Jak wywieziono z Polski kilkanaście miliardów dolarów?

dol800

Gdybyś w 1990 roku miał 100 tysięcy dolarów lub chociaż kilka tysięcy zarobione za granicą, to mógłbyś ustawić się na całe życie. I to zupełnie legalnie.

Za całą akcje płacił budżet państwa. W sumie wydał kilkanaście miliardów dolarów. Tak zarządzał kasą Leszek Balcerowicz…

Jak przygotowali gospodarkę pod olbrzymie oszustwo? 

Etap ograbiania finansów publicznych przebiegał w kilku etapach.

 • Wywołanie hiperinflacji.

Wysłannicy międzynarodowej finansjery: Soros, Lipton, Sachs rękami generała Jaruzelskiego i premiera Rakowskiego uwolnili ceny produktów. Wzrosły wielokrotnie powodując hiperinflacje na poziomie 251% (sierpień 1989). Kolejną rundę uwolnienia cen przeprowadzili 1 stycznia 1990 roku rękami marionetki – Leszka Balcerowicza. Inflacja osiągnęła 585%.

 • Dolar po 9500 złotych.

W 1990 roku ustalono stały kurs dolara na sumę 9500 złotych. Obowiązywał przez półtora roku.

 • Gigantyczne oprocentowanie lokat.

Pod koniec 1989 roku lokata złotówkowa była oprocentowana na 640%. W 1990 roku na około 586%.

Jak wyglądał proceder?

Przekręt był przygotowany dla międzynarodowych korporacji. Jednak osoby, które w tym czasie wracały z USA mogły całą zarobioną sumę zainwestować. Powiedzmy, że po kilku latach ciężkiej pracy na zmywaku, sprzątając czy pracując na budowie przywieźli do kraju 20 tysięcy dolarów.

Już przy takich pieniądzach byli bogatymi ludźmi. Jednak wystarczyło tylko rok czasu poczekać, aby stać się bajecznie bogatym.

Co należało zrobić?

Wpłacić 20 tysięcy do banku na konto dolarowe. Następnie po stałym kursie 9,500 złotych zamienić na złotówki. Po zamianie otrzymano 190 000 złotych. Następnie całą sumę należało wpłacić na lokatę bankową.

Oprocentowana była na 586%!

Po roku czasu zarobiłeś ponad milion złotych. Następnie należało zamienić je na dolary i w ten sposób uzyskałeś ponad 100 tys dolarów.

W USA 20 tysięcy zarobiłeś przez kilka lat ciężko pracując. W Polsce ponad 80 tysięcy dolarów zarobiłeś leżąc na kanapie. W jeden rok!

Proceder przygotowali dla korporacji międzynarodowych

To jest biznes!

Weź pod uwagę fakt, że cały proceder nie był przygotowany dla ciułaczy z Ameryki, tylko pod korporacje dysponujące milionami dolarów.

Z wyliczeń Wojciecha Błasika posła na sejm w latach 1993-1997, na lokatach bankowych w 1990 roku znajdowało się co najmniej 3 mld dolarów, nie mających pokrycia w obrotach handlu zagranicznego.

Innymi słowy były to pieniądze przetransferowane z zagranicy na okoliczność złodziejskiego przejęcia majątku narodowego. Z tych 3 mld dolarów powstało dzięki gigantycznemu oprocentowaniu i stałym kursie dolara kilkanaście miliardów dolarów.

Korporacje zachodnie w sposób całkowicie legalny wywiozły z Polski miliardy dolarów. Na to wszystko pozwalał rząd Mazowieckiego na czele z Leszkiem Balcerowiczem oraz solidarnościowy prezydent Lech Wałęsa. Nie wspomnę takich tuzów jak: Kuroń, Michniki i Geremek.

W taki sposób postępował zachód z Polską. Nie dość że wykupili polskie przedsiębiorstwa za kilka procent ich wartości, to jeszcze legalnie wykradli z budżetu państwa kilkanaście miliardów dolarów.  

To były gigantyczne pieniądze dla Polski. Gospodarka potrzebowała ich jak wody do życia. Przedsiębiorstwa musiały zostać przekształcone w nowoczesne machiny, potrzebowały miliardy dolarów na nowe linie produkcyjne, nowe produkty.

Gdyby wtedy dofinansowano umiejętnie gospodarkę z druku pieniądza, to ruszyłaby bardzo mocno do przodu.

Wdrożono popiwek, czyli zahamowano wzrost wynagrodzeń, opodatkowano przedsiębiorstwa dywidendą państwową na 30%, wyprowadzono kilkanaście miliardów dolarów i dokonano złodziejskiej prywatyzacji. Wykupiono na przykład Hutę Warszawa za 25 mln dolarów.

Wiesz ile była warta?

Kilka miliardów dolarów.

To jest powód dzisiejszych tak niskich zarobków w porównaniu do zachodu.

Osoby odpowiedzialne za ten stan powinny trafić do sądu.  

Pamiętasz aferę związaną ze spółką Art-B i panów Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego? Obywatele Izraela. Nie dawno zorganizowali konferencje na temat przerzutu żydów z Rosji, przez Polskę do Izraela. Operacja Most.

Ci dwaj panowie tą metodą, którą opisałem wywieźli z Polski około pół miliarda dolarów. Oskarżono ich o jakiś durny oscylator bankowy. O coś musieli, więc wymyślili fajną nazwę i proceder, który 95% Polaków nie rozumie. Panowie dostali schronienie w Izraelu. żydzi mają swoje prawa i nie przekazują nikomu swoich obywateli. Nawet jak są to przestępcy i ściga ich międzynarodowy list gończy.

A gdzie pozostałe kilkanaście miliardów dolarów, które korporacje wywiozły z Polski?

O nich nie wolno mówić, ponieważ śledztwo musiałoby objąć takie instytucje jak MFW – Międzynarodowy Fundusz Walutowy i dojść do grubych światowych rekinów.

Jest to kolejna lekcja dla nas, aby nie wpadać pod buta amerykańskiego, rosyjskiego, chińskiego, izraelskiego tylko niezależnie budować Polskę.

Mamy do tego narzędzia.  

i jeszcze jedno…ten proceder wykorzystano w aferze FOZZ.

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jesteś gotowy na kryzys? Dobrze zabezpieczyłeś pieniądze? Zrobimy analizę Twoich inwestycji => MonitorowanieRynku.pl

Chcesz otrzymywać nietuzinkowe poglądy i

informacje na email?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl)Photo credit: PhotoAtelier / Foter / CC BY

24 Responses to “Jak wywieziono z Polski kilkanaście miliardów dolarów?”

 • Pro civilli on 23 czerwca 2015

  Znakomity artykuł-pozdrawiam

 • Roman on 23 czerwca 2015

  To się mi w głowie nie mieści jakie robiono przekręty, no ale czy teraz jest lepiej, ta władza dalej nic sobie nie robi z ludzi, ani nic dla nich dobrego nie uchwala a mimo to i tak część społeczeństwa ją popiera.
  To jest masowe zaćmienie umysłów, manipulacja z której większa część ludzi nie zdaje sobie sprawy, ludzie im dalej oddalają się od prawa Boga tym łatwiej przyjmują szatańskie prawo.

 • Kacper H. on 23 czerwca 2015

  Tem artykuł to chyba jakiś żart albo jakiś zły sen!Jakim cudem jeszcze nikogo nie pociagieto do odpowiedzialnosci za te ZBRODNIE na Polakach??!?! Teraz wiem czemu zarabiam 2,200 zł netto. Może to pokłosie przegranej przez Polske 2 wojny swiatowej,czyli nadal jestesmy pod okupacją??Na to ku….a wygląda!!!

 • Kacper H. on 23 czerwca 2015

  Ty Kacper nie ma co się irytowac wczoraj sie obudizłes czy co? Wystarczy że odzyskamy kontrole nad złotówką i NBP i odzyskujemy suwerennosc,Prezydenta juz odzyskalismy(co jest bardzo dzowne swoja drogą),boje sie tylko że jak odzyskamy parlament to te banksterskie zachodnie dranie zafunduja nam od razu jakąś kontrolowana wojnę.Niemieckie czołgi nam tu wjada z misja pokojową.

 • Robert on 23 czerwca 2015

  @Pro civilli

  Wielkie dzięki :)

 • Robert on 23 czerwca 2015

  @Kacper H.

  Zmiany zachodzą powoli.
  Najpierw należy odzyskać parlament, a później wdrożyć zmiany.
  Na ten moment PiS ani Kukiz nie mówią o walce z finansjerą czyli odzyskanie NBP, złotówki, podaży pieniądza.
  To są tematy nieporuszane.
  Do najazdu jeszcze daleko.

 • Seba O. on 23 czerwca 2015

  No ja(usunięte admin) po co to czytałem dzisiaj,tylko się załamałem.Tak zrobili nas w ..???Kto wtedy rządził Polską? Jacyś ślepcy czy uposledzeni że tego nie zauwazyli?? No ja (usunięte admin) po prostu załamka! (z góry przepraszam za przekleństwa….starałem się w miare moich możłiwosci)

 • Pro civilli on 24 czerwca 2015

  Re:Seba O.

  Dałeś czadu :) a swoją droga ja po przeczytaniu tego to musiałem po robocie wypić 2 piwa.Chmiel uspokaja szczególnie po 26 latach III RP……polecam piwo Połczyńskie-wysokiej jakości krystaliczna woda górska daje znakomity smak.Jest w każdej żabce.

 • pytajnik on 24 czerwca 2015

  Artykuł chyba troche przerysowany.To jakim cudem wymiar sprawiedliwosci czy słuzby nie zareagowały na ten patologiczny proceder??

 • Robert on 24 czerwca 2015

  @Pytajnik

  Mam dla ciebie sugestie: czytaj, zdobywaj wiedzą. Sięgnij po książkę Wojciecha Błasika.
  To są tematy, znane. Wiele razy opisane, jak afera z Art-B, czy przeprowadzenie w Polsce prywatyzacji.

  Ja tylko te fakty łącze i analizuję.

 • Milka on 24 czerwca 2015

  Nie wiem nawet co myślec po przeczytaniu tego artykułu,zbieram mysli,to nie jest normalne co się dzieje w naszym kraju.W ogóle cały ten twór zwany 3 rp to jakaś wydmuszka zrobiona w dodatku ze zgniłego jajka.To straszne.

 • japier on 26 czerwca 2015

  Huta Warszawa?? warta 25 mln dolarów? JA (usunięte admin)!!!

 • Julian on 27 czerwca 2015

  Świetny artykuł. Ja osobiście oceniam ,że straciliśmy w ostatnim 25-leciu od 1 do 5 bln dolarów czyli od 1000 do 5000 mld dolarów. Cały czas tracimy ponieważ gospodarka w większości jest nie nasza a zyski z niej cały czas wypływają za granicę. Grube miliardy dolarów. No ale polska biznesowa drobnica (a jest to obecnie nasza elita)widzi tylko swój czubek nosa i wszystkich tych ,którzy krytykują obecny system nazywają narzekaczami i nieudacznikami. Oni mają swoje małe biznesy i nic ich więcej nie interesuje. Przynajmniej tak zaobserwowałem co u niektórych. Nic nie wiedzą ,nic nie czytają i poza swoim małym biznesem niczym się nie interesują. Może nie wszyscy ale spora część z nich tak się zachowuje. Poleciłbym jeszcze przeczytanie książki Henryka Pająka p.t. „Piąty rozbiór Polski”. Książka otwiera oczy.

 • Piotr on 27 czerwca 2015

  A gdzie byl wtedy Walesa pseudo Bolek zdrajca klamca
  oslanial pewnie tych zlodzieji nadchodzi jesien beda zmiany
  walczyc z ta banda nie bedzie latwo juz maja pelne gacie

 • wer on 28 czerwca 2015

  Do autora. Niech sprawdzi, od kiedy był sztywny kurs USD i kto był wtedy ministrem finansów. Bo go sądy zjedzą za proste błędy. Co nie oznacza, ze balcerek nie miał z tym nic wspólnego.

 • zolo on 26 grudnia 2015

  Panie Robercie, tak wysokiego oprocentowania nie było.
  A jeśli tak to bardzo krótko (tydzień?). Było 140, 120 100, 80 przez półtora roku, potem dość długo 50, 40 itd.

 • Robert on 27 grudnia 2015

  Bazuję na danych Wojciecha Błasika posła na sejm w latach 1993-1997.

 • dC on 28 stycznia 2016

  Świetny artykuł, przy stałym kursie dolara brakuje mi tylko informacji o tym, czy ówczesny rząd mówił, na jak długo usztywnia kurs dolara, czy była to „wielka niewiadoma”, znana tylko nielicznym. Jeśli z góry powiedziano, że kurs dolara jest sztywny np. „na rok”, to myślę, że wielu posiadaczy dolarów dorobiło się. Jeśli nie powiedziano, na jaki okres kurs jest sztywny, to pewnie niejeden przespał swoją „inwestycję w złotówki”…

 • Robert on 28 stycznia 2016

  Takich informacji nie podaje się na rok do przodu. Dzisiaj też nie wiemy jak dokładnie potoczą się ceny metali, walut, oprocentowanie.
  To jest umiejętność geopolityki i czytania rynku.
  Jednak kto był bliżej koryta w tamtym czasie, ten wiedział jaki jest scenariusz, na pewno wiedziały korporacje międzynarodowe, bo ekonomie w Polsce kreowali ludzie Sorosa.

 • Dolar on 11 kwietnia 2016

  Świetny artykuł. Ja oceniam ,że straciliśmy 3 bln dolarów

 • Mats on 22 czerwca 2016

  Ciekawy artykuł. Nie widziałem o tym. :-)

 • Killuminati on 25 lipca 2016

  Pamiętam jak w czasach terapii szokowej Balcerowicza moi dziadkowie zamieniali całe pensje na dolary, bo inflacja sięgała kilkaset %. Banksterów to nie obchodziło, bo nie stali w kolejkach za chlebem. Dolary kupowało się na czarnym rynku, oficjalnie żadne waluty zachodnie nie były dostepne. Jak żydowska mafia wykończyła złotego ogromnym dodrukiem pieniądza, oszczędności całego życia zgromadzone na książeczkach mieszkaniowych i lokatach były już nic nie warte. Ludzi ograbiono nie tylko z Majątku Narodowego, ale także z oszczędności całego życia. Gdyby nie mieszkania wybudowane przez Gierka, wszyscy musieliby wyemigrować żeby przeżyć.

 • Michał on 16 listopada 2016

  Żebyśmy byli ściśli w obliczeniach jest błąd:

  „Wpłacić 20 tysięcy do banku na konto dolarowe. Następnie po stałym kursie 9,500 złotych zamienić na złotówki. Po zamianie otrzymano 190 000 złotych. Następnie całą sumę należało wpłacić na lokatę bankową.”

  Zamrożony kurs przez LB był 9500 starych złotych (dziewięć tysięcy pięciuset, 9,500 ale w zapisie anglosaskim), pomnożone przez $20000
  daje nie 190 000 (tyle wychodzi pomnożone przez 9,50), a oczywiście 190 000 000
  czyli 190 milionów starych złotych (19 000 nowych, czyli PLN po denominacji w 1995)


  Oprocentowana była na 586%!

  Po roku czasu zarobiłeś ponad milion złotych. Następnie należało zamienić je na dolary i w ten sposób uzyskałeś ponad 100 tys dolarów. ”

  Zatem po roku zarobiłeś ponad miliard starych złotych (czyli „zaledwie” ponad 100 000 PLN, albo $24 000 po obecnym kursie).

  Dalej się zgadza, faktycznie przy zamrożonym na rok kursie z wymianą po 9500 można było uzyskać ponad $100 000, czyli przebitkę 5-krotną.

  Pytanie tylko czy to był celowy plan, czy raczej wypadek przy pracy w celu dławienia hiperinflacji, czy wyrolowanie ówczesnych władz, czy jedyna słuszna droga do wyjścia z kryzysu?

  Hiperinflacja nie została moim zdaniem celowo zaplanowana. Był to efekt uwolnienia cen, niedoborów na rynku i żądań płacowych wiążących się z kryzysem PRL i dochodzenia do władzy Solidarności.

  „”Jeśli z góry powiedziano, że kurs dolara jest sztywny np. „na rok”, to myślę, że wielu posiadaczy dolarów dorobiło się. Jeśli nie powiedziano, na jaki okres kurs jest sztywny, to pewnie niejeden przespał swoją „inwestycję w złotówki”…””

  Z tego co pamiętam (byłem wtedy nastolatkiem) to informacji oficjalnej na ile kurs zostanie zamrożony nie podano. Podano informację o odmrożeniu wtedy co podano i tyle. „Może ktoś coś wiedział” to tego się chyba nie dowiemy, ale zdaje się kurs dolara rósł po odmrożeniu.

  W 1993 roku było to już około 20 000 starych złotych.

 • M on 11 marca 2018

  Po pierwsze , mozna bylo ratowac złotego skupując go dolarami. Jednak to operacja była zbyt droga więc pomyślano , ze lepiej wykończyć złotego przez dużą inflację co ròwnało się z ograbieniem zwykłych ludzi. Po drugie wyprowadzenie milonów dolarów przy pomocy oprocentowania bankowego nie byłoby możliwe gdyby oprocentowanie nie wzrosło do tak gigantycznych wielkości. Pytanie kto w tamtym czasie dopuścił do tak gigantycznego oprocentowania ? Ci sami ludzie, ktòrzy korzystali z tzw. oscylatora , gdzie mozna było wpłacać ogromne kwoty i oprocentowywać kilkadziesiąt razy. Czyli np. 500 % * 40 (liczba lokat) co daje nam 20000%. To był dopiero zysk. ArtB zostało odstrzelone dlatego, ze grupy ludzi , ktòre to umożliwiły nie dostały swojej doli. O innych grupach korzystających z tego procederu nawet nie usłyszycie…. Po za tym o problemie widział ówczesny prezes NBP ale nie zrobił z tym kompletnie nic. Było to dopuszczone dlatego bo ludzie skupujący fabryki też potrzebowali pieniędzy… Sami z systemu bvankowego wyciągali miliardy dolarów a inflację dusili podatkami. Tak to też robi się do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *