Zgadzam się z Putinem

Putin

Wiem, powiedzieć dzisiaj „zgadzam się z Putinem” jest jak wyrok. Znacznie lepszy wydźwięk miałyby słowa: „zgadzam się z Obamą”.

Ale… nie dbam o to.

Chciałbym doczekać chwili, w której polski prezydent lub premier, publicznie w głównej telewizji zrobi krótką, prosto powiedzianą analizę geopolityczną. Jedyny warunek: bez kłamstw. W świecie polityki kłamstwo to jak w medycynie statyny. Każdy musi brać, bo tak nakazuje system. Ale któż jest tym systemem, to temat tabu. 

Być może jeszcze boli cię brzuch ze śmiechu: prezydent Duda i geopolityka. Nie jest tu najlepiej, ale odnotowujemy pierwsze sukcesy rządu. Beata Szydło skrytykowała i Unie Europejską i Niemcy i szefową Merkel. I co ciekawe. Artykuł o animozjach Premier Szydło powstał na niemieckim onecie.

Podpucha, niedopatrzenie, błąd w sztuce dziennikarskiej?

Nie dbam o to co dzieje się na niemieckim portalu.

Czytalny jest tylko sport, reszta do zaorania. Jednak ten artykuł warto przeczytać – LINK.

Beata Szydło powiedziała NIE Angeli Merkel.

To tak jakbyś powiedział szefowi w korporacji „spadaj cieciu”. Od razu cię nie zwolni, bo masz i prawdę za sobą i ludzi i może jakieś związki zawodowe, ale jeżeli nie będziesz szybko działał, nie umocnisz swojej pozycji, to wywalą cię na przysłowiowy pysk.

Tym właśnie jest krytyka Merkelowej, szefowej Unii, szefowej Europy, szefowej Niemiec.

Przy pierwszym lepszym podejściu obrzucą Polskę błotem, kłamstwami, poprą najemne siły zła itd.

Jednak należy powiedzieć: „brawo pani Beato, w końcu”. Polska wbrew oczekiwaniom przeciwników jest coraz silniejsza. W Grupie Wyszehradzkiej będziemy liderami, kiedy politycy zrozumieją, że NIE oznacza NIE, a TAK oznacza TAK.

Innymi słowy, Beata Szydło nie może zmienić swojego zdania. Powiedziała NIE dla islamistów, NIE dla kwot uchodźców. Wiem, że dla polityka zmiana decyzji to jak plunięcie, ale najwyższy czas, aby NIE oznaczało NIE z całym orszakiem konsekwencji politycznych.

Ale wróćmy do Putina.

Dlaczego zgadzam się z Putinem?

Moja aprobata nie dotyczy całego spektrum polityki Rosji. Dalej uważam, że jest to kraj komunistyczny, niedbający o swoich obywateli. Gdyby było inaczej, to Rosjanie zarabialiby najwięcej w Europie.

Proszę jednak posłuchać dokładnie o czym mówi Putin.

Ku uciesze jednych i niezadowoleniu drugich mówi o dzisiejszej taktyce wojskowej, którą sam stosował i stosuje. Gdybyśmy całkowicie odkryli wojenne karty, to w Syrii przeciwko al-Asadowi walczy: USA, Turcja, chazarski Izrael, Arabia Saudyjska.

Jednak czy dostrzegłeś zdjęcia samolotów z amerykańską flagą?

Nie, ponieważ w imieniu USA walczy… ISIS.

Skoro głównodowodzącym wojną w Syrii jest super mocarstwo amerykańskie, to zgodzisz się ze mną, że wydaje zgodę na każdą akcje przeciwko Kurdom i Asadom czyli wskazuje islamistom, zbrodniarzom z ISIS, gdzie i co mają robić.

Chyba nie uwierzysz w kłamliwą propagandę mówiącą, że Amerykanie nie mają wpływu na działania w Syrii? Dlatego są supermocarstwem, bo o wszystkim decydują, co dzieje się na świecie.

Mało tego. USA finansuje ISIS.

W jaki sposób?

Pozwala sprzedawać im ukradzioną ropę z Iraku. Kupują ją Turcy i inne kraje.

Putin zwrócił uwagę na jeden bardzo ważny szczegół. Gdyby w Syrii chodziło o ochronę Syryjczyków, to w kilka tygodni al-Asad zniszczyłby ISIS. Wystarczy odciąć finansowanie bandytów, aby zburzyć ich „potęgę”. Rozpadnie się, jak domek z kart.

Dlaczego mocarstwo amerykańskie wspiera bandziorów, którzy mordują ludzi w Europie?

Nie tak dawno Clintonowa powiedziała w kilku wywiadach, że to USA sponsorowało Al-kaidę, dzisiaj ich prawą ręką są islamiści z ISIS.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, ale pośrednio, Ameryka winna jest morderstw w Paryżu, w Brukseli i w… każdym innym zakątku świata dokonanym rękami ISIS.

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zobacz niesamowite komentarze o polityce, geopolityce, inwestycjach pod bezpłatnym wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: DonkeyHotey via Foter.com / CC BY

2 Responses to “Zgadzam się z Putinem”

 • Matthew on 29 marca 2016

  Amerykański dowódca przyznał że USA stacjonuje bądź ich wpływy rozciągają się na 150 krajów…jakieś pytania, hehe
  A Putin to też morderca ( Smoleńsk, Czeczenia – wysadzał własne bloki z rosjanami aby uderzyć na sąsiada) ale stacjonuje tylko w kilku krajach.

 • Marcin on 29 marca 2016

  Panie Robercie,
  brawo, brawo, brawo.
  Zyskuje Pan coraz większą wiarygodność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *