Izrael będzie kontrolował ropę i gaz na świecie

israel

Cypr, Grecja, Syria, Palestyna, Ukraina. Wszystkie te państwa są niszczone, grabione, często ludność mordowana.

Dlaczego akurat te państwa dotknęły takie nieszczęścia?

Czy mają coś wspólnego, co mogłoby świadczyć o celowym ich niszczeniu?

Izrael bogaty w gaz i ropę 

Na terenie Izraela odkryto pięć złóż podmorskich – „Lewiatan”, „Tamar”, „Sara”, „Dalit” i „Mira”.

Złoże „Lewiatan” o powierzchni 325 km kw. szacuje się na 450 mld m sześc. gazu, co wystarcza na zaspokojenie potrzeb całej Europy przez rok. Eksploatacja „Lewiatana” spodziewana jest od 2016 roku.

Złoże „Tamar” zawiera ok. 230 mld m.sześć. błękitnego paliwa. Komercyjna eksploatacja gazu z tego złoża rozpoczęła się w marcu 2013 roku.

Zyski z odkrytych surowców chce czerpać tylko Izrael. Jednak złoża znajdują się na terenach: Egiptu, Autonomii Palestyńskiej i Syrii.

Te kraje walczą o udział w zyskach. 

W Grecji odkryto ropę, gaz i złoto 

W Grecji odkryto złoża znajdujące się u wybrzeży Grecji lądowej i na szelfie Krety. Z szacunków danych wynika, że posiada około 1 bln m. sześc. gazu. Pod Morzem Egejskim mogą kryć się kolejne setki mld m. sześc. błękitnego paliwa.

Grecja posiada również złoża ropy. Norweska firma Petroleum Geo-Services przygotowuje się do eksploracji złóż w trzech miejscach – w pobliżu Janiny (Epir), koło portu Katakolon ( Peloponez) oraz koło Patras. W tych trzech lokacjach znajduje się ok. 300 mld baryłek ropy. A to dopiero początek poszukiwań.

Szacuje się, że złoża ropy i gazu warte są 300 mld dolarów. Inne źródła z 2012 roku mówią, że wpływy z surowców mogłyby osiągnąć pół biliona dolarów. To spowodowałoby finansową niezależność Grecji.

Ponad 2 lata temu surowcami w Grecji mocno interesowała się Hillary Clinton oraz specjalny pełnomocnik Departamentu Stanu USA ds. euroazjatyckiej energii, Richard Morningstar.

Poza ropą i gazem Grecja obfituje także w złoto. Kanadyjska spółka Eldorado Gold w ciągu 5 lat zainwestuje w wydobycie tego kruszcu miliard dolarów. Do 2016 roku w Grecji ma wydobywać się równowartość 345 tysięcy uncji złota, co uczyni ten kraj największym producentem złota w Europie.

Ukraina ma swoje surowce

Na Ukrainie odkryto duże pokłady gazu łupkowego. Koncerny amerykańskie dokonują odwiertów i analizy pokładów.

Ukraina od dawna znana jest z najlepszych ziem uprawnych. Miała podpisany kontrakt z Chinami na dzierżawę 3 mln ha ziemi. To jest 5% powierzchni kraju. Po rozpoczęciu Majdanu umowy zostały zerwane – „Drugie dno kolonizacji Ukrainy”.

Cypr posiada gaz i ropę

W 2011 roku u brzegów Cypru, amerykański koncern Noble Energy odkrył złoża gazu. Pierwsze z nich zawiera 198 mld m.sześc. gazu, kolejne „Afrodyta” – odkryte w maju 2012 r. – ponad 250 mld m. sześciennych.

Specjaliści uważają, że jest ich dużo więcej.

Cypr może posiadać również złoża ropy.

Na złożach Cypru chce położyć łapę Izrael, który planuje zbudować instalacje skraplania gazu i gazoport, a także gazociąg z Cypru, tak, aby powstała możliwość przesyłu izraelskiego gazu do gazociągu TAP i do Europy.

Co tu jest grane?

Nikozję i Tel-Awiw łączy umowa, zgodnie, z którą w razie potrzeby, izraelskie siły powietrzne i marynarka wojenna będą mogły operować na terytorium Cypru. Rządy Izraela i Grecji podpisały umowę o wspólnych inwestycjach gazowych. A także traktat o współpracy wojskowej i wzajemnej pomocy w razie zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Czyżby Izrael budował potęgę hegemona surowców na świecie?

Od dawna twierdzę, że analitycy całkowicie pomijają rolę Izraela w geopolitycznych rozgrywkach. Być może zatopienie i przejęcie władzy w Grecji, na Ukrainie, na Cyprze, mordy w Palestynie, zbliżający się atak na Syrię, to precyzyjne ataki skierowane w celu przejęcia władzy nad surowcami.

Z tego wynika, że Izrael po cichutku podkopuje władzę ekonomiczną międzynarodowej finansjery budując z Chinami i Rosją niezależny system finansowy oraz przymierza się do kontrolowania ropy i gazu w Europie i na świecie.

źródła: biznesalert.pl, ebe.org.pl

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Co zrobić z kredytem frankowym? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

.

Chcesz otrzymać bezpłatne raporty i

 Geopolityczną Analizę Tygodnia?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną – „BrzozaNews”.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Photo credit: Yoni Lerner / Foter / CC BY

7 Responses to “Izrael będzie kontrolował ropę i gaz na świecie”

 • APA on 27 lipca 2015

  Nie napasiony zawsze jest laknacy !
  Co z surowcami Polski ,nic tu Izrael nie ma do powiedzenia ?
  Przeciez pod ziemia Polska ma ogromne bogactwa/zloza,niektore odwierty bardzo dawno temu zaplombowano.

 • Artur on 4 listopada 2015

  Palestyna to nie państwo. A jeśli tak to skąd jest finansowane? Czy to monarchia? Gdzie można zobaczyć wzór paszportu? No i dlaczego nie posiadają własnej waluty?

 • Ala on 17 listopada 2015

  Widzę jakąś niekonsekwencję przecież Izrael to światowa finansjera !!! Panie Robercie- niesamowicie skoncentrowane informacje które zrozumie nawet przysłowiowa krowa na miedzy !!! Jestem stałym gościem na Pana stronie .Wielki szacunek za popularyzowanie różnych ciekawych informacji . Pozdrawiam !

 • Robert on 17 listopada 2015

  @Artur

  Palestyna to państwo, ale nie uznawana przez wszystkich.

  Finansowana – podatki.

 • Robert on 17 listopada 2015

  @Ala

  Pogubiłaś się.
  Izrael to nie jest międzynarodowa finansjera :)
  Izrael czyli państwo żydowskie a międzynarodowa finansjera, czyli żydowskie rodziny bankowe to dwa różne twory.

 • Marek Lipski on 19 lipca 2017

  Wystarczy sprawdzić giełdy.W/w państwa podpisały już umowy z Izraelem.Media w Izraelu nawet na ten temat pisały.Grupa Wyszehradzka jest potrzebna dla tego gigantycznego planu.To już są fakty.
  Sukcesów życzę.Marek Lipski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *