Ratuj Swoje Pieniądze – akcja repolonizacji banków

banki800

Zachęcam do zapoznania się z akcją przeciwko kolonializmu polskiej gospodarki przez system bankowy. W akcji uczestniczą alternatywne media, które mają coraz większy zasięg rażenia. Ideą akcji jest zachęcenie do przenoszenia pieniędzy z banków zagranicznych do polskich banków z gwarancją Skarbu Państwa. Fakt ten spowoduje zachwianie pozycji zagranicznych banków, które jako jedyny podmiot mają władzę nad ilością pieniądza w gospodarce.

Podaż pieniądza (ilość pieniądza), to najważniejszy wskaźnik gospodarczy, który odpowiedzialny jest za wysokość wynagrodzeń i zyski firm. Media, rząd kompletnie o nim nie mówią, ponieważ całkowicie przejął go system bankowy zarządzany przez międzynarodową finansjerę.

Akcja repolonizacji banków

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna, której skutkiem ma być repolonizacja banków działających w Polsce. Inicjatorem akcji jest Fundacja Jesteśmy Zmianą. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich, którzy mają dość bankowego bezprawia, niszczenia polskiej gospodarki przez banki oraz popadania większości polskich rodzin w finansowe niewolnictwo.

Realną alternatywą dla kwitnącego w Polsce od lat procederu okradania Polaków z owoców ich ciężkiej pracy jest przede wszystkim doprowadzenie na skraj upadłości zagraniczne podmioty bankowe, a następnie przejęcie ich przez polski kapitał.

Wskaźniki wypłacalności banków kształtują się na poziomie 8 do 12%, więc wycofanie tylko 5% depozytów, stawia banki w stan niewypłacalności, czyli bankructwa. Masowo przeprowadzona akcja znacznie przyspieszy ten proces.

Żeby wspomóc naszą akcję, wystarczy że założysz konto w dowolnym banku spółdzielczym (SKOK-i nie są bankami, polecamy więc polskie banki spółdzielcze oraz Bank Pocztowy, który posiada znaczny udział kapitału polskiego) oraz przeniesiesz do niego swoje oszczędności i/lub ROR. To wszystko. Wyliczenia przeprowadzone przez specjalistów pokazują, że jeśli przyłączy się do naszej akcji tyko kilka procent Polaków, to wystarczy żeby rozpoczął się proces odzyskiwania kontroli nad polskim sektorem bankowym.

Więcej szczegółów na stronie ratujswojepieniadze.pl 

Jakie banki są bezpieczne?

Tylko te, które posiadają gwarancje Skarbu Państwa, czyli udziały w nich ma Skarb Państwa. 

 • Warto rozważyć propozycję Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Właścicielem banku jest Skarb Państwa, prowadzi on obsługę zadłużenia zagranicznego rządu, obsługuje różne samorządy. Taki bank nie może upaść.
 • PKO BP jest również ciekawą opcją. Skarb Państwa posiada w nim 31% akcji.
 • Bank Ochrony środowiska również jest dobrą propozycją. Skarb Państwa posiada w nim około 57% udziału.

Dlaczego powinniśmy wycofać pieniądze z zagranicznych banków?

System bankowy jako jedyny podmiot dostarcza nowe pieniądze na rynek. Kowalski, rząd, przedsiębiorcy nie mogą dostać kapitału na zakup domu, samochodu, inwestycji z żadnej innej instytucji, jak tylko z banków. Banki mogą z błahych powodów nie przyznać kredytu polskiej firmie tylko dlatego, że stanowi konkurencję dla korporacji. Nie można wykluczyć takiej opcji.

Doszło do takiego absurdu, w którym kredyt stanowi o wzroście gospodarczym, o bezrobociu, o wysokości płac, o ilości miejsc pracy. Innymi słowy banki mają potężne narzędzie w ręku. Jeżeli dostarczą za dużo kredytu na rynek, to spowodują nienaturalny boom, który zawsze kończy się recesją. Kiedy ograniczą przyznawanie kredytów, dochodzi do zapaści gospodarczej.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialni są politycy, którzy sprzedali gospodarkę międzynarodowej finansjerze: Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz i inni. To za ich czasów rządzenia doszło do przejęcie kontroli nad gospodarką przez zachodnie koncerny.

Jaki ma to wpływ na twoje finanse?

Kiedy przyjdzie czas kryzysu, zabiorą ci wszystkie pieniądze. Zapomnij o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. On ma pokrycie tylko na kilka procent wszystkich depozytów. Przy upadku systemu bankowego czy innych zawieruchach, zrobią dokładnie to co zrobili na Cyprze, czyli ukradną społeczeństwu pieniądze. Mądrzy ludzie w mediach, wyjaśnią, że…jest to zgodne z prawem międzynarodowym, unijnym, korporacyjnym itd.

Jednym z zabezpieczeń własnych pieniędzy jest przeniesienie ich do wymienionych banków. Przy problemach finansowych, Skarb Państwa będzie gwarantował depozyty tych banków, w których ma udziały.

W innych bankach, depozyty mogą zostać wyssane przez główny oddział mieszczący się w kraju macierzystym.

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Więcej o ochronie własnych pieniędzy w raporcie – „Bank ukradnie twoje pieniądze”

 Chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci info o wielu ciekawych rzeczach.

Twoje dane są bezpieczne

3 Responses to “Ratuj Swoje Pieniądze – akcja repolonizacji banków”

 • ojjjkk on 1 czerwca 2015

  Wystarczyłoby zakazać władcom naszego kraju zaciągania kredytów.
  Teraz wybudują most na krechę, a później zapłacą z naszych podatków dwa razy tyle za ten most.

  Grecki rząd był rozrzutny. Przyjęli euro, dostali zakaz drukowania kasy i rozrzutność skończyła się.

  W Polsce też mamy rozrzutny rząd. Póki pieniędzy M3, M2, M1 przybywa w normalnym tempie to znaczy, że jest po staremu i spokojny dodruk trwa w najlepsze.

 • Congo on 2 czerwca 2015

  „Banki mogą z błahych powodów nie przyznać kredytu polskiej firmie tylko dlatego, że stanowi konkurencję dla korporacji. Nie można wykluczyć takiej opcji.”

  No to proszę: https://www.robertdee.pl/jak-dorznieto-producenta-makaronow-malma/

 • Tarnów boy on 2 czerwca 2015

  Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 „wyeksportowano” w nielegalny sposób najwięcej kapitału.
  Chodzi tu nie tylko o unikanie podatków płaconych w Polsce, ale także unikanie ich poprzez rebranding. Rozkład drenażu w poszczególnych latach:
  2002: 1,11 mld USD
  2003: 1,96 mld USD
  2004: 0,42 mld USD
  2005: 0,78 mld USD
  2006: 0
  2007: 3,3 mld USD
  2008: 12,2 mld USD
  2009: 10 mld USD
  2010: 10,5 mld USD
  2011: 9,1 mld USD
  Zwróćcie uwagę że za rządów PiS nie wyeksportowano w ogóle kapitału.

  Dzisiaj PO i nowoczesna muszą Upaść. Rząd musi się rozwiązać. Bronisław niech w spokoju idzie na odpoczynek. Społeczeństwo musi poznać taśmy kulczyka i tuska. PIS musi mieć 60% poparcia. Rozwalmy tą machinę korupcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *