Kraje BRICS przeciwko finansjerze

Photo: Photer.com

 

W brazylijskiej Fortalezie ministrowie finansów i szefowie banków rozwojowych państw BRICS, podpisali porozumienia w sprawie utworzenia wspólnego banku rozwoju i funduszu rezerwowego.

Kraje BRISC stanowią: Chiny, Rosja, Indie, Brazylia i RP. Wymienione kraje złożą się po równo na kapitał startowy wynoszący 100 mld dolarów. Bank będzie mieścił się w Szanghaju, a pięcioletnią prezydencję poprowadzą Indie. Fundusz rezerw walutowych będzie służył jako zabezpieczenie przed kryzysami finansowymi.

Co to wszystko oznacza dla finansów światowych ?

Niewiele, przynajmniej na razie.

Kapitał startowy w kwocie 100 mld dolarów, nie porywa i nie będzie stanowił zagrożenia przeciwko instytucjom finansjery czyli MFW i Banku światowemu. Kolejnym śmiesznym posunięciem jest waluta, którą będzie posługiwać się nowa instytucja. Kompletnie nie rozumiem tego posunięcia. Kraje BRISC powinny używać swojej waluty, a nie dolara. Widać wyraźnie z jaką ostrożnością przeciwnicy finansjery działają. Nie dość, że kwota startowa jest bardzo niska, to jeszcze posługują się walutą przeciwnika.

Mimo wszystko należy wspomnieć o plusach.

Zawsze najtrudniej zacząć się sprzeciwiać. Ten krok kraje BRICS mają już za sobą. Teraz czas na kolejne odważne decyzje.

Nowy bank, będzie, a przynajmniej powinien działać poza systemem finansjery i to jest mały policzek dla nich. Do tej pory kiedy ktoś poważnie im się przeciwstawiał, to odpowiedź była szybka. Wspomnę tylko Irak, gdzie Saddam Husajn, chciał odrzucić dolara przy transakcjach ropą, a rozliczać się w euro. Nie byli w stanie go zamordować, dlatego zbombardowali kraj i wtedy dokonali morderstwa. Teraz finansjera jest za słaba, aby posługując się nawet największą armią świata – amerykańską, zniszczyć kraje, które utworzyły niezależny bank.

Nowy bank jest bardzo dobrym krokiem. Ale cały czas zastanawiam się, czy kraje BRICS do udzielania kredytów, będą korzystać z kreacji pieniądza ?

Pamiętajmy, że to jest wymysł finansjery.

.
.
Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

5 Responses to “Kraje BRICS przeciwko finansjerze”

 • Ron on 1 sierpnia 2014

  „będą korzystać z kreacji pieniądza ?” – oczywiście! Oni tylko nie chcieli płacić złodziejom, ale to żaden powód, żeby samemu się tych możliwości pozbawiać! Poza tym – jak już pisałem tu – nad tym wszystkim JEST nadal ta sama globalna mafia,!

 • Robert on 3 sierpnia 2014

  Ja też myślę, że będą kreować

 • Ron on 3 sierpnia 2014

  to będzie tylko zaplanowane przez Globalną Mafię sianie (chwilowego) zamętu żeby wprowadzić Globalną Walutę jako wybawienie. Dlatego BRICS-waluta skazana jest od początku na porażkę, ale swoje ma zrobić.

 • Robert on 6 sierpnia 2014

  To jest jedna z opcji.
  Obecnie ten pomysł jest za słaby, aby im zaszkodzić.
  Natomiast ja widzę godnego przeciwnika w postaci BRICS dla finansjery.
  Chiny i Rosja są potęgą.

 • Ron on 6 sierpnia 2014

  oczywiście, że godny! tak samo namaszczony przez GM jak inne elementy ich układanki.
  Właścicielem tego świata jest GM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *