Pierwszy deal PiS-u z banksterami

pis

Szanowny Panie Prezydencie. Zawetuj tę ustawę. Zmuś ten „orszak pogrzebowy” do myślenia. Udowodnisz, po której stronie stoisz.

      Długo zastanawiałem się jaki deal ma przykryć karczemna awantura o Trybunał Konstytucyjny. Sprawa wyjaśniła się kilkanaście godzin temu i zapowiedział to krótki komunikat. Przytoczę go w całości.

„...Sejm zmienił regułę wydatkową. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI), wraz z korektą błędów jej prognoz, zostanie zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. Za nowelą głosowało 232 posłów, przede wszystkim z PiS, przeciw było 206 posłów z klubów opozycyjnych, trzech się wstrzymało…” (tutaj…)

Co to oznacza?

Mniej więcej tyle, że do gospodarki musi wypłynąć tyle pieniędzy, aby spowodować inflacje na poziomie 2,5%. Daje to rządowi swobodę w kreacji pieniądza dłużnego i zasilenia nimi budżetu kwotą szacowaną przez wiceministra finansów Leszka Skibyna 5,7 mld zł. Tak więc PiS ujawnił kolejne źródło finansowania obietnic wyborczych.

Pomysł jest perspektywiczny, bo niektórzy eksperci kwotę, która zwiększyłaby inflację z poziomu -0.7% (od czerwca ubiegłego roku mamy bowiem deflację zobacz…) do tych oczekiwanych 2,5% potrzebnych będzie tych pieniędzy dużo więcej.

Powiedzmy sobie teraz na czym ten deal polega:

     Otóż rząd wypuści nowe obligacje rządowe na kwotę tych 5,7 mld zł. Z tymi obligacjami banki komercyjne pójdą do swoich banków centralnych, aby te wykreowały (z powietrza) pieniądze pod zastaw polskich obligacji. Jak dobrze pokombinują i zastosują przekręt podwójnego lewarowania, to „wykreują” podwójnie.

Nie pójdą do NBP, bo po pierwsze; naszemu bankowi banksterzy zakazali, a po drugie; stopy pożyczek lombardowych i redyskontowch – pomimo znacznych obniżek – są tam mało konkurencyjne. Pieniądze, a w zasadzie zapis komputerowy, zostaną przez te banki przelane na konto naszego budżetu.

Będziemy je musieli zwrócić wraz z odsetkami więc już mamy jakieś 10% w plecy. Jednak na tym deal się nie kończy. Gdyby Prezes NBP Belka chciał wykupywać te długi na rynku wtórnym (celem ich umorzenia) to go PiS-urary skierują do prokuratury, bo w tym są dobrzy.

     Te 2,5% inflacji obniży siłę nabywczą wszystkich pieniędzy, jakie posiadają gospodarstwa domowe i przedsiębiorcy. Będzie tego 2.5% od pieniądza M3 czyli 1 122 900 mln zł (źródło…) = 26 479 mln zł.

Takie obniżenie siły nabywczej nie pozostanie bez dalszych skutków. Spowoduje ono wykreowanie potrzeb pożyczkowych na taką właśnie kwotę. Jest to tzw „podatek inflacyjny”, który zgarnia Międzynarodowy Bankster wraz z odsetkami.

Społeczeństwo dostanie w plecy:

 •  lichwę od pożyczonych kwot pod zastaw obligacji rządowych – około 570 mln zł, oraz
 •  podatek inflacyjny jako suma potrzeb pożyczkowych i lichwy 26 479 mln zł + 2 647 = 29 126 mln zł.

     Pracująca nędza zyska niewiele, ale rentierzy stracą ewidentnie i to nie na rzecz współplemieńców. Chyba nie pozostawią tego płazem.

     Tak więc wtedy, gdy będą demonstracje pod TK i niedzielne demonstracje w obronie sekty Jarosława Kaczyńskiego, sejm ubije deal z banksterami,

który będzie nas kosztował prawie 30 mld zł.

Te pieniądze z pewnością obrócą się przeciwko polskim interesom. Jeszcze ponoć mamy coś do sprzedania.

     Wierzcie mi. Ta notka ma posmak pocałunku z lwicą: przyjemność żadna a strach wielki. Jednak – jak kiedyś powiedziałem – Polakiem jestem, więc moje obowiązki są polskie. Moim obowiązkiem jest to Wam powiedzieć, i jeszcze to, że wyjście z tej sytuacji jest proste.

Wystarczy zmienić architekturę monetarną polegająca na kreacji oprocentowanego długu zastępując ją emisją pieniądza suwerennego. Nam jednak w tym przeszkadza… no nie powiem co, bo nie chciałbym powtarzać rodzinnych tradycji z okresu sanacji.

Do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

    Szanowny Panie Prezydencie. Zawetuj tę ustawę. Zmuś ten „orszak pogrzebowy” do myślenia. Udowodnisz, po której stronie stoisz. Liczymy na to i damy merytoryczne wsparcie.

Józef Kamycki

nikander.neon24.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: Lukas Plewnia via Foter.com / CC BY-SA

2 Responses to “Pierwszy deal PiS-u z banksterami”

 • Dawid on 24 grudnia 2015

  Witam Panie Robercie, od dwóch dni z zaciekawieniem czytam Pana bloga. Natrafiłem tutaj całkiem przypadkiem, zacząłem się interesować Sorgrosem o którym zrobiło się głośno dzięki Pawłowi Kukizowi, od Sorgrosa już nie daleko do Rotschildow no i znalazłem się na Pana blogu. Jestem w tej chwili, że tak powiem oszołomiony tym wszystkim o czym się dowiedziałem. Można powiedzieć, że się „obudziłem”. Mam nadzieję, że dzięki tej wypowiedzi Kukiza więcej ludzi się tak obudzi i coś razem może zrobimy. Myślałem, że PiS coś zmieni ale po Pana wpisie widzę, że dalej się zadłużamy.
  Mam pytanie do Pana odnośnie długu czy nasze Państwo będzie musiało ten dług spłacić w całości czy banksterzy wiedzą, że nie jest to raczej możliwe i żerują tylko na odstetkach które de facto są prawdziwymi pobranych z naszych podatków pieniędzmi a nie tak jak pożyczone przez nich wirtualne pieniądze bez pokrycia. Czy nie lepiej by było po prostu ogłosić bankructwo żeby się od nich uwolnić? I zacząć wszystko od nowa. Co by się wtedy stało? Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

 • Robert on 24 grudnia 2015

  @Dawid

  Witam

  Nie ma możliwości spłaty naszego zadłużenia.
  W takiej sytuacji jest większość krajów świata.

  Jak do tej pory wszystkie bankructwa, Grecji, Ukrainy, Turcji itd kończyły się potworną recesją.
  Dlatego nie jest to dobra droga w dzisiejszym czasie.

  To o czym pan pisze to umorzenie długów. Tylko kto się na to zgodzi?
  Jednak jest wyjście z tej sytuacji.
  Wymaga ono dużej odwagi.
  1 – Wdrożenie drugiej waluty
  2 – odzyskanie kontroli nad NBP i polską walutą
  3 – odzyskanie kontroli nad podażą pieniądza
  4 – odzyskanie kontroli na kreacją pieniądza i systemem bankowym.

  Jest to bardzo trudne zadanie, dlatego ja proponuję wdrożyć własny program autorski, czyli budowę drugiego systemu finansowego:
  – NIDPI
  – PSM
  – PSB
  – PSA
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/poradnik-jak-przekonac-politykow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *