Sachs: Waszyngton skolonizował Polskę

Ameryka

Nie można marzyć o silnej, bogatej Polsce z zachodnimi wynagrodzeniami, kiedy ciągle okłamują naród. Sedno zrozumienia finansowego kolonializmu Polski jest zaakceptowanie prawdy geopolitycznej i ekonomicznej.

Tak, wcześniej ZSRR, teraz Rosja okupowała Polskę, zamieszana jest w zbrodnie przeciwko naszemu narodowi. Należy o tym mówić.

Jednak większość prawicy dziennikarskiej okłamuje Polaków. Przedtem, czerwoną propagandę skutecznie siali lewicowcy, dzisiaj to samo robią prawicowcy.

Jak można w kółko Macieju mówić o jednej stronie geopolitycznej, o jednych zbrodniach, o jednym mocarstwie?

Musimy wbić sobie wszyscy do głowy: USA niczym nie różni się od Rosji. Wszystko co działo się po 1945 roku akceptował amerykański gigant. Mało tego, nie tylko akceptował, ale również podejmował decyzje: już w 1943 roku w Teheranie Amerykanie zdecydowali o oddaniu Polski w ręce mordercy Stalina.

Po 1989 roku, wszystkie decyzje podejmowali Amerykanie.

Przyznaje to człowiek, który działał na zlecenie Waszyngtonu – Jeffrey Sachs: 

„Według niego, wbrew temu co mówią polscy ekonomiści, z prof. Witoldem Kieżunem na czele, nie było alternatywy dla terapii szokowej.

>> Nie było cudownego rozwiązania << utrzymuje Sachs. Według niego to Balcerowicz zrealizował jego pomysły i dobrze wiedział co robi.

>>  Zwłaszcza latem 1989 r. wiele z moich pomysłów zostało wprowadzonych w życie, choćby szybkie przywrócenie wymienialności złotego, starania o pomoc zagraniczną, liberalizacja handlu zagranicznego. Ale co do szczegółów decyzje należały do niego << (Balcerowicza – red.) — dodał. Sachs wyznaje również, że nie podobało mu się to, że pomoc waszyngtońskich instytucji była tak mała”.

Jednak najważniejsze jest to, co powiedział w poniższym zdaniu.

Kiedy oskarżali Sachsa o negatywne skutki terapii szokowej, odpowiedział: 

„Taka była wola waszyngtońskich instytucji”.

Proszę zwrócić uwagę na ważny fakt. Nie obwinił za terapie szokową, czyli kolonizacje Polski rząd USA, czy tamtejszych decydentów, tylko „waszyngtońskie instytucje”.

W dalszej części udzielonego wywiadu, Sachs wychwala przemiany w Polsce po 1989 roku. Jednak my znamy prawdę opisaną choćby przez posła Wojciecha Błasiaka czy Witolda Kieżuna.

Proszę przypomnieć sobie, o jakim sukcesie mówi Sachs: 

„Uwalnianie cen rozpoczął już wcześniej w sposób szokowy komunistyczny rząd Rakowskiego. Z dniem 1 sierpnia uwolniono bowiem ceny żywności. Był to główny powód gwałtownego wzrostu wysokiej inflacji, który w 1989 roku wyniósł 251%, a w odniesieniu do cen towarów i usług konsumpcyjnych aż 351%. Natomiast styczniowe uwolnienie prawie wszystkich cen spowodowało natychmiastowy wybuch hiperinflacji. Ceny produktów i usług wzrosły w 1990 roku o 586% (w roku 1991 o 70%, a w roku 1992 o 43%), a ceny produktów i usług konsumpcyjnych aż o 686% (w roku 1991 o 170%, a w 1992 o 143%)”. – pisze w „Jak finansjera wprowadziła plan Balcerowicza?

Bandyckie uwolnienie cen spowodowało wzrost towarów i usług o ponad pół tysiąca procent! Do tego doszedł zakaz podwyżek wynagrodzeń.

Co oznacza wzrost cen o ponad 500% bez podwyżek wynagrodzeń?

Biedę, brak pieniędzy, szok społeczeństwa. W końcu miało być lepiej, niż w komunizmie. Polskę zalały zagraniczne towary, jednak tak podniesiono ceny, że mało kto mógł sobie na nie pozwolić.

Jednak było wyjście z sytuacji…

Kredyty – prezent od międzynarodowego bankiera.

Od 15 lipca 1989 roku do grudnia 1990 roku oprocentowanie kredytów wzrosło o 2200%. Uruchomiło to kulę śnieżną zadłużenia i zacisnęło pętlę zadłużeniową na szyi przedsiębiorstw państwowych. Rozpoczęło się celowe i zamierzone bankrutowanie polskich firm.

Po co nam ta wiedza o zniszczeniu polskiej gospodarki przez amerykańskie mocarstwo? 

Należy ośmieszać wszystkich prawicowych dziennikarzy, którzy otwierają szeroko drzwi przed Amerykanami. Kompletnie nie wyjaśniając przy tym zdrad USA na narodzie polskim.

To jest ich uczciwość dziennikarska?

Należy zgodzić się z jednym.

Na tę chwilę Amerykanie dokonują ważnych zmian w Polsce. Osłabiają naszych wiecznych przeciwników, czyli duet rosyjsko-niemiecki.

Jednak czy w dłuższej perspektywie, jesteśmy w stanie odrzucić amerykańskiego buta?

Jeżeli tego nie uczynimy, to jako pierwsi zostaniemy poczęstowani nowym, okrutnym systemem – NWO: Nowy porządek świata

źródło: wpolityce.pl

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zobacz „Pakiet Geopolityka” za 47 złotych – LINK

Formularz z NeTeSFoto: flickr.com

One Response to “Sachs: Waszyngton skolonizował Polskę”

  • Olek N.Y. on 7 czerwca 2016

    Amerykanie chcą się nami posłuzyc w ewentualnej wojnie z Rosją/Niemcami. Jestesmy ich już nie pionkiem na szachownicy ale konikiem,pozolono nam na stopniowe odbudowanie przmysłu,inwestycje w hi tech i opodatkowanie ich koncernów.Nic nie ma za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *