Ręce precz od mojego domu

bank

Banki kreują kredyty z powietrza. Mogą wytworzyć je w nieskończonej ilości. W momencie, kiedy Ty kupujesz dom i zaciągasz kredyt, to bank pożycza Ci wytworzone przez system pieniądze.
W umowie kredytowej zobowiązujesz się oddać/sprzedać dom w czasie, kiedy nie będziesz spłacać rat kredytowych. W ostateczności bank siłowo pod rygorem prawa, będzie pobierał część twojego wynagrodzenia. Dochodzi do sytuacji, w której właścicielami kupionego domu, jesteś Ty wraz z bankiem.

Czy to jest sprawiedliwe ?

Wiele razy o tym pisałem, że, bank pożycza fikcyjne pieniądze. Nie pochodzą one z ciężko zarobionych zysków. Wytworzył je system bankowy, który służy tylko i wyłącznie grupie bogatych ludzi. Zbudowali system składający się z setek tysięcy banków, instytucji ulokowanych na całym świecie, który działając w warunkach pokoju i niewiedzy społeczeństwa „świetnie” funkcjonuje. Tylko jest małe „ale”.

Jakim prawem naliczają tak wysokie odsetki od fikcyjnie wytworzonych pieniędzy ?

Kolejne „ale”.
Skoro banki nie inwestują swoich pieniędzy w kredyty, to dlaczego żądają od Ciebie domu, gdy nie spłacasz kredytu ?

Jakim prawem bank uczynił z siebie właściciela cudzego domu ?

Nie dość, że nie pożycza swoich pieniędzy, pobiera od Ciebie odsetki od kwoty całkowicie wymyślonej, to jeszcze chce zabrać Ci dom lub przez lata „siądzie” na twoją pensje. Wiem, że wiele ludzi działa lekkomyślnie, ale również wiele ludzi straciło domy i fabryki nie z własnej winy.
W całym systemie kredytowym tylko Twój dom i wpłacane przez Ciebie raty za kredyt są prawdziwe. Wszystko inne, co oferuje bank jest fikcją i wielkim oszustwem.

Banki pożyczają pieniądze, których nie zarobiły. Ściągają odsetki im nie należne. Zabierają domy, nie będąc ich właścicielami.

Jest wręcz niemożliwe, jak ludzie mogli zgodzić się na taką sytuację ?

Dlaczego przez tyle wieków nikt nie pogonił bankierów ?

I co najgorsze, system ograbiania ludzi z pieniędzy i z domów został zalegalizowany.
Tak okrutne oszustwo trwa pod rygorem prawa.

Banki powinny przypisywać prawo własności, tylko do pewnej prowizji za udzielenie pożyczki. Tylko że wtedy nie miałyby tak potężnych zysków.

Z Polski transferują co roku około 130 mld złotych. To jest powód, dlaczego utrzymują w kłamstwie ludzi, tworząc system bardzo skomplikowany.

W USA jest jeszcze „lepiej”. Zysk banków nie wynika tylko z procentów kredytowych, ale również ze sprzedaży hipotek bankowych.
FED mając własną drukarnie, przeznacza miesięcznie około 40 miliardów dolarów na wykup złych kredytów udzielonych przez banki. Za tanie pieniądze które drukuje, wykupuje hipoteki domów czy nieruchomości firm, które nie mogły ich spłacić. Jest właścicielem około 7-8 milionów domów w USA.
Jest to sprytne i tanie zubożanie społeczeństwa oraz prawie darmowe skupywanie wszelkich nieruchomości.

Jak powinno udzielać się pożyczek ?

Zdecydowanie bezprocentowo. Osobiście proponuję uruchomić instytucje – NIDPI. Będzie ona zarządzała pieniędzmi, które pochodzą z dodruku czyli emisji pieniądza.

Instytucja tworzy w całym kraju oddziały zarządzane przez prywatny kapitał, który za swoją pracę otrzymuje określone prowizje. Głównym właścicielem instytucji jest Skarb Państwa. Z emisji pieniądza udziela inwestycyjnych, bez procentowych pożyczek firmom, jak i społeczeństwu. Nie widzę problemu utworzyć na przykład program dla młodych małżeństw, aby mogły zakupić pierwszy dom/mieszkanie.

Nie może być to instytucja typowo komercyjna, ale musi utrzymać się sama i przynieść z góry określony zysk dla prywatnego zarządcy. Dlatego pobiera niewielkie opłaty od udzielonego kredytu.

Moim zdaniem wiele rzeczy można naprawić w Polsce, tylko potrzeba nie tylko mądrych polityków, ale uświadomione i zaangażowane społeczeństwo.

źródło: „Jak działa system finansjery ?”

 

Robert Brzoza Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

5 Responses to “Ręce precz od mojego domu”

 • nikander on 27 sierpnia 2014

  Banksterzy w naszym kraju mają psiarnię liczną. Nie wiem, czy obejdzie się bez publicznego wybatożenia wykładowców od bankowości i finansów.

 • mloo on 27 sierpnia 2014

  uświadomionego społeczeństwa nigdy się nie doczekamy większości wystarczy dobry mecz ligi angielskiej ewentualnie serial w tv od święta dla ludu zrobi się igrzyska (jak euro 2012) za które ciemny lud zapłaci x 2 i większość będzie klaskać dla władzy amen

 • robek on 28 sierpnia 2014

  dopóki telewizor wygrywa ze wszystkim, dopóty głupota ludu górą,
  przegraliśmy z telewizorem..

 • marcjan on 30 sierpnia 2014

  Trzeba wreszcie postawić się tej finansjerze międzynarodowej, które drenuje nasze kieszenie już od tak wielu lat i czyni z nas biedaków. Banki należy opodatkować, wielkie korporacje również. Tylko potrzeba do tego odpowiednich ludzi, dobrych patriotów. Oby się szybko tacy znaleźli.

 • ala wilk on 16 października 2014

  Przeciwstawić się finansjerze międzynarodowej można tylko bojkotując technologie wynalezione w UE i USA. Sprzedajcie komputery wyprodukowane wg amerykańskich technologii, zachodnie samochody, pralki, zmywarki, odkurzacze, szczepionki, antybiotyki itp. itd. Wtedy finansjera zbankrutuje, bo nikt nie będzie kupował ich produktów.

  Musicie przeciwstawić się konsumpcjonizmowi i wrócić do życia takiego jak było w XIX wieku gdy USA nie opanowały jeszcze świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *