EBC sypnie kasą

ebc

Bloomberg podał, że EBC – Europejski Bank Centralny w ciągu dwóch lat wydrukuje i wrzuci do eurolandu bilion euro.

Gospodarki europejskie przędą coraz gorzej. Sankcje związane z wojną krymską odbiją się negatywnie na zyskach firm i budżetach państw. Obniżka stóp procentowych w strefie euro do 0,05% nie przyniosła spodziewanych rezultatów, dlatego politycy zdecydowali się włączyć masowe drukowanie.

Pisałem o tym na początku września w artykule „Nie będzie upadku systemu bankowego”.  Teraz dopiero ta informacja pojawia się w głównych portalach tematycznych.

Czy bilion euro naprawi ekonomie w Unii Europejskiej ?

Zdecydowanie nie.

Ameryka przez długi okres czasu drukowała rocznie ponad bilion dolarów i kompletnie nie poprawiło to stanu gospodarki. Efektem druku jest tylko utrzymanie obecnego stanu depresji.

Inflacja pnie się w górę. Widać to wyraźnie po wzroście cen produktów mięsnych, spożywczych. Jednak na jakiś czas wskaźnik inflacji będzie niski ze względu na spadek ceny ropy.

Aby taka akcja przyniosła korzyści, należy strategicznie wyznaczyć branże i wspomóc małe i średnie przedsiębiorstwa tanim pieniądzem.

Jednak przy tak zepsutej ekonomii, żadne rozwiązania lecznicze nie przyniosą poprawy robienia biznesu i nie wpłyną na finanse Kowalskiego. Tutaj potrzebna jest chirurgia, czyli rozwiązanie Unii Europejskiej, powrót do własnych granic i budowanie od podstaw zdrowej ekonomii.

Kompletnie nie polecam przedsiębiorstwom ekscytowanie się takimi informacjami. Przy tak obłudnych politykach każdy musi liczyć na swoje umiejętności.

Pomoc państwa nie nadejdzie.

.
 Robert Brzoza Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

One Response to “EBC sypnie kasą”

  • ala wilk on 16 października 2014

    Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa to domena drobnych cwaniaczków, którzy nie mają na ZUS dla pracowników, za to przepijają pieniądze i palą tony papierochów. Im prędzej takie podejrzane biznesy znikną z rynku tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *