Banki mogą legalnie ukraść twoje pieniądze

thief

Zadaj następujące pytania miejscowej policji, szeryfom, prawnikom albo sędziom:

  • Czy w przypadku, gdy jako interesant powierzę własne pieniądze prawnikowi, który wykorzysta potem moje środki bez mojej zgody, prawnik popełnia przestępstwo?
  • Jeśli będę przechowywać w magazynie buszel pszenicy albo bawełny, a właściciel magazynu sprzeda moją pszenicę/ bawełnę bez mojej zgody czy upoważnienia, czy właściciel magazynu popełnia przestępstwo?
  • Jeśli powierzę pieniądze pośrednikowi (maklerowi albo pośrednikowi handlowemu), który użyje moich środków na inne cele i/ lub sprzecznie z moimi poleceniami, czy pośrednik popełnia przestępstwo?
  • Jeśli kasjer w supermarkecie pobierze z kasy 100 $ w piątek po to, żeby zabawić się w sobotę, dopuszcza się on kradzieży, nawet jeśli odda 100 $ w poniedziałek bez wiedzy właściciela/ menedżera supermarketu. 

Zarówno w przypadku pszenicy w magazynie, jak i nielegalnie przywłaszczonego banknotu o nominale 100 $, doszło do przestępstwa za które grozi kara więzienia. Jest to zwykła kradzież cudzej własności.

Podobna sytuacja jest z twoimi pieniędzmi, które przechowujesz w banku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieniądze na twoim koncie stanowią pożyczkę, jaką udzieliłeś bankowi.

Wpłacając pieniądze do banku, stajesz się jego wierzycielem. Wierzycielem nieubezpieczonym. 

W wyniku większego trzęsienia w systemie bankowym, stracisz wszystkie pieniądze. Po wdrożeniu przepisów „bail-in”, bank nie daje żadnych gwarancji przechowywanych pieniędzy w banku.

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1779″]

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji i wskażemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Mamy bogate doświadczenie. => MonitorowanieRynku.pl

.

Chcesz otrzymać bezpłatne raporty i

 Geopolityczną Analizę Tygodnia?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną – „BrzozaNews”.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Photo credit: massimob(ian)chi / Foter / CC BY-ND

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *