Czy Ameryka przejmie Białoruś?

 Białoruś USAlukashenko-economy” (CC BY-NC-ND 2.0) by  mb7art 

Widoczne napięcia w polityce międzynarodowej nie pozostają bez echa. W internecie można znaleźć wiele teorii dotyczących przyszłych ruchów wojsk, czy też ewentualnych samych ataków. Jedna z nich, mówi o agresji w kierunku Białorusi.

Według jednej z teorii właśnie ten kraj miałby stać się ostoją wojsk NATO, co więcej miałby przyjąć zwierzchnictwo Stanów Zjednoczonych. Przejęcie całego kraju przez USA pozwoliłoby na bezproblemowy dostęp do pozostałych krajów bałtyckich, a także zmusiłoby Rosję do wycofania się z regionu Bliskiego Wschodu.

Taka sytuacja oczywiście sprzyjałaby najbardziej Stanom Zjednoczonym, które od dawna walczą o zwiększenie strefy wpływów w tym regionie. Co więcej, przejęcie tej części basenu Morza Śródziemnego wpłynęłoby bezpośrednio na relację z Chinami i umocniłoby pozycję zadłużonej Ameryki.

Do przedsięwzięcia brakuje sojuszników, którzy częściowo mają być przymuszeni zobowiązaniami międzynarodowymi jako członków NATO.

Dzisiaj nagłe ćwiczenia i postawienie w pełnej gotowości armii rosyjskiej, również ładnie wpisują się w tę teorię. Do całości wystarczy jeszcze dodać szerzącą się propagandę antyrosyjską, prowokacje ze strony rządu Ukrainy i właściwie całość przestaje być tak mało realna, jak wygląda na pierwszy rzut oka. 

źródło: orwellsky.blog.onet.pl

Komentarz Roberta Brzozy:

bardzo ciekawy punkt widzenia, który jest mgliście omawiany w internecie. W przestrzeni głównych mediów całkowicie niedostrzegany. Jeżeli już, to w kontekście dobrobytu, jaki spotkałby Białorusinów, gdyby do ich domów zawitały dekrety unijne i amerykańska demokracja.

Obecnie Białoruś jest pod władaniem rosyjskim i częściowo finansjery. Jednak międzynarodowy bankier nie owładnął białoruskiej gospodarki w taki sposób, jak zrobił to z naszą ekonomią. Nasz naród jest ekonomicznie i medycznie zniewolony przez system banksterki.

Białoruś jest na uboczu, w dużym stopniu chroniony przez wpływy rosyjskie. Jednak pomimo braku dużego stopnia kolonizacji krajów przez finansjerę, zarówno Rosja, jak i Białoruś nie są w stanie zapewnić zbliżonych warunków bytowych do panujących na zachodzie Europy.

Z tego wynika, że to nie tylko bankierski system finansowo-kredytowy jest odpowiedzialny za zadłużeniowy stan gospodarek, ale również wewnętrzna korupcja, brak uczciwości politycznej, brak wiedzy ekonomicznej, brak odwagi we wdrażaniu nowej ekonomii, zapędy dyktatorskie, pozostałości systemu komunistycznego.

Nie ma na świecie kraju, który udowodniłby, że można zbudować dobrobyt przy użyciu nowej ekonomii. Zapewne wynika to również z dużej siły lobbystycznej banksterki. Jeszcze są silni, jeszcze są w stanie blokować zapędy niezależności ekonomicznej w każdym zakątku ziemi.

Jestem przekonany, że to kwestia czasu, kiedy pojawi się nowa ekonomia, w jednym z krajów. Pod pojęciem „nowa ekonomia” rozumiem stare, znane od wieków prawa ekonomiczne czyli: druga waluta, kontrola podaży pieniądza, eliminacja kredytu bankowego, eliminacja odsetkowości, kontrola nad centralnym bankiem, zbudowanie własnego systemu finansowo- pożyczkowego i wiele więcej.

Czy Ameryka przejmie Białoruś?

Jestem przekonany, że takie plany są szczegółowo rozpisane i przygotowane.

Jestem przekonany, że przeróżne organizacje na Białorusi są finansowane z budżetów Sorosów. Ameryka nie zostawiła łakomego kąsku Rosji. Jednak są priorytety i poboczne cele. Podstawowym zadaniem bankiera było rękami Ameryki/Unii Europejskiej zniewolić Ukrainę, następnie przygotować wschodnią Europę do walki z Rosją.

Jeżeli te zadania całkowicie zrealizują, może obudzić się pragnienie wywołania i sfinansowania rewolucji białoruskiej. Pod banderą kapitalistycznej demokracji i amerykańskiego snu o bogactwie, białoruska młodzież wyrusza do boju z demokratycznymi sztandarami.

I skończy się jak zwykle. Przykłady mamy na wyciągnięcie ręki: nędza i całkowita kolonizacja Ukrainy i Grecji.

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeS


Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *