Atak banksterki na chińską giełdę

chiny

Te dwa kraje: Rosja i Chiny muszą zostać ekonomicznie zniszczone, aby międzynarodowa finansjera mogła wdrożyć upragniony system gospodarczy NWO. Na przeszkodzie stoją im te dwa państwa, ponieważ jako jedyne na świecie budują nowy system finansowy.

Chiny gromadzą olbrzymie ilości złota. Chcą oprzeć walutę o złoty kruszec. Jedne źródła podają, że mają złotego kruszcu w ilości około 8 tys ton, inne mówią o 20 tys ton. To da im przewagę nad innymi pustymi walutami. Nowy system jest w trakcie budowy. Do jego powstania potrzeba połączyć elementy, które posiada Rosja, Chiny i Izrael.  

Tymczasem, nastąpił atak na chińską giełdę.

Atak na Rosję

Wywołanie przez USA rewolucji na Ukrainie jest skierowane bezpośrednio w Rosję. Planem jest otoczyć wojskami NATO naszego sąsiada. Dlatego Ukraina musi zostać przyjęta do natowskiej struktury wojskowej.

Majdan wiązał się z olbrzymim atakiem na rosyjską gospodarkę.

Pierwszy atak za sprzedajnego Jelcyna osiągnął sukces. Z gospodarki wypływało 2 mld dolarów dziennie. W sumie korporacje przy udziale USA wykradły z gospodarki rosyjskiej ponad 100 mld dolarów.

Kilka miesięcy temu nastąpił kolejny atak na Rosję. Obniżono drastycznie cenę ropy oraz potężnie zdewaluowano rubla. Rosja dziennie na obronę rubla wydawała 20 mld dolarów. Jej rezerwy oscylowały wokół pół biliona dolarów. Przetrwali tylko dzięki Chinom. Dostali od nich zastrzyk gotówki.

Gdyby nie Chiny, dzisiaj w Rosji rządziłby kolejny Jelcyn, zlicytowano by gospodarkę w ręce amerykańskich korporacji, a armia chyliłaby się ku upadłości.

Czas na Chiny  

Na początku lipca 2015 roku, Chiny przekonały się, że nie są niezależnym krajem. Nastąpił atak na chińską giełdę.

To George Bush w latach siedemdziesiątych koordynował otwarcie chińskiego rynku dla korporacji amerykańskich. Od tego czasu finansjera przygotowywała gospodarkę do całkowitego przejęcia. Efektem tego jest zbudowanie czterech największych banków świata.

 • bank ICBC,
 • China Construction Bank,
 • Agricultural Bank of China,
 • Bank of China.

Czy to są chińskie banki?

W większości tak, tylko jest małe „ale”. Funkcjonują w systemie finansowo-kredytowym, a tym systemem zarządzają międzynarodowi bankowcy. I to jest problem Chin, jak i wszystkich krajów świata. Jeżeli nie masz własnego, autorskiego systemu finansowego, to nie jesteś niezależny.

Przekonały się o tym Chiny.

Przez miesiąc czasu z giełdy wyparowało 3 biliony dolarów!

Prawie tyle ile posiadają w rezerwach walutowych. To jest potężna kwota.

To jest zamach na chińską gospodarkę.

Skąd wiadomo, że za zamachem stoi międzynarodowa finansjera?

Pierwszy dowód, to system finansowo-kredytowy. Wszystko co się w nim dzieje jest pod kontrolą finansjery. Może uratować lub zbankrutować każdy kraj.

Drugi dowód: przez rok czasu główny indeks giełdy wzrósł o 160%!

Czy możliwe jest, aby obroty tysięcy firm wzrosły tak szybko w tak krótkim czasie?

Zdecydowanie nie.

Chyba, że…kapitał spekulacyjny (armia finansjery) podbija ceny akcji. Innymi słowy wywołuje sztuczny boom.

Taki sam scenariusz wdrażają, kiedy chcą wywołać kryzys gospodarczy w danym kraju. Najpierw udzielają na lewo i prawo kredyty. Kiedy rynek stwierdzi, że to już jest stała tendencja, zatrzymują dostarczenie nowych pieniędzy do gospodarki. Powstaje kryzys, bezrobocie, niebezpieczna inflacja.

Bankierzy mają kontrolę nad podażą pieniądza na całym świecie. Dlatego tak łatwo wywołują kryzysy, upadki giełd, dewaluacje walut. 

Jak się obronić przed atakiem finansjery?

Centralny bank chiński, dzięki temu, że ma możliwość emisji własnej waluty, drukuje juany i wykupuje akcje firm. Chce w ten sposób utrzymać wartość akcji. Nie jest to do końca bezsensowny plan. Coś w rodzaju: „z rynny pod deszcz” :).

Kiedy kapitał finansjery doprowadził akcje na szczyt, to na takie działania jest już za późno.

Gdzie był bank centralny, kiedy Chińczycy, dzięki pięknym reklamom zakładali tygodniowo 4 mln rachunków maklerskich?

Obecnie gra na giełdzie 100 mln Chińczyków.

95% z nich nie ma pojęcia o geopolityce i systemie finansjery. Tu jest błąd władz chińskich.

Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza.

Bez tego każdy gówniarz zmanipuluje tłum błyskotkami.

Należy mieć cały czas na uwadze sytuacje geopolityczną. W oczach finansjery, Chiny i Rosja są do odstrzału. Te dwa kraje o tym dokładnie wiedzą. Wykonują coraz więcej mądrych ruchów. Putin prawdopodobnie wyrwał centralny bank z rąk finansjery, kolejny atak na rubla będzie mniej spektakularny. Oba państwa inwestują ogromne pieniądze w armie. Rosyjska armia jest jedyną siłą mogącą przeciwstawić się armii amerykańskiej.

Chiny cały czas inwestują na świecie. Pozbywają się dolarów, które za chwilę będą papierem toaletowym. Budują nowy system finansowy, bez którego długo nie pociągną. Ta sytuacja nie może trwać wiecznie, ponieważ jeszcze kilka takich ataków finansowych, a Chiny i Rosja upadną.

Wszystko ma swoje granice i swój czas.  

tak na marginesie…

Dziwaczne artykuły piszą w głównych portalach. Opisują krach na chińskiej giełdzie, ale w ogóle nie zadają pytania „kto to zrobił?”

Oni myślą, że z ekonomią jest tak jak z kłamliwą ewolucją, czyli życie powstało z wybuchu i w sposób przypadkowy powstał człowiek.

Ironio… znowu chcą z nas robić idiotów.

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

.

Chcesz otrzymać bezpłatne raporty i

 Geopolityczną Analizę Tygodnia?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną – „BrzozaNews”.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Photo credit: AK Rockefeller / Foter / CC BY-SA

8 Responses to “Atak banksterki na chińską giełdę”

 • Mateusz on 14 lipca 2015

  Świetny artykuł . Tak swoją drogą to daję jeszcze ze 2-3 lata do upadku dolara . Chiny z Rosją wygrają tą walkę . I w Polsce nawet PiS przestał wspierać bezkrytycznie Ukrainę , nawet mainstream zaczął mocno krytycznie wypowiadać się o Ukrainie , czyżby zmiana wajchy ? Pozdrawiam

 • Karol on 14 lipca 2015

  Szanowny Panie Robercie,
  „Kilka miesięcy temu nastąpił kolejny atak na Rosję. Obniżono drastycznie cenę ropy oraz potężnie zdewaluowano dolara”
  -chyba zdewaluowano rubla..?

  „Centralny bank chiński, dzięki temu, że ma możliwość emisji własnej waluty, drukuje jeny i wykupuje akcje firm”
  -chyba drukuje juany..?

  ale może to ja się mylę..?

 • Robert on 14 lipca 2015

  Karol – tak zgadza się, dzięki.

 • Sender Mariusz on 15 lipca 2015

  Re: no właśnie tez tak mi się cos nie zgadzało ale nie myli się ten kto nic nie robi,artykuł i tak jest swietny.Mimo to mam pyatnie do Roberta piszesz że chinske sa największe banki swiata a przecież to Bank of America jest podobno największy na swiecie. Tam gdzie komunizm tam finansjera zachodnia bo pamiętajcie ze komunizm to wymysł bankierów zachodnich,to taka swoistego rodzaju okupacja pod przykrywka komunizmu.Chiny sa pod okupacja zachodniej banksterki to jakim cudem z nia walcża czyzby jakiś bunt? Tak jak Putin okazął się buntownikiem? A może to po prostu zaplanowana akcja finansjery zachodniej na kontrolowaną zmianę poprzez kontrolowana rewolucje która ma dac poczucie zmiany gawiedzi.??

 • Robert on 15 lipca 2015

  Tutaj masz największe firmy świata według Forbes – https://www.forbes.pl/najwieksze-firmy-swiata-2015,artykuly,194099,1,1.html

  Chiny mają gospodarkę w systemie finansowo-kredytowym, narzuconym całemu światu po II wojnie światowej przez bankierów.
  Przez całe dekady bankierzy budowali tam swoją kolebkę.
  Jednak komuniści chińscy nie chcą dzielić się władzą, dlatego kiedy nabrali pewności siebie, dzięki olbrzymim rezerwom finansowym i Rosji, budują nowy, odrębny system finansowy.

  Mariusz, spróbuj zrozumieć, jak działa system monetarny, to sam odpowiesz na pytania.

  Nie można jednocześnie budować waluty opartej na złocie i wdrażać elektroniczny pieniądz.
  Dlatego tam nie ma współpracy pod powierzchnią.
  Na powierzchni, jak najbardziej.

 • Bartek on 15 lipca 2015

  Jak myślisz Robert jaką role w swiecie geopolitycznym pełni Korea Północna? Po co jest tam tak sztucznie utrzymywany komunizm? Ich przywódcy uczyli się w Szwajcarii na studiach potem wracają i sa przywódcami korei pn. Mysle ze finansjera kontroluje koree bo jest jej pionkiem na szachownicy który w razie czego może poświęcić w rozgrywce interesów z drugiej strony korea pn ma bliskie stosunki z chinami.Cięzko to rozgryzć o co tu chodzi.

 • Bartek on 15 lipca 2015

  i jak możesz to odpowiedz na moje zadanie pytanie na temat korei północnej bo jestem ciekawy Twojej opini

 • Robert on 16 lipca 2015

  Nie wiem czy pamiętasz czasy komunistyczne w Polsce.
  Była bieda, zdrowa żywność, słabe płace, zero korporacji międzynarodowych.

  Podobnie jest w Korei.
  Nie wiem czy finansjera ma wpływ na to państwa.
  Jeżeli tak, to komunizm jest formą przejściową. Za jakiś czas otworzą granice, wprowadzą demokracje, wyprzedają majątek, czyli Polska-bis.
  Finansjera osiąga największe zyski z takich krajów jak Polska czy Ukraina.
  Dlatego obecny stan Korei jest przejściowy.

  Jeżeli jednak komuniści trzymają mocno władzę, to dalej będzie kraj zamknięty i zniewolony.
  Nie wiadomo co lepsze dla Koreańczyka: demokracja finansjery czy komunizm zniewolony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *