Jak Rosja ograła korporacje finansjery?

putin700

Przyznam, że tylko głupi nie wykorzystuje wiedzy i okazji do zrobienia dobrego, uczciwego biznesu.

Rosja, jak każdy inny kraj, który umie odczytać grę rodzin bankowych, zarabia miliony/miliardy na przeróżnych biznesach.

To co zrobiła Rosja jest odpowiedzią dla tych, którzy narzekają: „nic nie możemy zrobimy”, „jesteśmy za słabi”, „jest nas mało” itd.

Jeżeli nie wierzysz, że można naprowadzić polską gospodarkę na zdrową ekonomię, to przyjmij do wiadomości, że finansjera popełnia całą masę błędów. Wiele ich zagrań jest genialnych, jak z ograniczaniem dolara w obiegu, ale na wielu polach przegrywa.

Przykład Rosjan jest tym co Polska nie potrafiła zrobić w 2007-2008 roku, kiedy osiągnęliśmy 20-30% dewaluacje złotówki i spadki akcji na giełdzie.

Co zrobił Putin?

Kiedy finansjera niszczyła rubla i spadł on do niskiego poziomu, Rosja wykupiła na giełdzie udziały korporacji rodzin bankowych, ulokowanych w rosyjskich firmach. Kiedy rubel leciał w dół, to również ceny akcji firm rosyjskich leciały w dół. Z różnych analiz, które docierały do mnie, wielu inwestorów polecało wykupywanie akcji rosyjskich firm. Były one na bardzo niskim poziomie w porównaniu do realnej wartości firmy. Widział to Putin i jego doradcy. Kiedy osiągnęły niski poziom, firmy brokerskie działające na zlecenie rządu, wykupiły akcje rosyjskich firm, należące do korporacji finansjery.

Kosztem kilkudziesięciu miliardów dolarów, Rosja wykupiła udziały warte setki miliardów dolarów i odzyskała całkowitą niezależność.

Genialne?

Każdy kij ma dwa końce. Finansjera za wszelką cenę nie może dopuścić do przegrania walki z Rosją o nowy system monetarny. Atakując gospodarkę straciła kontrolę nad rosyjskimi surowcami.

Szkoda, że nasz przekupny rząd nie widzi takich okazji. Najciekawsze jest to, że będzie ich coraz więcej.

Rodziny bankowe w drodze do upadku będą zatapiać wszystko co się da. W tej rozgrywce zatopiły możliwość kontroli surowców rosyjskich przez swoje korporacje. To co zyskały po bankructwie Rosji w 1985 roku, teraz w dużej mierze straciły.

Czas, aby nasz rząd się obudził, bo w taki sposób można odzyskać wiele polskich firm. Zawieruchy, czyli to o czym pisałem w artykule „USA nie zatopi Rosji” właśnie się rozpoczęły. Kto ma kasę, wiedzę i umie to wszystko połączyć, zarobi tysiące. Większe ryby – miliony.

Jeżeli jesteś inwestorem, to napisz do mnie. Przedstawię Ci moją propozycję. Okazja na podwojenie czy potrojenie wolnych na inwestycje pieniędzy osiągnie kulminacje w tym roku. To są takie okazje jak wygrana w toto lotku, czy kupienie tanio firmy z olbrzymim potencjałem.

Zapraszam do bardzo dobrego artykułu Gregora Gorenzay, który dokładnie wyjaśnia zagrywkę Putina.

======================================

Przed kryzysem na Ukrainie duża część akcji rosyjskich spółek energetycznych należała do amerykańskich i europejskich inwestorów. Prawie połowa zysku z koncernów naftowych i gazowych trafiało do zachodnich akcjonariuszy. Zamiast zasilać budżet rosyjskiego skarbu państwa zyski wypływały za granicę.

Ze względu na sytuację na Krymie, rubel zaczął gwałtownie spadać, rosyjski bank Bank Centralny nie reagował. Pojawiały się pogłoski, że Rosja nie posiada wystarczających pieniędzy w celu wsparcia kursu rubla.

Po oświadczeniu Władimira Putina, że będzie chronić rosyjską ludność na Ukrainie doprowadziły do dramatycznego spadku wartości akcji rosyjskich spółek energetycznych.
Zachodni inwestorzy w panice nagle zaczęli sprzedawać akcje na giełdzie bojąc się całkowitej utraty ich wartości.

Putin tylko się uśmiechał na konferencjach prasowych i czekał na odpowiedni moment przez tydzień. Gdy uznał, że cena akcji jest wystarczająca niska nakazał natychmiastowego zakupu aktywów, które były w rękach Amerykanów i Europejczyków! Gdy inwestorzy zachodni zorientowali się w czym rzecz było już za późno. Akcje były w rękach rosyjskich!

Rosja skupiła prawie 100% aktywów tych firm, kosztem zaledwie 20 mld $.
Teraz większość zysków z ropy i gazu pozostanie w Rosji.
 
Rosja odkupiła za grosze swoje zapasy ropy i gazu warte miliardy dolarów.
Takiej niezwykłej operacji nie widziano od czasu ustanowienia rynku akcji.

Jak cena ropy na rynkach światowych była dwa razy wyższa zysk dla Rosji z eksploatacji złóż wynosił około 50 procent. Jak cena spadła o połowę co miało zabić rosyjską gospodarkę bo tak twierdzili zachodni „eksperci”, Rosja ma już prawie 100% zysku dla siebie!
Spadek cen na światowych rynkach ropy i gazu przełożył się na wzrost udziału rosyjskiego skarbu państwa w zyskach!

Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci.
Wytrawny gracz potrafi zarobić zawsze niezależnie czy akcje spadają czy rosną!

Chiny wsparły rubla dopiero jak Putin zdążył zrobić porządek z zachodnimi inwestorami!

Wypowiedzi tzw. ekspertów w naszych mediach na temat kondycji rosyjskiej gospodarki mówiąc delikatnie „mijają się z prawdą”.

Spadek cen ropy na świecie o np. 50% nie oznacza dla Rosji straty 50%.
Mają bowiem większy pakiet akcji niż wcześniej.

Ceny nośników energii unormują się wcześniej czy później ale zachodni inwestorzy już póki co nie zarobią na rosyjskim gazie i ropie. Inwestorzy z Azji są zainteresowani wypełnić lukę po zachodnich akcjonariuszach. Putin po tych doświadczeniach robi to z rozwagą wbrew naszym mediom, którzy twierdzą, że Chiny i inni już przejmują Rosję. Jak na razie to Putin przejął akcje firm zachodnich ale o tym cisza!

Tego nie przeczytasz w „poważnych” polskich portalach gospodarczych, finansowych, analiz giełdowych.

Bardzo niewiele osób rozumie, co Putin robi w tej chwili. I prawie nikt nie rozumie, co chce robić w przyszłości podał globalresearch.ca
Nie ważne jak może się to wydawać dziwne, ale teraz, Putin ze sprzedaży rosyjskiej ropy i gazu skupuje złoto. Putin nie krzyczy o tym na całym świecie. I oczywiście, że wciąż akceptuje dolary jako pośredni środek płatniczy. Ale od razu wymienia te wszystkie dolary uzyskane ze sprzedaży ropy naftowej i gazu na fizyczne złoto!

Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na dynamikę wzrostu rezerwy złota Rosji i porównać te dane z obrotów dewizowych z Rosji, pochodzących ze sprzedaży ropy naftowej i gazu w tym samym okresie. W trzecim kwartale tego roku, Rosja kupiła ogromną ilość złota w ilości 55 ton.  To więcej niż wszystkich banki centralne wszystkich krajów świata, w połączeniu  (według oficjalnych danych)! W sumie, banki centralne wszystkich krajów świata zakupiły w trzecim kwartale 2014 93 ton metali szlachetnych. Z 93 ton złota zakupów przez banki centralne na całym świecie w tym okresie, 55 ton należy do Rosji.

Fed i EFS sztucznie zaniża cenę złota, żeby wzmocnić dolara poprzez manipulacje na rynku.
Korzysta z tego Putin kupując masowo złoto po zaniżonych cenach tak jak to zrobił wcześniej z akcjami!

Cytat o Putinie za globalresearch.ca

„Oskarżenia Zachodu wobec Putina tradycyjnie opierają się na fakcie, że pracował w KGB.
W związku z tym jest on osobą okrutną i niemoralną. Putin obwinia się za wszystko.
Ale nikt nie oskarżył Putina o brak inteligencji. Zdolność Putina dla szybkiego analitycznego myślenia i podejmowania jasnych i wyważonych decyzji politycznych i gospodarczych.
Często zachodnie media porównują tę umiejętności ze zdolnościami arcymistrza w szachach”.

Opracował Gregory Gorenzay
Przypisy: inserbia.info  globalresearch.ca

źródło: polskiportal.net

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom za 25 zł => za darmo  SzokWiedzy.pl.

 

Photo credit: DonkeyHotey / Foter / CC BY

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

12 Responses to “Jak Rosja ograła korporacje finansjery?”

 • Arni on 6 stycznia 2015

  Miło widzieć, ze mój link się do czegoś przydał 😉

 • Robert on 6 stycznia 2015

  Twój komentarz pojawił się chyba wczoraj, aż tak szybko nie pisze.
  Ale dzięki za link.

 • KAMIL on 6 stycznia 2015

  PANIE Robercie prosze o mail do Pana

 • Robert on 6 stycznia 2015

  Proszę: biuro@robertbrzoza.pl

 • Arturo on 6 stycznia 2015

  Sorry panie Robercie ale uważasz sie pan za wolnomyśliciela a powielasz pan bzdury propagandy telewizyjnej.

  Zaiste pokerowy geniusz ekonomiczny…
  Sprowokował swoja polityka konfrontacyjną atak na rubla, wydał na jego ratowanie 160 miliardów dolarów, wykupił za dodatkowe kilkadziesiąt miliardów zakłady które były bankrutami i nie było na nie chętnych…
  Zwykły pionek i kreatura rodzin bankowych.

  Polecam poczytać to co pod spodem, przemyśleć, zgłębić i nie wpisywac się w grono zmanipulowanych przez propagandę gamoni.

  Mój tekst „coś o Putinie”.
  I link do zasobu wiedzy w temacie Putina
  https://wolna-polska.pl/rosja-putina-i-miedwiediewa-h-pajak

  „coś o Putinie.”

  „Historia teoretycznie powinna uczyć dostrzegania analogii i wyciągania z nich wniosków.
  Jednak nie uczy, co widać jak na dłoni po zachowaniu zdecydowanej większości ludzi, która to większość zawierająca w swojej masie nawet wydawałoby się świetnych analityków rzeczywistości, postrzega ową rzeczywistość na zasadzie „…że Wojtek, że koń, że drzewo…” nie dostrzegając w tym ciągu elementów jakiejkolwiek zależności.
  O co chodzi?
  Popatrzmy.
  Przyjęło się mówić, na zasadzie oczywistej oczywistości (bo tak mówią w telewizorze), że Rosja ma potężne dochody ze sprzedaży surowców. Sprzedaż surowców jest prawdą ale czy te mityczne dochody też?

  Po sprawdzeniu pozycji budżetowych Rosji wyłania się bardzo ciekawy obrazek:
  a) ogromna część dochodów ze sprzedaży surowców omija kasę państwową a, pod pozycją “marże handlowe, koszta i transport” wędruje do kieszeni prywatnych spółek (oligarchowie), i jedynie relatywnie mała część z tej sprzedaży ląduje finalnie w postaci podatków w kasie państwowej.
  b) około 25-30% sprzedaży wyeksportowanych z Rosji surowców dokonywana jest przez firmy zarejestrowane w tzw “rajach podatkowych” w których to krajach owe firmy albo nie płacą podatków w ogóle, albo płacą je bardzo niskie. Nie ma to jednak znaczenia gdyż ewentualne podatki pozostaną w raju podatkowym.
  c) zwiększające się wydatki na poczet armii i służb bezpieczeństwa wewnętrznego powodują, że pozostała lwia część realnego dochodu ze sprzedaży surowców pochłaniana jest przez państwo i wydawana w firmach zbrojeniowych należących do…oligarchów, oraz za granicą, w tym w USA.
  Koło się zamyka.
  https://wikileaks.org/gifiles/a……
  https://www.foi.se/Documents/fo
  Wpływy więc z rzeczonego handlu surowcami są nie dość, że konsumowane w ogromnej części przez prywatną oligarchię będącą tak naprawdę 5 kolumną, dodatkowo będącą diasporą innego organizmu (nazwiska i narodowość mówią za siebie), to podparte mitologią wielkości nie zaś rzeczywistym rozmiarem.

  Skąd więc te Rosyjskie rezerwy walutowe?
  Poniższa tabelka jest interesująca.
  https://www.tradingeconomics.co
  Tekst pod tabelką zaś wyjaśnia co MFW rozumie poprzez rezerwy:
  „Rezerwy walutowe znane również jako Oficjalne Rezerwy albo Międzynarodowe Rezerwy to zagraniczne kapitały trzymane lub kontrolowane przez bank centralny. Rezerwami tymi może być złoto lub waluta wymienialna np dolary, franki szwajcarskie czy euro. Mogą to być również PRAWA CIĄGNIONE, PAPIERY WARTOŚCIOWE W WALUTACH ZAGRANICZNYCH- BON SKARBOWY, BON RZĄDOWY, BON KORPORACYJNY oraz AKCJE I POŻYCZKI ZAGRANICZNE W WALUCIE. Rezerwy używane są głównie do finansowania utrzymania kursu walut lub wahań w płatnościach.”
  Warto wyjaśnić sobie co oznacza powyższe tekstum. Oznacza, że ogromna część rezerwy walutowej może być podciągana w sprawozdaniach jako jeden punkt „rezerwy walutowe” bez informacji jaka ich część to wyżej wymienione zwykłe papierki. Wszyscy jednak „wiedzą”, że Rosja to surowce więc dalej nie drążą.

  Z tabelki jednocześnie wynika jasno, że rezerwy rosyjskie zaczynają bardzo systematycznie rosnąć po 2001 roku i osiągają stabilny, wysoki poziom po 2006 roku…
  Na stronach IMF (Międzynarodowy Fundusz Walutowy) można prześledzić udział papierów wartościowych w rezerwie banku centralnego Rosji:
  https://www.imf.org/external/pu
  Jak to się ma wszystko do siebie…
  Bardzo prosto. Hipotetyczne dochody (w wymiarze jaki obowiązuje w mediach) z surowców, gdy tymczasem owa rezerwa to w większości papierowe instrumenty bankowe ręczone tylko podpisem i dobrą wolą podparcia ich wartości przez jakieś zagraniczne gremium finansjery. Przy czym ostatnia ruchawka na rublu to ten sam słoń, widziany tylko z innej perspektywy.
  Podtopienie rubla miało na celu spowodowanie wyzbycia się przez skarb Rosji kolejnej, potężnej części rosyjskich rezerw fizycznych walut, co zostało precyzyjnie zrealizowane a co my mogliśmy oglądać w szopce medialnej serwowanej przez ostatnie dwa tygodnie. Gdyby jednak kasa się nie zbilansowała, co mogło nastąpić gdyż podczas operacji kopania rubla, kopiący nakradli więcej niż było założone, Rosja mogłaby upaść całkiem na kolana a przecież nie o to chodzi w planie. Stąd też te wydawałoby się kuriozalne i doprowadzające „analityków” do rozdwojenia jaźni wieści, o z jednej strony embargach gospodarczych, z drugiej strony zaś o wsparciu Rosji pożyczkami z MFW i nowymi kontraktami z zachodem w branży zbrojeniowej, kosmicznej czy paliwowej. Schizofrenia polityczna zachodu? Nie. Plan wyrównawczy.

  Po co więc ten nagłówek o analogiach?
  Był już kiedyś był jeden bad boy, co to z przydupasa, niby dzięki swoim zdolnościom został kanclerzem, wiatr mu wiał cały czas w oczy a pomimo to ciągle miał pełną kasę pieniędzy na zbrojenia, aż w końcu rzucił się z zębami na połowę świata. Teraz drugi, osaczany, nieprzejednany antagonista zachodu. Obydwaj lansowani gdzie się da jako źli ale szowinistycznie oddani sprawie swoich narodów. I tylko dziwnym trafem w obu przypadkach, gdzie się nie zapali światła chcąc się bliżej przyjrzeć jakiejś kwestii dotyczącej ich obu, to wszędzie natrafia się na koszerne odciski palców.

  Stan Michalkiewicz dopełni obrazu. Nie zgadzam się jednak do końca z jego konkluzją. Putin nie wykiwał swoich kreatorów. On działał dalej tylko już na zlecenie innego, potężniejszego gremium notabene wywodzącego się z tego samego nurtu.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V8uP1IoxQp8

  Patrzmy więc na analogie bo one są preludium do przyszłych wydarzeń.
  Medialna propaganda a w niej znowu dwa bieguny, znowu zły smok chce pożreć po kolei inne kraje a koalicja dobra próbuje mu w tym przeszkodzić ze wszystkich sił.
  Znowu smok ma roszczenia terytorialne i urządza prowokacje przy granicach innych królestw…
  Te bajki są przecież znane. Ale jak widać propaganda jest bardzo skuteczna. Zresztą…patrząc na ilość pożytecznych idiotów wspierających tę mitologię nie dziwota, że się to tak dobrze kręci.

  Putin nie jest, jak go chcą widzieć jedni- zbawcą słowiańszczyzny. Putin nie jest, jak go chcą widzieć inni- twardym obrońcą Rosyjskich interesów. Putin nie jest, jak go chcą widzieć kolejni- patriotycznym antagonistą zachodu. Putin jest realizatorem zlecenia, sztucznie pompowaną kreaturą, która ma określone zadania, i realizuje je z żelazną konsekwencją w oderwaniu od patetycznej troski i miłości do czegokolwiek.

  Tutaj wywiad z 3.1.2015r z Aleksandrem Duginem po rosyjsku:
  https://www.rusimperia.info/new
  I polskie tłumaczenie:
  https://wolna-polska.pl/wiadomo

  Kto nie zna to wyjaśniam, że to rosyjski politolog, który przepowiedział trafnie w 2009r rozpad Ukrainy oraz kilka innych wydarzeń geopolitycznych na świecie. Znany również jest z tego, że uchodzi za niezłomnego rosyjskiego patriotę z wyraźnym rysem poglądowym zorientowanym na konfrontację z zachodem, oraz jako wielbiciel polityki silnorękiego Putina.
  Absolutny zwrot w poglądach. Skoro już tacy najwierniejsi wyznawcy Putina zaczynają zauważać, że pod stołem coś się dzieje, a do tego głośno to artykułować…

  „Po owocach ich poznacie” a te są już widoczne, co prawda jeszcze zielone, ale zobaczymy też i te dorodne, krwisto- czerwone.
  Ch.

 • Robert on 6 stycznia 2015

  Arturo zanim będziesz wyzywał od gamoni, to bądź tak łaskawy i poczytaj sobie moje teksty.
  Kultura wymaga, aby wcześniej zapoznać się z poglądami autora.

  Twoje teksty nie wnoszą nic nowego.
  Każdy czytelnik tego portalu wie, że Putin nie rządzi w Rosji.

  Proszę Cię o trochę dystansu…

 • Arturo on 6 stycznia 2015

  Nie nazwałem Cię gamoniem ale jeśli poczułes się urażony to przepraszam.

  Każdy wie że Putin nie rządzi w Rosji więc po co wklejasz takie głupawe arty sugerujące coś innego?
  Kto kogo ograł skoro nie rządzi w Rosji?

  Skoro nie rządzi to nikogo nie ogrywa bo rozkazy wydaje ktoś inny.
  Troche konsekwencji myślowej.

 • Robert on 6 stycznia 2015

  Czepiasz się jakbyś dopiero miesiąc temu poznał prawdę.

  Nie wyjaśniam w każdym artykule kto jest kim.

  Moi czytelnicy znają prawdę. Pisałem o tym wiele razy.

  Nie znam pisarzy, którzy nie stosują synonimów. Poczytaj Robertsa czy innych.
  Twoje podejście jest nieprofesjonalne.

  Jeżeli przeczytasz, że Obama walczy o emigrantów, to będziesz rzucał się na gościa, który tak napisał?

  Więcej profesjonalizmu.
  Najpierw poczytaj kto o czym pisze, a później głupkowato wyskakuj z tekstami.

  Artykuł jest bardzo dobry i prawdziwy.
  Każdy kto choć trochę rozumie rzeczywistość to potwierdzi.

 • Arturo on 7 stycznia 2015

  Prawdę to ja poznałem kilka dobrych lat temu. Twojego bloga miesiąc temu.

  Sam sobie przeczysz pisząc, że artykuł o tytule „jak rosja(Putin) ograł zachód” po czym piszesz, że wiesz, ze to nie Putin rządzi Rosją a Rosja jest tak naprawdę sterowana…

 • Marek on 31 stycznia 2015

  Panie Arturo. JesliPana spostrzeżenia opierają się na wikileaks, wolnejpolsce, youtube,tradingeconomics, to gratuluję wyciągania. wniosków. Proponuję pogrzebać w innych źródłach? jakich??? poważnych.Poza tym polecam zgłębić sytuację na świecie, być na bieżąco z danymi makroekonomicznymi, poznać Rosję i Rosjan, a później wyciągać wnioski. W całej rozciągłości zgadzam się Z Robertem. Mądre analizy i rozsądne wnioski. Gratuluję. Też analizuję to co wyprawiają chłotasie z Rodzin Bankierskich na całym świecie, analizuję sytuację geopolityczną i wydaje mi się ,że wyciągamy bardzo podobne wnioski. Cóz, do tego trzeba mieć chwilkę czasu i otwarty umysl. Pozdrawiam

 • Congo on 17 maja 2015

  Panie Marku, poważne, tzn. jakie? Pytam poważnie z zainteresowaniem, bez sarkazmu. Dziękuję.

 • zuzanna on 15 września 2015

  Staje się oczywiste ze globaliści to wrogowie ludzkości ,stworzyli totalny chaos bo w nim jest ich logika.Z psycho-socjologicznego punktu widzenia -bo tak jest rozgrywana wojna przeciw ludzkości(instytut Tavistok) – tak Rosja, jak i Chiny uczestniczą ramie w ramie z globalistami w tym lucyferycznym spisku .
  Trzy lata temu prawdziwy Putin zniknął z areny politycznej ,zastępują go mniej lub bardziej udane repliki -to nawet bardziej rozgarnięte dziecko wie .https://www.youtube.com/watch?v=oKO8x9jmQ7I Jednak wszystkie światowe marionetki na stolcach premierów czy prezydentów doskonale maskują ta mistyfikacje.DLACZEGO??? Moze chodzi o testowanie medialnego ogłupienia ludzkosci. Projekt zniewolenia ludzkości zawsze wychodzi od socjopatów z UK. „”Psychologia społeczna przyszłości będzie mieć pod kontrolą wiele klas szkolnych, na których będzie próbować różnych metod wytwarzania niezachwianych przekonań takich jak to, że śnieg jest czarny. Wkrótce będą widoczne tego skutki, po pierwsze, że wpływ domu rodzinnego jest zawadzający; po drugie, że niewiele można zrobić, chyba, że indoktrynacje zacznie się przed ukończeniem dziesiątego roku życia; po trzecie, dewizy te umieszczone w muzyce i wielokrotnie intonowane będą bardzo skuteczne; po czwarte, opinia, że śnieg jest biały będzie uznana za chorobliwą ekscentryczność. Spodziewam się, że przyszli naukowcy sprecyzują te maksymy oraz określą dokładnie koszty tego, aby dzieci wierzyły, że śnieg jest czarny i ile mniej by to kosztowało niż pogląd, że jest ciemno szary. „Zwykli mężczyźni i kobiety będą musieli być posłuszni, pracowici, punktualni, bezmyślni i zadowoleni. Z tych cech chyba zadowolenie będzie najważniejsze. W celu jego wytworzenia, wszystkie badania z psychoanalizy, behawioryzmu i biochemii zostaną wprowadzone do gry.”Edukacja powinna dążyć do zniszczenia wolnej woli, tak, aby uczniowie po ukończeniu szkoły pozostali w stanie myślenia i działania przez resztę swojego życia odmiennym, niż by sami chcieli.”Istnieją trzy sposoby aby zabezpieczyć społeczeństwo w odniesieniu do utrzymania stabilności populacji. Pierwszym jest kontrola urodzeń, drugim jest dzieciobójstwo lub bardzo destrukcyjne wojny, a trzecim jest utrzymanie ogólnej nędzy, z wyjątkiem potężnej mniejszości.””Dieta, zastrzyki i nakazy będą wytwarzać od bardzo wczesnego wieku rodzaj charakteru i osobistych przekonań, które władze uznają za pożądane, tak aby każda krytyka władzy była psychologicznie niemożliwa (…) Stopniowo poprzez selektywną hodowlę, genetyczne różnice pomiędzy rządzącymi a rządzonymi wzrosną tak, aż staną się niemal różnymi gatunkami. Bunt plebsu stanie się na tyle niemożliwy, na ile niemożliwe jest zorganizowane powstanie owiec przeciwko praktyce jedzenia baraniny.” – Bertrand Russell, Prawnuk Brytyjskiego Księcia Bedford Johna Russella, Wnuk Premiera Wielkiej Brytanii Lorda Russella, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), „Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953. W UK ten system działa
  Zarówno FR jak i Chiny uczestniczą w obradach bandy Bilderberga ,Chiny wiodą prym w zniewalaniu społeczeństwa, budują gigantyczne miasta getta gdzie upchają cala populacje -łatwiejsza kontrola ……..Tzw Putin jest prywatnie zaprzyjaźniony z każdym prezydentem usa.
  Kilka z wielu dokumentów do przeanalizowania.
  https://iconicphotos.wordpress.com/2009/12/07/when-putin-met-reagan/
  https://en.mchs.ru/news/item/434203/
  https://new.euro-med.dk/20140318-warning-against-putin-his-roll-and-environment-are-much-more-dangerous-than-those-of-scheming-obama.php
  jak długo byliśmy ogłupiani zimna wojna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *