Czy Turcja chce wywołać wojnę światową?

turcja

Nie powinno dojść do takiego incydentu. Zestrzelenie samolotu rosyjskiego przez Turcję, może być przyczynkiem do realnego konfliktu. Nie bronię Rosji, ponieważ w całych dziejach historii świata, sukcesywnie zamienia się rolami ze Stanami Zjednoczonymi. Raz Rosja występuje w roli złego policjanta (45 lat okupacji, liczne zdrady), raz USA pełni tę samą rolę (Jałta, rękami Sorosa, Sachsa, Miltona ograbienie Polski w latach 90-tych).

Jednak w tym konflikcie, to Rosja występuje w roli dobrego policjanta.

Turcja jako koalicjant USA organizuje przemyt islamistów do Europy. To ten kraj odpowiedzialny jest za miliony uchodźców. Część z nich dotarła do Europy, część oczekuje na przybycie. Na terenie Turcji istnieją bazy ISIS. W konflikcie syryjskim bombarduje pozycje Kurdów, którzy walczą przeciwko ISIS.

Działanie Turcji jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Prezydent Erdogan wyraźnie dąży do wywołania wojny światowej. Te zapędy należy krytykować i blokować.

Poniższy wpis, trafnie omawia destrukcyjne zachowania Turcji.

============================

We wtorek Turcja zestrzeliła bombowiec Su-24, który znajdował się wedle doniesień tego kraju na jego przestrzeni powietrznej i miał zignorować dziesięć ostrzeżeń. Choć mamy dopiero czwartek, tłumaczenia ze strony rządu tureckiego zmieniały się już wielokrotnie. Nie dane było nam poznać miejsca namierzenia i zestrzelenia rosyjskiego Su-24, gdyż tak naprawdę znajdował się on cały czas na syryjskiej przestrzeni powietrznej, operując tam na prośbę legalnego prezydenta Syrii, Baszara Al-Asada.

Choć Turcji nikt nie udzielił pozwolenia na naruszanie przestrzeni powietrznej Syrii, robiła to w bieżącym roku setki razy. Celem wszystkich tureckich nalotów były oddziały Kurdów i wojska prezydenta Al-Asada.

Podobne postępowanie tureckich sił powietrznych jest dobrze znane Grekom, którzy są cały czas zmuszeni do reagowania na tego typu prowokacje nad Cyprem.

Mimo tego, że Turcja nielegalnie naruszała przestrzeń powietrzną Grecji i Syrii, a w drugim wypadku czyniła to w celu atakowania sił rządowych, to kraj ten uznał za stosowne, by zestrzelić rosyjski Su-24, który wpierw miał znajdować się nad Turcją „przez kilkanaście sekund”, później miał „zahaczyć o granicę na sekundę”, aż w końcu „poruszał się na pasie przygranicznym”.

Turcja pomimo swej obecności w NATO, od samego początku konfliktu bombardowała wojska Kurdów i potajemnie wspierała Państwo Islamskie.

Jak dowiadujemy się z nielicznych niezależnych mediów, Rosja zdecydowała się w poniedziałek na zbombardowanie konwojów przewożących ropę z terenów kontrolowanych przez terrorystów do Turcji. Na jaw wyszedł ogromny biznes, na którym Turcja wzbogaciła się niebotycznie i jednocześnie doprowadziła do rozrostu Państwa Islamskiego.

To ten członek NATO i grupy G20, jest faktycznie odpowiedzialny za przerzut i sprzedaż ropy, którą wymieniał na broń i amunicję. To ten kraj, dokonujący od dłuższego czasu ludobójstwa na Kurdach, a wcześniej także na Ormianach i chrześcijanach, jest odpowiedzialny zatem za ataki w Paryżu, gdyż to Turcja dozbroiła i dofinansowała terrorystów.

Jak przekonuje ocalały pilot i co wiemy dzięki niezależnym dziennikarzom, rosyjski Su-24 nie przebywał nad turecką przestrzenią powietrzną ani przez sekundę. Co więcej, siły Turkmenów operujące w rejonie Syrii, gdzie rozbił się Su-24, zabiły drugiego pilota kiedy ten się katapultował i ostrzelały śmigłowiec ratunkowy. W pierwszym przypadku doszło do złamania konwencji genewskiej, natomiast do drugiego ataku posłużono się bronią amerykańską rękoma dawnego członka Szarych Wilków.

 Choć państwo to od samego początku wspierało i finansowało terrorystów atakujących również od niedawna nasz kontynent, nikt z G20 i NATO nie zareagował, ani nie próbował powstrzymać tureckiego sojusznika w ludobójstwie dokonywanym na Kurdach, ani w eskalacji konfliktu syryjskiego.

Turcja wspiera terrorystów.

Co zatem czyni Rosja?

Od teraz każdy bombowiec będzie eskortowany przez myśliwce, na terenie Syrii rozmieszczone zostaną S-400, a w rejonie od niedawna operuje także kolejny rosyjski krążownik i chiński lotniskowiec.

Choć w mediach elektronicznych można ze świecą szukać osób, które cieszą się z zestrzelenia rosyjskiego bombowca (co wygląda ciekawie po niedawnej fali rusofobii w związku z konfliktem na Ukrainie), to w mediach tradycyjnych presstytutki przekraczają wszelkie granice dobrego smaku. Od redaktora Sierakowskiego nie różni się w tej sytuacji niczym nawet redaktor Ziemkiewicz, który jak do tej pory ostrożniej dobierał słowa, choć jego stanowisko pozostawało podobne.

Proponuję, by Rosja tak dla odmiany zestrzeliwała każdy samolot, który znajdzie się nad Syrią bez zezwolenia rządu prezydenta Al-Asada. Zobaczymy czy Turcja i Izrael potrafią coś poza marnymi prowokacjami, a także co w tej sytuacji uczynią wspaniali sojusznicy zachodu, czyli totalitarne państwa Zatoki Perskiej, równie hojne w finansowaniu Państwa Islamskiego.

Ciekawi mnie w tej sytuacji również to, czy Polska stanie po stronie znienawidzonej przez rząd Rosji, czy też po stronie totalitarnych reżimów, ludobójców i fundatorów międzynarodowego terroryzmu. Oba wyjścia będą dla dla pani premier równie ciężkie do przełknięcia.

Robert Grunholz

źródło: fragment tekstu z rgrunholz.wordpress.com

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji i wskażemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Mamy bogate doświadczenie. => MonitorowanieRynku.pl

.

Chcesz otrzymać bezpłatne raporty i

 Geopolityczną Analizę Tygodnia?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

niepublikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną – „BrzozaInfo”.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Photo credit: Free Grunge Textures – www.freestock.ca / Foter.com / CC BY

3 Responses to “Czy Turcja chce wywołać wojnę światową?”

 • Zbychu on 28 listopada 2015

  W jednej przepowiedni jest napisane że ta wojna rozpocznie się od błachostki której nikt sie nie spodziewa. Europe zaleją muzułmanie, Rzym zostanie zniszczony a Chiny zaatakują Rosję w Syberii

 • prometeusz on 1 grudnia 2015

  witam panie Robercie.

  wydaje mi się ze europa stoi w obliczu wojny w wszystkich przekazach jest mowa o trzeciej wojnie swiatowej ,przepowiednie ,jasnowidzowie ,politycy roznych krajów nawet putin ostanio a prowokacje wymierzane w kierunku rosji i walka o względy finansowe …… zaciesnia się..wygląda to coraz prawdopodobne i przewidzieć ooblicze dalsze jest ciężkie słyszałem o wybuchu bomby i zatruciu Europy ,walka na tle religijnym,badz atomowa desperacki krok okrazonej rosji przez nato… jak się przygotować bądź gdzie wyjechać proszę o pomoc ?
  proszę o odpoprywt,

 • acb on 16 lipca 2016

  i znowu dzieci nie pojda 1 wrzesnia do szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *