Dość Panie Putin, nie bije się słabszych

putin bije

Rosja po raz kolejny znęca się nad polskim biznesem.

Kolejne embargo Rosji

Od 6  października zakazany jest wwóz do Federacji Rosyjskiej warzyw, owoców i nasion z Polski. Chodzi o towary, które były wyprodukowane w innych krajach, przeładowywane w Polsce i wysyłane do Rosji. Oskarżyli Polaków o fałszowanie dokumentów, dzięki czemu do Rosji trafiały zakazane embargiem produkty polskie. 

Na kolejnym embargu mocno straci polski transport. Firmy przewozowe od lat działały na tamtym rynku, budując swoją renomę. Jeżeli kary będą trwały długi czas, to wiele firm transportowych straci kontrakty i może zbankrutować.

Unia Europejska nie broni Polski

Na tym przykładzie widać dokładnie, spójność Unii Europejskiej. Tak duży twór, jakim jest Unia Europejska, zrzeszająca największe państwa europy, przegrywa gospodarczo z Rosją. Jest to ewenement i niekoniecznie słabość tej instytucji.

Nie można wszelkie fuszerki argumentować błędami czy biurokracją. Po pierwszych rosyjskich embargach, Unia szumnie zapowiedziała pomoc dla polskich rolników, którzy najwięcej stracili na zakazie. Później urzędnicy zorientowali się, że kwota strat polskich rolników jest za duża w porównaniu z ich statystykami i pomocy nie ma.

Już czas Panie i Panowie pozbyć się tego pośrednika, pomiędzy Polską a resztą świata. Ten pośrednik, zamiast bronić naszych interesów, to niszczy polski biznes.

Znęcanie się nad słabszym

Pierwsze embarga rosyjskie były konsekwencją polskiej stronniczości. Tu nie było sensacji. Kara musiała być. Najpierw ekipa Tuska romansowała z ekipą Putina w Smoleńsku, później romans się skończył i zaczęła się jatka na Rosjan. To jest tak nielogiczne posunięcie rządowych polityków, że tylko bardzo mocno zindoktrynowane społeczeństwo powie, że Tusk, a teraz Kopacz rządzą samodzielnie.

Obecnie kurs rządowy powoli zmienia się na prorosyjski, a Rosja dalej znęca się nad polskim biznesem. „Główno” dowodzącym jest Schetyna, 

To jest tak samo, jakby na podwórku silniejszy bił średniaka, a średniak zamiast stawiać się silniejszemu, to za każdym razem kopałby słabszego.

Dlaczego Rosja nie odda sierpowego w stronę prawdziwych okupantów, czyli USA, tylko bije słabego, czyli polski biznes ?

Nie bardzo rozumiem polskich przedsiębiorców. Wydaje się, że to inteligentni ludzie. Teoretycznie zgodzili się w sondażu finansować stu tysięczną armię chroniącą polski rynek.

Tak, Polska musi być silna militarnie. W ostatnim okresie zostaliśmy rozbrojeni. Zamiast finansować w polską myśl i rozwijać wojskowe projekty, to kilka lat temu polski rząd sprzedał PZL Mielec Amerykanom.

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że skupianie się tylko na Rosji jest potężnym błędem strategicznym. Unia Europejska zachowuje się tak samo, jak Rosja. Nie pomaga i słabo walczy o własne interesy. Niemcy zbliżają się do Rosji, USA jest sojusznikiem na pięć minut, kiedy ma w tym interes.

Niestety, ale ten rząd, jak i przyszły PiS-u, nie dają gwarancji mądrej polityki międzynarodowej. Nie możemy wybrać jednego kierunku i ślepo z wiarą głupiego ufać oprawcy. Dzisiaj nie mamy żadnego prawdziwego sojusznika w wielkich mocarstwach.

Właśnie dlatego, że nie pilnujemy twardo swoich interesów.

Teraz zagrywki Rosji, to zwykłe kopanie słabszego.

Nie możemy wykluczyć również takiej sytuacji, w której jest zmowa krajów na wyniszczenie czy osłabienie polskich branż. Taki wniosek można wysnuć, ponieważ zostaliśmy sami w tej sprawie. 

Im więcej Polaków w Unii Europejskiej, tym mocniej biją nasze biznesy po tyłku.

Jerzy Buzek powinien dostać Nobla za wierną służalczość obcym interesom.
 

 Robert Brzoza Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

2 Responses to “Dość Panie Putin, nie bije się słabszych”

  • ala wilk on 16 października 2014

    Bez przesady. W mojej wsi kiedyś w każdej zagrodzie było 100 krów, a dziś nie ma żadnej. I ludzie jakoś żyją. To i Grójec bez jabłek przeżyje. A firm transportowych jakoś mi nie szkoda. Wielu właścicieli tych firm to zwykłe chamy, które nadają się do pudła, a nie do robienia biznesu ( chodzi mi o wypłaty do łapy z opóźnieniem).

  • Przemek on 3 grudnia 2014

    Unia nie broni Polski.
    Już biblijny Daniel miał widzenie ze ostatnie króletwo będzie po części z żelaza a po części z gliny, nie ma się twk czym dziwić, aczkolwiek w twk smutnej rzeczywistości żyjemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *