Czy Ameryka bawi się Polską?

Ameryka

Stany Zjednoczone jako główne, rządzące geopolityką mocarstwo światowe, ma mechanizmy do decydowania o sojuszach międzynarodowych.

Znakomitym przykładem są Niemcy.

To Stany Zjednoczone po 1945 roku, wyciągnęły Niemcy z olbrzymiego zadłużenia powojennego i przeznaczyły miliony dolarów na odbudowę kraju.

Czy zrobiły to za darmo?

Nie, w zamian zainstalowały swoje służby specjalne i podporządkowały niemieckie służby (afera z podsłuchami Merkel). Do dzisiaj Niemcy są pod kuratelą amerykańską.

Stany Zjednoczone zawsze działają schematycznie. Kiedy dane strategiczne państwo nie chce współpracować z nimi, to albo niszczą gospodarkę tego kraju (Libia), albo przeprowadzają zamach stanu (Ukraina i dziesiątki innych krajów) lub zrównują państwo z ziemią (Irak).  

USA postawiło na Niemcy, ponieważ od drugiej wojny światowej ma możliwość wpływania na politykę tego kraju. Dlatego to Niemcy dostały przywództwo nad Unią Europejską.

Wszystko idzie zgodnie z interesem amerykańskim. Podstawą do tego jest skłócenie Niemców i Rosji. 

Dlaczego to takie ważne?

Rosja stanowi przeciwwagę dla Stanów. Kiedy Niemcy zaczną mocno współpracować z Rosją, będą miały siłę odciąć się od korzeni amerykańskich.

Również dla Polski, współpraca rosyjsko-niemiecka zawsze kończy się niekorzystnie. Tragiczny przykład mieliśmy 1 września 1939 roku, kiedy Niemcy zaatakowały nas od zachodu, a 15 września Rosja od wschodu.

Obecne wejście Amerykanów do Polski jest strategią zniszczenia Rosji i zastopowania kooperacji rosyjsko-niemieckiej. Kiedy przymrużymy jedno oko, to taki układ będzie dla nas korzystny, ponieważ mamy wspólny, krótkoterminowy cel z Amerykanami.

Pytanie jest, czy Stany Zjednoczone pozwolą nam urosnąć na potęgę wschodnią i czy będą negatywne konsekwencje wojskowe takiego obrotu sprawy. Nie potrzebujemy ani wojny z Rosją, ani długoletniego buta amerykańskiego.

Życzyłbym sobie, aby wojska amerykańskie służyły tylko jako straszak do przywrócenia polskiej potęgi.

Zapraszam na geopolityczne wypowiedzi analityków amerykańskich:

To wideo działa. Kliknij:

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeS



Link: „american-flag-3788bf” (CC BY-ND 2.0) by Serfs UP ! Roger Sayles

3 Responses to “Czy Ameryka bawi się Polską?”

  • dfdfd35 on 24 stycznia 2017

    15 czy 17 września?

  • EL-MA Księgowość on 7 marca 2017

    To chyba dosyć oczywiste, że w amerykanie w pierwszej kolejności patrzą na swój interes. Każdy kraj najpierw patrzy na siebie o potem na sąsiadów i sojuszników.

  • Janina on 4 października 2017

    TEŻ BYM SIĘ TAK ZABAWIŁA ZA TYLE MILIARDÓW…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *