Celem jest kontrola. Chcą nas wszystkich uczynić niewolnikami długu…

bis700

Karen Hudes jest absolwentką Yale Law School. Przez ponad dwadzieścia lat pracowała w wydziale prawnym Banku Światowego. W wywiadzie dla New American opowiada o wielu korupcjach, które sam zauważyłem w ekonomii i geopolityce. 

Celem jest kontrola społeczeństwa i państw

Karen Hudes mówi, że globalny system finansowy jest zdominowany przez małą grupę skorumpowanych, głodnych władzy ludzi, skoncentrowanych wokół prywatnej amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Przejęli kontrolę nad mediami, aby ukrywać swoje przestępstwa. Hudes powiedziała dla New American: kiedy próbowała mówić o wielu problemach Banku Światowego, została zwolniona z pracy. Obecnie, wraz z siatką informatorów-kolegów jest zdeterminowana ukazać i zakończyć korupcję. 

„Chcą nas wszystkich uczynić niewolnikami długu, chcą nasze rządy uczynić niewolnikami długu, chcą naszych polityków uzależnić od wielkich pieniędzy niezbędnych im do prowadzenia kampanii wyborczych. Odkąd elita posiada wielkie kompanie medialne, media głównego nurtu nigdy nie dadzą nam znać o problemach w systemie ekonomicznym”.

Super Grupa kontroluje 60% światowych finansów

Bardzo ciekawe badania zostały przeprowadzone przez zespół badaczy ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurichu. Zbadano relacje pomiędzy 43 tysiącami firm i inwestorów na całym świecie, a to co odkryli to „super grupa”, czyli 147 ściśle powiązanych mega-korporacji, która kontroluje 40 procent aktywów i 60 procent rocznych przychodów wszystkich firm na światowym rynku kapitałowym.

Gdy badacze rozpoczęli rozplątywanie struktury własnościowej siatki, zauważyli że wiele z tych jednostek jest połączonych z super grupą. Wszystkie udziały są w posiadaniu innych członków super-grupy – która kontroluje 40% światowych zasobów finansowych.

„W rezultacie mniej niż 1% firm z całego świata jest w stanie kontrolować 40% całej sieci,” mówi Glattfelder. Większość to instytucje finansowe.

Do dwudziestu największych należą: Barclays Bank, JPMorgan Chase & Co i The Goldman Sachs Group.

Elita świata nie tylko kontroluje mega korporacje. Według Hudes, wybierają niezależne instytucje kontrolujące finanse w niemal każdym kraju na świecie. Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz banki centralne jak Rezerwa Federalna, zarządzają kreacją i podażą pieniądza na świecie.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych numer 1

Wielce potężna organizacja, o której większość ludzi nawet nie słyszała, potajemnie kontroluje podaż pieniądza na całym świecie. Nazywa się Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych i jest bankiem centralnym banków centralnych. Znajduje się na szczycie tego systemu. Mieści się w Bazylei, Szwajcarii, ale ma filie w Hong Kongu i Mieście Meksyk. Jest w istocie niewybranym, nieodpowiadającym przed nikim centralnym bankiem świata. Nieopodatkowanym i niepodlegającym żadnym prawom krajowym. 

Bank Rozrachunków Międzynarodowych prał pieniądze nazistów podczas drugiej wojny światowej. Jego teraźniejszym celem jest kontrola, zarządzanie i centralne planowanie globalnym systemem finansowym. Dziś 58 banków centralnych należy do BRM i ma o wiele większą władzę nad gospodarkami, niż jakikolwiek polityk. Co dwa miesiące „centralni bankierzy” świata zbierają się w Bazylei. Podczas tych spotkań, podejmują decyzje, które wpływają na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko na świecie. BRM jest organizacją zorganizowaną przez globalną elitę i działa dla jej zysków. Ma być jednym z filarów powstającego nowego systemu finansowego.

Ten system nie powstał przypadkowo. W rzeczywistości globalna elita rozwija go od bardzo dawna.

Profesor historii z Georgetown University, Carroll Quigley, przeanalizował okres władzy grupy od 1966 roku i pisze:

Moce finansowego kapitalizmu miały dalekosiężny cel – nie mniej niż – stworzenie światowego systemu kontroli finansowej, który znajdowałby się w rękach prywatnych. Zdolnego do zdominowania systemu politycznego każdego kraju oraz całej światowej ekonomii. Ten system ma być zarządzany w feudalny sposób, przez banki centralne na świecie działające w porozumieniu na podstawie tajnych umów, prywatnych spotkań i konferencji. Wierzchołkiem systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, Szwajcarii, prywatny bank będący w posiadaniu i kontrolowany przez banki centralne świata, a w rzeczywistości przez korporacje.

Z taką właśnie sytuacją mamy obecnie do czynienia.

Mamy system „neofeudalizmu”, w którym społeczeństwo, rządy państw są zniewoleni przez dług. Ten system jest kierowany przez banki centralne i Bank Rozrachunków Międzynarodowych, który systematycznie transferuje bogactwo świata z naszych rąk do rąk elit.

Jednak większość ludzi nie ma pojęcia, że to wszystko w rzeczywistości się dzieje, ponieważ globalna elita również kontroluje to co widzimy, słyszymy i myślimy. Dzisiaj mamy jedynie sześć gigantycznych korporacji medialnych, które kontrolują ponad 90% wiadomości i rozrywki oglądanej w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a duża część europejskich i światowych mediów kopiuje od nich informacje.

W taki sposób rozprzestrzenia się kłamliwa propaganda.

Karen Hudes studiowała prawo w Yale Law School i ekonomię na Uniwersytecie w Amsterdamie. W latach 1980-1985 pracowała w US Export Import Bank of the US, a w latach 1986-2007 w Legal Department of the World Bank [wydziale prawnym Banku Światowego – Minutus]. Założyła Non Governmental Organization Committee of the International Law Section of the American Bar Association and the Committee on Multilateralism and the Accountability of International Organizations of the American Branch of the International Law Association.

źródło: ussus.wordpress.com – www.globalresearch.ca

.

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie chcesz stracić na inwestycjach? Chcesz dowiedzieć się co będzie z rublem, frankiem, dolarem? Nie wiesz jak założyć e-biznes? => MonitorowanieRynku.pl

Foto: bis.org

 Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci info o wielu ciekawych rzeczach.

Twoje dane są bezpieczne

6 Responses to “Celem jest kontrola. Chcą nas wszystkich uczynić niewolnikami długu…”

 • nadia on 5 marca 2015

  To sa wazne informacje, utwierdzaja czlowieka w tym co wczesniej slyszal. Niestety czlowiek ma sklonnosc wypierac z siebie to co mu nie odpowiada – bo moze to az tak zle nie jest, moze sie jednak dogadaja, na razie mamy prace i co jesc, wiec moze zmadrzeja…..Ale jak widac oni nie zmadrzeja i nie ma co liczyc na cud, chyba ze mowimy o cudzie tym ostatecznym, no ale to zdecydowanie juz inna ”branza” 😉 Pozdrawiam

 • Gutek on 5 marca 2015

  Zastanawiajace jest w tym temacie to,ze słudzy gdy już dostana kopniaka we własne cztery litery dopiero wtedy zaczynają mowic,pisac i nieudolnie dzialac .
  Wczesniej bali się puscic pary z ust na widoczne golym okiem machloje,oszustwa swinstwa,zlodziejstwo az po morderstwa w roznej postaci .

  Najwyzszy czas aby SLUDZY SLUG SPRZECIWILI SIE PANOM TEGO SWIATA ZA NIM PANOWIE SIE ICH NIE POZBEDA i to na rozne sposoby.

  Co wiec czynic ,kogo jest więcej – sług czy panow ?

  To wlasnie w pierwszej kolejności SLUDZY WINNI POWIEDZIEC – STOP MACHLOJOM !

  Malo tego strażnicy,ochraniarze,wojsko,policja winni stanac w jednym szeregu i swe sily OBROCIC PRZECIW LOTROM TEGO SWIATA !!!

 • Krzysztof M on 7 marca 2015

  Dawno temu, jak król był nadmiernie, jego zdaniem, zadłużony, to zabijał wierzyciela, a jego majątek zabierał. A jednak następnych chętnych do udzielania królowi pożyczek nie brakowało…

 • Megi on 11 marca 2015

  Nie rozumiem. Napisałes, że do BRM należy 58 banków. Z tego co wiem to NBP nie należy do tego banku, ale jest ma w nim udziały a to różnica. Mógłbys doprecyzowac co miales na myśli?

 • Robert on 11 marca 2015

  @Megi

  BRM czyli BIS jest bankiem banków. Jest to wyższa instancja w systemie finansjery międzynarodowej. Sprawuje nadzór na centralnymi bankami.

  Wszystkie banki w Polsce podlegają pod system finansowo-kredytowy, który został narzucony światu po drugiej wojnie światowej.

  NBP podlega BiS, jest zależny od decyzji tego banku, czyli systemu finansjery.
  Dlatego w Polsce mamy całkowite poddaństwo finansowe.
  Banki przejęły od NBP regulowanie podaży pieniądza, co jest najważniejszym parametrem w gospodarce.

  Istnieje wiele dowodów na to, że NBP jest zależne od BiS.
  Jednym to oddanie podaży pieniądza.
  Kolejnym to brak możliwości emisji pieniądza, co wiąże się z przymusem zaciągania kredytów czy wypuszczania obligacji. Rocznie to już jest ponad 100 mld złotych. Tyle musimy pożyczać co roku.

  NBP nie jest w stanie kontrolować złotówki.

  Cały sektor finansowy w Polsce jest w 100% kontrolowany przez finansjerę.
  Dlatego w telewizji tylu obrońców banków.

 • Aroza on 23 stycznia 2016

  Bo polak jest polakiem a szwajcar jest mądry kto was kiedyś słyszał o premierze lub prezydencie Szwajcarii ile maja myśliwców broniących granic pier… wszyscy bez sensu nie ma takiego polityka który by nie miał by tam tajnego konta na tej zasadzie t działa. Tasior w Genewie jestes spalony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *