Wideo: Co zrobić z kredytem frankowym?

frank

Na kolejną prośbę klientów, którzy zakupili szkolenie geopolityczno-inwestycyjne „InwestorTrader II”, bezpłatnie udostępniam wideo o kredytach frankowych. Intencją jest przekonanie społeczeństwa, jak banki oszukały kredytobiorców frankowych i jak oszukują każdą osobę, która bierze jakikolwiek kredyt bankowy.

Dlaczego bronię frankowiczów?  

  • Złamano w Polsce Art. 69 prawa bankowego, który mówi wyraźnie, czym jest kredyt bankowy. Ta definicja odbiega od spekulacyjnych produktów w postaci tzw. kredytów frankowych oferowanych Polakom.
  • Kowalski nie musi być specjalistą kredytowym. Miał zaufanie do państwa, że produkt sprzedawany przez banki jest uczciwy.
  • Jeżeli kupujesz lekarstwo w aptece, to nie sprawdzasz jego składu, rzadko czytasz ulotkę. Jeżeli sprzedadzą ci trutkę, to czy nie podasz producenta i państwa do sądu?
  • Musi istnieć odpowiedzialność państwa za produkty i usługi sprzedawane w Polsce. 

Na czym polegały kredyty frankowe?

  •  Przy udzieleniu kredytu hipotecznego nie ma żadnego przepływu franków szwajcarskich pomiędzy kredytobiorcą a bankiem – indeksowanie to operacja czysto księgowa. Franki pojawiają się przy spłacie kredytu i tylko w sytuacji, kiedy rata jest płacona w tej obcej walucie. W ten sposób ryzyko walutowe jest całkowicie przeniesione na kredytobiorcę. Nasz bank zarabia tu na „spreadzie”, po czym oddaje depozytariuszom złotówki. Frank tylko drożeje, więc bank może zarówno oddać złotówki depozytariuszowi jak i zrealizować zysk!
  • Z kolei swap z bankiem zagranicznym jest co jakiś czas odnawiany. Co ważne, jeśli sprawdzimy sprawozdania finansowe banków udzielających kredytów indeksowanych CHF, nie znajdziemy tam pozycji we frankach, ponieważ są to tzw. transakcje off-balance-sheet (pozabilansowe).

Szwajcarski Bank Narodowy obnaża prawdę o kłamstwach bankierów:

  • Szwajcarski Bank Narodowy w swojej analizie z lutego 2009 roku potwierdza, że wschodnioeuropejskie kredyty hipoteczne indeksowane w CHF nie stanowią zagrożenia dla szwajcarskich instytucji finansowych, ponieważ całe ryzyko walutowe wynikające z zaangażowania w wyżej opisane swap’y jest po stronie klienta końcowego (czyli nawet nie polskiego banku po drugiej stronie swap’u, lecz kredytobiorcy).
  • Ta sama analiza potwierdza, że nie istnieje przepływ franków w kraju kredytowania.

Pobierz:

pdf

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. 1 – Zobacz niesamowite komentarze o polityce, geopolityce, inwestycjach pod bezpłatnym wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeS



Photo credit: IvanWalsh.com via Foter.com / CC BY

6 Responses to “Wideo: Co zrobić z kredytem frankowym?”

  • leszek on 2 marca 2016

    kredyty frankowe otrzymywali klienci bogaci, Panie Robercie przestan ich bronic pod wzgledem wspczucia,Ja spacam kredyt na mieszkanie 40l i kto mnie zrekompesuje,

  • Robert on 3 marca 2016

    Chyba Pan nie dokładnie przeanalizował argumenty z wideo.
    Są naprawdę mocne.

    Sam kredyt to sprawa każdego kredytobiorcy.
    Ja walczę z nieuczciwością.
    Jeżeli Pan umawiał się na dane oprocentowanie i ratę, to trzeba spłacać.
    Ale, jeżeli rata wzrosła o 100% z nie Pana przyczyny, tylko systemu bankowego, to nie ma na to zgody.

  • Leszek 2 on 9 marca 2016

    Mówisz głupoty Leszku! W latach 2007-2008 wręcz było odwrotnie, spora część osób dostała kredyt we frankach bo na kredyt złotówkowy nie było ich stać!
    i proszę nie pisz bo chcieli mieć większe mieszkania, bo to tylko zbp to powtarza….

  • Justyna on 7 maja 2016

    dziękuję za tą rzeczową prezentację. ludzie to ignoranci,nie wiem czy są głupi czy co, ale do wielu osób nie docierają tak jasne argumenty.

  • Sławek on 2 czerwca 2016

    Co za bzdura? Mi powiedzieli właśnie że nie mam zdolności na kredyt złotówkowy bo taki chciałem i powiedziano mi że albo moge wziać we franku albo mogę iść sobie spać pod most.

  • pandik on 19 września 2016

    Panie Leszku, znajomi spłacają kredyt PLN i państwo im dopłaca do programu rodzina na swoim… larma nie podnoszę Co jednak istotne to to iż frankowicze nie chcą pomocy a jedynie sprawiedliwości. Dobrze że mamy Rzecznika Finansowego bo dzięki tej instytucji, po raz pierwszy w życiu czuję że państwo jest po mojej stronie. Mam istotny pogląd w sprawie RF odnośnie mojej umowy, teraz tylko sąd a wyroki sprawiedliwe już się pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *