pieniędzy, domów, marzeń, zdrowia… życia.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Polska to kraj skolonizowany ekonomicznie?

źródło – PDF 

Zapraszam na prezentacje: „Co zrobić z kredytem frankowym?”

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSPhoto credit: sobolevnrm via Foter.com / CC BY-SA

10 Responses to “Jak bandyci bankowi okradają Polaków?”

 • Edward on 6 maja 2016

  „Z grupy 11 mln jeżeli 700 000 osób zaciągnęło pseudo kredyt hipoteczny złotówkowy denominowany we chf,to problem dotyczy ich i ich rodzin, czyli 2,8 mln osób a to stanowi 26% aktywnej zawodowo populacji Polaków…” – te 700 000 osób jest aktywne zawodowe, a nie całe 2,8 mln. Więc mowa o max. 1,4 mln osób aktywnych zawodowo, zwłaszcza że głównie młode małżeństwa brały kredyty we frankach Nawet jeżeli małżonkowie kredytobiorców są aktywni zawodowo, to już ich dzieci nie są, więc kalkulacje z działu pt”trochę arytmetyki i logiki”. Więc te przytoczone 2,8 mln osób jest efektem rażącej pomyłki, albo paskudnej propagandy. Pozdrawiam
  ps
  w mojej ocenie kredyty frankowe są winą samych „frankowiczów” ja rozumiem że nie każdy musi się znać na spekulacji, tak jak to było przytaczane na tej stronie, ale inwestycja we własne mieszkanie jest taka sama jak każda inna inwestycja i zawsze inwestor ponosi winę za „wtopę”. Socjalizm sprawił że ludzie uwielbiają obwiniać innych za swoje porażki. To prawda że mamy zbrodnicze prawo upadłościowe, już nie wspominając o art 220. konstytucji, ale za złą inwestycję można obwiniać jedynie inwestora. Zmuszanie banków do ponoszenia kosztów negatywnych decyzji inwestycyjnych swoich klientów, miałoby jedynie uzasadnienie gdyby udowodniono zmowę wielkich banków i banku centralnego Szwajcarii, który wbrew wcześniejszym zapewnieniom uwolnił kurs waluty w stosunku do Euro.

 • pola on 8 maja 2016

  Grunt to jak się coś nie podoba głośno się o tym wypowiedzieć, bo właśnie taka możliwość się pojawiła https://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/klienci-zjednocza-sie-aby-banki-wysluchaly-ich-glosu-jak-powinny-wygladac-uslugi-finansowe-i-ile-pow

 • zadziwiony on 8 maja 2016

  Edward
  Widać, że niewiele kapujesz z tego co napisano w artykule.
  Problem w tym, że banki przy współudziale struktur państwowych oszukiwały kredytobiorców , korzystając z tego , że cały czas do społeczeństwa wysyłane były sygnały, że to instytucje zaufania publicznego. Tymczasem zastosowały kryminalny w wielu krajach scenariusz, by Polaków w świetle prawa złupić. Była to przygotowana perfekcyjnie akcja , wykorzystująca międzynarodową spekulację walutą, na który kredytobiorca nie ma żadnego wpływu. Były to czasy, gdy jeszcze bardzo mała garstka ludzi miała świadomość roli banków w kreacji rzeczywistości nas otaczającej. Rolą Państwa jest chronić swoich obywateli przed zmowami międzynarodowych sił mających możliwości łupienia ludzi przy pomocy swoich sztuczek, o których przeciętny człowiek nie ma pojęcia.

 • Edward on 8 maja 2016

  do zdziwiony
  „Problem w tym, że banki przy współudziale struktur państwowych oszukiwały kredytobiorców” – masz jakiś dowód? Jak tak to go przedstaw na forum, albo idź z nim do sądu, a jak nie to nie używaj propagandowych sloganów.
  „Rolą Państwa jest chronić swoich obywateli przed zmowami międzynarodowych sił mających możliwości łupienia ludzi przy pomocy swoich sztuczek” – socjalizm tańczy i śpiewa, może jeszcze rolą państwa jest zapewnienie każdemu dorosłemu obywatelowi ładnej kochanki?
  „…cały czas do społeczeństwa wysyłane były sygnały, że to instytucje zaufania publicznego.” – bo to są instytucje zaufania publicznego.
  „Tymczasem zastosowały kryminalny w wielu krajach scenariusz, by Polaków w świetle prawa złupić. Była to przygotowana perfekcyjnie akcja , wykorzystująca międzynarodową spekulację walutą, na który kredytobiorca nie ma żadnego wpływu.” – na spekulację międzynarodową drobny inwestor prawie zawsze nie ma żadnego wpływu. Po drugie „zdziwiony” widzę że brakuje Ci elementarnej wiedzy dot. zaistniałej sytuacji. Najpierw w KAŻDEJ umowie kredytowej, którą inwestor powinien uważnie przeczytać(a nie tylko się cieszyć że będzie płacił niskie raty) był zapis o ISTNIEJĄCYM RYZYKU ZMIANY KURSÓW WALUT, więc pretensja do całego świata że się podpisało niekorzystną umowę/umowę której wiele osób nawet nie przeczytało jest niepoważne i dziecinne. Po drugie wówczas kurs „franka” poszybował w górę ponieważ wbrew wcześniejszym zapewnieniom bank centralny Szwajcarii uwolnił kurs franka szwajcarskiego względem EURO i to była JEDYNA nieprawidłowość w całym tym procesie.
  „Były to czasy, gdy jeszcze bardzo mała garstka ludzi miała świadomość roli banków w kreacji rzeczywistości nas otaczającej. ” – przy podejmowaniu decyzji o inwestycji o wartości kilkuset tysięcy zł i zobowiązaniu na kilkadziesiąt lat, tylko głupiec nie zgłębia podstaw działalności kontrahenta.
  Gdyby kurs franka szwajcarskiego nie został uwolniony, a PLN wzmocniłby się względem EURO to ta banda cwaniaków śmiałaby się z reszty kredytobiorców że ‚Frankowicze” zarobili na spekulacji, a ta banda „gamoni” przez resztę życia będzie spłacać wyższą ratę kredytu. Idąc Twoim tokiem rozumowania każdy inwestor i każdy spekulant mógłby żądać od rządu(z pieniędzy innych obywateli) zadość uczynienia. Rozumiem że socjalizm, ciągłe zakazy i nakazy, oraz system edukacji, który wpaja ułudę że każdy ma równe szanse sprawia że całe społeczeństwa dziecinnieją i mają postawę coraz to bardziej roszczeniową, ale biznes związany z inwestycjami jest brutalny i weryfikuje wszelkie niedociągnięcia, braki wiedzy czy pomyłki.

 • Bankster on 11 maja 2016

  Edward: teoretyzujesz. a w praktyce wiele osob targnelo sie na zycie.
  przestepstwo i to na wielka skale.

 • Edward on 17 maja 2016

  do bankster
  Ja teoretyzuje? No proszę cię chyba żartujesz.
  Powiedz mi banksterze jak w twoim pokrętnym myśleniu można nazwać przestępstwem, realizację postanowień z umowy, którą DOBROWOLNIE podpisało się? To było oczywiście pytanie retoryczne. Ta struktura finansowa pod nazwą CIRS popularnie nazwana „kredytem frankowym” zawiera w sobie element spekulacji, o którym KAŻDY KLIENT BYŁ POINFORMOWANY. To nie jest kwestia moralizowania, jak to teraz banksterze robisz, ale kwestia przestrzegania prawa. Jak rząd pomógłby „frankowiczom” to ja żądałbym aby mi zwrócono pieniądze za każdego toto-lotka, za każdy zakład bukmaherski, który przegrałem, albo każdą inwestycję biznesową, która „niewypaliła” tak jak tego chciałem.
  Piszesz że wiele osób targnęło się na życie, oczywiście jest to tragedia, ale grożąc targnięciem się na życie można szantażować każdego o wszytko.
  Dochodziło do tragedii z powodu ludzkiej pazerności, tego że chcieli pieniądze. których nie wypracowali(socjalizm tańczy i śpiewa), a przede wszystkim z powszechnej ateizacji i antykościelnych nastrojów. Jak człowiek z problemami ucieka w kieliszek, a nie do Boga to wszytko może skończyć się tragedią.

 • antybank on 19 maja 2016

  Bosze jak słyszę o frankwiczu co chciał sam to…

  przychodzisz do lekarza bo cię boli brzuch a on robi szereg badań i mówi, że to nerka rak i wycinamy.
  Lekarz to instytucja zaufania publicznego.
  Więc wycinasz nerę a po latach się okazuje, że lekarz ściemniał bo nerkę sprzedał a tobie wcisnął, ze rak…

  Ot idzie jełop do banku i MA ZAUFANIE, że mu dobrze doradzą.
  Jak tam będzie napisane KASYNO to jełop nie pójdzie w ogóle do takiej instytucji.

  I tyle w temacie.
  Swoją droga drogi złotówkowiczu na MDM to frankowicze ci do tego doplacają.
  i jeszcze druga sprawa, bank cie tez dyma na kredycie :)

 • Mietk on 23 maja 2016

  Co czy ktos kogos dyma czy nie to inna sprawa ale dlaczego gdy było dobrze to wszyscy łapali franka a teraz płaczą gdy się pogorszyło. Gdy dziewczyna ci „zaswieci” ładną częścią ciała to lecisz a gdy potem trzeba wychować dziecko to płaczesz? Ponoś konsekwencje na to co sam chciałeś i na co poleciałeś myśląc ,że zawsze będzie niedziela i zawsze będzie pięknie nie myśląc o ewentualnych konsekwencjach. Ja mam kredyt złotówkach mimo ze proponowano mi w frankach, było to mniejsze ryzyko i teraz nie płaczę mimo iż wiem ze w polsce mnie też na tym kredycie łupią. Ale jest stabilnie!!! Rodzi się jeszcze pytanie, dlaczego ja mam dpłacać w moim kredycie do pseudo cwaniaków frankowiczów którzy chcieli prawie za darmo kredyt?

 • Zenon on 23 maja 2016

  sam sie wnanewrowalem w kredyt we frankach, nie mam do nikogo pretensji bo zakaladalem ze frank bedzie kosztowal 2,80 lub 2,90 tak jak kosztowal wiele lat przed wzieciem kredytu, ale po tym, jak wzrosla jego wartosc do blisko 4 pln cos mi przestalo sie to podobac. Nie chce zeby ktokolwiek doplacal do mojego kredytu ,ale ta sytuacja jest chora, jest to jawna zagrywka bankow celem osiagniecia olbrzymich zyskow w sposob zlodziejski. Bzdury pisza ci co mowia ze to moja i mi podbnych wina czy tez sprawa, w ogole nie wiedza co pisza i powtarzaja brednie ktore podaja im media.

 • bankowypracuś on 7 września 2016

  Największe oszustwo zrobili pracownicy bankowi odpowiednio przeszkoleni, oczywiście na zlecenie swojego pracodawcy Banku.To jeden wielki przekręt skoro klient idzie do banku zaciągnąć kredyt i po kalkulacji wychodzi że w złotówkach nie ma możliwości,ale we frankach ch,oczywiście i to z mniejszą ratą.Tym wątkiem i sposobem oszukanej perswazji pracowników banków,powinni zająć się specjalne służby.Tu jest świadome wprowadzenie w błąd w celu korzyści majątkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *