Bankierzy strzelili sobie w kolano

banks

Japonia od lat zmaga się z deflacją i recesją gospodarczą. Pomysłem na jej usunięcie, miał być druk pieniądza. Nie dość, że drukowanie nie poprawiło stanu gospodarki, to jeszcze pogorszyło wskaźniki inflacji, płacy, produkcji… Nie dawno zakończono druk dolarów. Nie było sukcesu. Gospodarka amerykańska jest w coraz gorszej kondycji. Od kilku miesięcy EBC drukuje euro i skupuje za nie obligacje państw.

Czy ktoś słyszał, aby dzięki temu zabiegowi, któraś z gospodarek uzyskała naturalny wzrost zamożności społeczeństwa i przedsiębiorstw?

Czy druk pieniądza winien jest zapaści gospodarek?

I tu cię zaskoczę.

Druk pieniądza nie jest podstawowym powodem zapaści gospodarek i rosnącego zadłużenia państw. Politycy zachodzą w głowę i nie rozumieją, dlaczego tony nadrukowanej waluty nie powodują bumu gospodarczego. Nie mają pojęcia, jak uruchomić gospodarkę, aby samoistnie, naturalnie rozwijała się. Ufam, że chcą to zrobić, ponieważ zależy im na ciepłych i wygodnych posadach.

Czy temu wszystkiemu winny jest druk pieniądza?

Nie.

Winna jest dystrybucja pieniądza. Nie piszę tu o jakimś pomylonym drukowaniu. Te zasoby, które drukuje EBC powinny uruchomić procesy gospodarcze zmniejszające bezrobocie, zwiększające płace i zyski.

Dlaczego tak się nie dzieje?

Bo tym wszystkim sterują psychopaci z międzynarodowej finansjery. Ponad bilion euro z EBC trafia do… banków (EBC skupuje od banków obligacje skarbowe). Banki opływają w gotówkę i wydają masę pieniędzy na reklamę kredytów. Obniżyli bardzo mocno stopy procentowe. Dawno nie było tak taniego kredytu. Jednak społeczeństwo nie rzuca się na papierowym złotem owinięty cukierek.

Przyczyna jest prosta.

Banki muszą szanować klientów

To jest główny powód coraz gorszej kondycji polskiej gospodarki. Ta przyczyna tkwi nie tylko w Polsce, ale również w USA, Chinach, Azji i w większości krajów świata.

Bankierzy i system finansowo-kredytowy jest najbardziej chciwym i obrzydliwym narzędziem niewolniczym. Liczy się tylko pozyskanie klienta i wydojenie go z pieniędzy. Kiedy w ten sposób zrobią z połową społeczeństwa światowego, to wszyscy dowiedzą się o niebezpieczeństwie wynikającym z brania kredytów.

Nawet zaprzedani dziennikarze i eksperci finansowi, nie przekonają nikogo do kredytów swoją kłamliwą propagandą.

Kiedy ludzie we własnych portfelach widzą rosnące raty kredytów i szyderczy śmiech bankowców, to nawet jak będą oferować suszarki i pralki, nikt nie rzuci się na te pułapki kredytowe.

Mamy w Polsce problem z rosnącymi ratami frankowymi. Gdyby system bankowy był uczciwy, to sami bankierzy powinni wspomóc rodziny. Przecież to ich klienci. Zadłużone rodziny mają dzieci.

Co w takim przypadku przekażą im rodzice?

„Jak tylko możesz dziecko, unikaj banków”.

Każdy przedsiębiorca wie, jak bardzo należy dbać o klientów. To klienci wyrabiają zyski każdej firmy. Bez nich bankrutują. Bankierzy tego nie rozumieją. Zatracili zaufanie społeczne. Stali się bandytami czyhającymi na pieniądze klientów. Nie liczy się dla nich współpraca, tylko wyzysk. Przez lata ta strategia przynosiła sukces. Ale w końcu społeczeństwo obudziło się i zorientowało kim są obłudnicy finansowi.

Co z tego, że banki centralne drukują pieniądze, skoro większość z nich trafia do systemu bankowego. Tony pieniędzy potrzebne są do utrzymania przewartościowanych akcji, niepotrzebnych nikomu obligacji skarbowych, setek bilionów spekulacyjnych derywatów. W przeciwnym wypadku ten system sam się załamie, zanim wdrożą NWO i elektroniczną walutę. Zawali się bez interwencji Chin i Rosji.

W jaki sposób zbudować bogate państwo?

Uczciwie z klarownymi zasadami. Każde oszustwo ma swój kres, a zaufanie bardzo trudno odbudować.

Teraz pomyśl.

Centralny bank wydrukował kilka miliardów złotych. Rozesłał je do własnych punktów sprzedażowych. Nazwijmy je „System NIDPI”. Ogłasza w całym kraju dofinansowanie przedsiębiorstw. Na początek dla jednoosobowych i kilkuosobowych firm. Przedsiębiorcy dostają pożyczki na konkretne inwestycje.

Koszt pożyczki to tylko i wyłącznie opłata manipulacyjna. Nie ma odsetek. Państwo dopłaca do ZUS i stosuje ulgową stawkę podatkową. Przez dwa lata przedsiębiorca płaci niewielki ryczałt. Jedynym problemem firm jest pozyskiwanie klientów i wypracowanie zysków. Za zatrudnienie pracowników na umowę o pracę, przedsiębiorcy dostają ulgi. Przez dwa lata. Nie ma umów śmieciowych, dlatego nie wolno ot tak sobie zwolnić pracowników. Istnieje pełna odpowiedzialność za los firmy i pracownika. Dzisiaj umowy śmieciowe niszczą ich. To jest kolejny wyzysk.

Czy ktoś w takim systemie będzie kombinował, oszukiwał?

Czy „System NIDPI” nie spowoduje naturalnego wzrostu gospodarczego?

Czy tak dużo potrzeba, aby uczciwie zarządzać państwem?

To jest tylko jeden z pomysłów na rozwój gospodarki. Tych konceptów jest cała masa dla różnych branż i przedsiębiorstw.

Podsumowanie

Banki mogą drukować kolejne biliony. Pieniądze te nie mają szans na trwały rozwój gospodarek. Jedynym pomysłem bankierów jest oferowanie korupcyjnych kredytów i ukrytych zapisów umów kredytowych. Społeczeństwo ma już dość oszukiwania, korumpowania, nieuczciwej gry. 

My naród powiedzieliśmy: „Sprawdzam”, ale nikt nie chciał z nami uczciwie rozmawiać. Dlatego bankierzy dostali czerwoną kartkę. Nie rozumieją jeszcze tego politycy, dlatego miotają się wokół kija i marchewki.

System pada, ale my naród nie chcemy upaść razem z nim. Dlatego walczymy o prawdę…

Kiedy system bankierski nagle padnie, a polscy politycy nie wdrożą własnego polskiego systemu finansowego, to będzie ogromna zapaść finansowa. Ludzie stracą pracę, nastąpi inflacja, czyli produkty będą mocno drożeć, posypią się bankructwa przedsiębiorstw.

Tego wszystkiego możemy uniknąć, jeżeli wdrożymy: NIDPI, PSM, PSB, PSA. Druga ewentualność to podłączenie gospodarki pod system rosyjsko-chiński.

Sam/sama pomyśl, która opcja jest lepsza?

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji i wskażemy rozwiązania. Mamy bogate doświadczenie. => MonitorowanieRynku.pl

.

Chcesz otrzymać bezpłatne raporty i

 Geopolityczną Analizę Tygodnia?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną – „BrzozaNews”.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Photo credit: Byzantine_K / Foter / CC BY

5 Responses to “Bankierzy strzelili sobie w kolano”

 • Koralowy Karol on 6 października 2015

  Robercie twóje projekty z NIDPI, PSM, PSB, PSA. sa naprawde ciekawe i warte głebszej analizy,artykuł tez jest ok.Problem w tym że aby to w prowadzic w Polsce najpierw trzeba pozbyć się „hamulcowych” czyli agentów na waznych kluczowych stanowiskach podstawionych przez okreslone grupy interesów po 2 wojnie swiatowej a jezeli mamy byc dokładniejsi to od przewrotu majowego. Celem tych dziaań ma byc wstrzymywanie rozwoju Polski w kazdym segmencie inaczej mowiąc,jezeli Poslka niebezpiecznie sie rozwija to trzeba ją co jakis czas „wykolejąć”.Tu chodzi o pozbywanie sie konkurencji.Niemcy,Anglia czy Rosja wiedza dobrzez ze Polska jest poteznym dla nich zagrozeniem bo ma potezny potencjał.Podobnie jak Ukraina a ona ma nawet wiekszy niz Polska.W interesie tych państw jest niszczenie Polskiego przemysłu,spoelczenstwa czy kultury.Na naszym podwórku karty sa już rozdane i oni nie dopuszcza zeby znowu Polska(jak za czasów 20 lecia miedzy wojennego czy Jagiellonów) weszła im w parade.Czy wiecie że gdy zapadła decyzja aby utworzyć COP budowany w 1936–1939 w południowo-centralnych dzielnicach Polski ,który był jednym z największych przedsięwzięć ekonomicznych II Rzeczypospolitej. Celem COP-u było zwiększenie ekonomicznego potencjału Polski, rozbudowa przemysłu ciężkiego i zbrojeniowego, a także zmniejszenie bezrobocia wywołanego skutkami wielkiego kryzysu. To nagle juz 2 miesiace pozniej spotkali sie w trybie awaryjnym w tej sprawie w Paryzu najwieksi potentaci przemysłowi niemiec francji i anglii.Byli takze Warburgowie i Rotschildowie.Jak mysliscie dlaczego tak nagle sie spotkali? Ich korporacje robia wszystko zeby nas trzymac w iluzji stalego rozwoju.Nie ma zadnego rozwoju a jezeli jest to wynosi on w Polsce przez ostatnie 70 lat 0,001%. Korproacje maja u nas swoje potezne interesy,handlowe,bankowe.Bank swiatowy ma interes by nas ciagle zadłuzac.Jezlei ktos im stanie na drodze to zostaje albo osmieszony albo zlikwidowany jak np: smoleńsk (Lech Kaczyński wraz ze Skrzypkiem nie chcieli wziac pozyczki z MFW) .Ta finansjerka postawiła wtedy na Platforme wiedzac ze ta jako zdemoralizowana partia zrobi wszystko co się im każe. Pamietajcie jestesmy nadal pod okupacją jest szansa isc droga Orbana mam nadzieje ze Kaczyński Jarosław razem z PiS pójdzie ta drogą bo jak nie to uznam ze mamy naprawde problem i grozi nam kolejne znikniecie z mapy Europy przynajmniej na 100 lat.

 • Tomasz on 7 października 2015

  Proszę o tym przeczytać jaki to może mieć wpływ na system finansowy UE i świata – polecam:

  https://www.fronda.pl/a/gadowski-dla-frondapl-nowe-metody-dzialania-kalifatu,58121.html

 • zuzanna on 25 października 2015

  W chaosie jest logika , właśnie chodzi o upadek ,totalny chaos to się nazywa -problem-reakcja-rozwiązanie dla lepszego zrozumienia tego szatańskiego planu polecam przeczytać (ze zrozumieniem) protokoły mędrców syjonu” w książce „You Gentiles” (1924) Maurice Samuel pisze: „We wszystkim, jesteśmy niszczycielami – nawet w instrumentach destrukcji do których kierujemy się by poczuć ulgę… my Żydzi, my niszczyciele, zostaniemy nimi na zawsze. Nie ma takiej rzeczy którą mógłbyś zrobić by zaspokoić nasze żądania,potrzeby i wymagania. Będziemy zawsze niszczyć ponieważ chcemy tego świata tylko dla siebie.” (strona 155) Bestia ma już wszystko pieniądze ,wszelkie bogactwa światowe,banki,zdrowie,energetykę……. i władzę nad marionetkami(prezydenci, premierzy… )wszystkich krajów, teraz dla osiągnięcia władzy absolutnej muszą zniknąć fizyczne pieniądze i zaczipować ludzkość!! Oni nigdy nie będą mieć dość więcej władzy,pieniędzy i krwi!
  https://www.youtube.com/watch?v=gP99suaJQxM&feature=player_embedded#!
  John Coleman były agent brytyjskiego wywiadu MI6, „Conspirators Hierarchy, Committee of 300”.mówi o tym, że dla człowieka utworzone jest jakoweś „narkotykowe środowisko otaczające”. „Otaczające środowisko naszego stylu życia jest zatrute” – pisze Coleman – „nasze myślenie jest zatrute. Nasza zdolność do zarządzania własnym losem jest zatruta. Zderzyliśmy się ze zmianami, które zatruły nasze myślenie do takiego stopnia, że nie wiemy co, w ogóle, robić…W dodatku do totalnej komputeryzacji zostaliśmy poddani prawie totalnemu „praniu mózgu”. Jesteśmy całkowicie pozbawieni zdolności stawiania oporu narzucanym zmianom. To wszystko oznacza formowanie jeszcze jednego „otaczającego środowiska”, kontroli nad osobowością, znaną także jako kontrola nad prywatną informacją bez której rządy nie mogą rozgrywać swoich gier”. „Brytyjska Rodzina Królewska rządzi światem-oddali Kolonie by zagarnąć cały świat-, jednak nie robią tego samodzielnie. Istnieją trzy inne podmioty: banki centralne, dziedzictwo Cecila Rhodesa, oraz ogromne siły finansowe najpotężniejszej bankierskiej rodziny świata: Rothschildów.”
  (Frederic Joliot-Curie) „Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrywa”

 • Zbigniew on 1 lutego 2016

  Pisze Pan że : „Nie ma umów śmieciowych, dlatego nie wolno ot tak sobie zwolnić pracowników. Istnieje pełna odpowiedzialność za los firmy i pracownika. Dzisiaj umowy śmieciowe niszczą ich. To jest kolejny wyzysk”. Tylko że odpowiedzialność za losy firmy powinny obowiązywać również pracownika. Etaty to zmora w firmach. Prowadziłem firmę przez ponad 30 lat i miałem już dosyć działań części nieuczciwych pracowników którzy żerują na firmie np. wyłudzając zwolnienia lekarskie (co uderza bezpośrednio w pracowników uczciwie pracujących i w finanse firmy). Po zmianie z powodu przeniesienia firmy chciałem zorganizować działania firmy na innych zasadach. Tzn. umowy współpracy z samo zatrudniającymi się pracownikami (którzy sami za siebie opłacają ZUS) i poza wynagrodzeniem za pracę zgodnie z umową będą otrzymywać % udziały w firmie w zależności od stażu pracy i wielkości wypracowanego udziału w produkcji firmy i zysku. I niestety u nas pracownicy nie chcą takiego typu współpracy, bo wiąże się z tym współodpowiedzialność za wspólne osiągnięcia firmy. Niestety jak przez 25 lat nie doczekaliśmy się społeczeństwa obywatelskiego, tak nie doczekamy się społeczeństwa przedsiębiorczego nowego typu. I tak jak społeczeństwo obywatelskie można sobie wychować poprzez przymus wyborczy (bo wymusza cykl myślenia) tak by można było podobnie stworzyć nowy typ przedsiębiorstwa należałoby zlikwidować etaty (co jak myślę w zetatyzowaniej gospodarce, zarówno sterowanej ręcznie czy też poprzez niewidzialną rękę rynku nie jest możliwe). A pracownik może sobie porzucić stanowisko pracy zostawiając ją w dowolnym cyklu produkcji (bo na przykład sobie popił lub wyjechał) i nic mu Pan nie może zrobić i wyciągnąć żadnych konsekwencji. I gdzie tu równość podmiotów. I dziennikarze tylko martwią się o biednych pracowników, a nigdy o biednych przedsiębiorców którzy pracują od rana do wieczora ryzykując dorobkiem całego swojego życia a pracownicy mają to „gdzieś”. A będąc w Niemczech widziałem że większość ludzi pracuje na umowach kontraktowych, nawet nauczyciele (i to bez okresu wakacji) i nikt nie robi szumu że są to typowe umowy „śmieciowe”. Pozdrawiam.

 • Robert on 1 lutego 2016

  Panie Zbigniewie, ja tu widzę inny problem…. zły dobór pracowników.
  Cały myk polega na tym: robić biznes z produktami o wysokich marżach.
  Wtedy firmę stać na proponowanie trochę wyższych zarobków, niż w regionie.
  W takiej sytuacje dobieramy odpowiednich ludzi do pracy: charakter, umiejętności, chęć pracy u nas itd.
  Polityka zatrudniania to bardzo szeroki temat i kawał wiedzy.

  Później odpowiednie traktowanie pracownika, motywowanie, informowanie o planach firmy itd.
  Jeżeli tego nie ma, to pracownik traktuje firmę jak prostytutkę.
  Przyjść, pokręcić się i do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *