Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską

 

roth

Przeczytałeś/przeczytałaś artykuł „Jak finansjera wprowadziła „plan Balcerowicza?”.

Fajnie. Teraz mam dla ciebie kolejny konkret. Od dłuższego czasu posługuję się nazewnictwem „międzynarodowa finansjera”, „finansjera”. Teraz czas udokumentować prawdę o rodzinach bankowych, a konkretnie o jednej, tej najważniejszej, która przejęła władzę nad złotówką.

System bankowy to zamknięta figura

Zamknij oczy. Wyobraź sobie koło. Duże koło, a w nim całe mnóstwo kwadracików, punkcików, prostokącików. Małych, dużych. Teraz przypisz nazwy do tych elementów.

Koło to system bankowy, nazywam go systemem finansowo-kredytowym. Jest to jedyny, istniejący system światowy. Znajdują się w nim banki centralne i prywatne. Mają monopol na produkcje nowych pieniędzy, które co roku każdy kraj potrzebuje w dużych sumach, aby nie było recesji i bezrobocia.

Każda firma, Kowalski, Smith, czyli osoby/podmioty, które wzięły kredyt, automatycznie trafiają do tego koła. Są punkcikami, kwadratami, prostokątami. Oprócz banków, w systemie znajdują się wszystkie państwa, instytucje, osoby, które mają kredyty. Zapewne będzie to 80-90% populacji światowej.

Wszelkie recesje gospodarcze są sztucznie wywołane po to, aby społeczeństwo traciło pracę, firmy zyski, państwa wpływy z podatków. Konsekwencją tego stanu są bankructwa i przejmowanie nieruchomości przez system bankowy oraz olbrzymie zadłużanie państwa. Krach gospodarczy jest bardzo łatwo wywołać, ponieważ to banki przejęły kierowanie gospodarkami świata. Wystarczy, że przez 2-3 lata będą udzielać na lewo i prawo kredyty, aby następnie radykalnie je ograniczyć. Wtedy wywołują recesje i liczne bankructwa.

Po co to wszystko piszę?

Aby uzmysłowić ci kto jest największym okupantem Polski. Jest nim system bankowy, którym zarządza międzynarodowa finansjera. Przejęli w Polsce kontrolę nad NBP, złotówką, kredytami, podażą pieniądza w gospodarce. Innymi słowy decydują o losie wszystkich Polaków, ponieważ pieniądz rządzi gospodarką.

Jak Rothschild przejęli kontrolę nad Polską?

Nasi politycy nie tylko przy pomocy ludzi finansjery wywołali hiperinflacje na początku lat dziewięćdziesiątych, zastopowali wzrost wynagrodzeń, sprzedali i zniszczyli polskie firmy, ale oddali kontrolę nad gospodarką w ręce żydowskiej rodziny Rothschild.

Wojciech Błasiak poseł na sejm w latach 1993-1997 tak to relacjonuje:

„Ukrywanie i maskowanie rzeczywistych celów było regułą procesów szokowej transformacji w polskiej gospodarce. I tak w sektorze bankowym rzeczywistym celem przekształceń od początku transformacji, było przejęcie polskiego systemu bankowego w drodze jego prywatyzacji przez zagraniczny kapitał finansowy krajów Zachodu. Cel ten nigdy nie był ujawniony.

Dowód na jego istnienie odnalazłem w przygotowanym dla Ministerstwa Finansów przez firmy NM Rothschild and Sons Limited oraz Acces Limited, opracowaniu „Strategia prywatyzacji banków. Raport końcowy” z maja 1995 roku. „Rozumiemy – piszą jego autorzy – że najważniejszym celem Ministerstwa jest wypracowanie wiarygodnej strategii prywatyzacji banków, która pozwoliłaby na ich prywatyzację przed końcem 1996 roku. W ten sposób Ministerstwo wywiązałoby się z międzynarodowych zobowiązań wynikających z umowy z krajami – ofiarodawcami 600 mln dolarów na Polski Fundusz Prywatyzacji Banków („PFPB”) (około 430 milionów dolarów z tej kwoty stanowi darowizna, a pozostałe 170 mln dolarów to preferencyjna pożyczka Rządu Japońskiego)… ”.

Fakt istnienia takiego Funduszu, który był międzynarodową łapówką, a także podjętych zobowiązań, był ukrywany przed polskim parlamentem. W latach 1993 – 1997 jako poseł na Sejm, a przy tym członek Komisji Budżetowej i Finansów Publicznych i okresowo wiceprzewodniczący Komisji Przekształceń Własnościowych, nie miałem o tym pojęcia. Również więc w wypadku prywatyzacji sektora bankowego mieliśmy do czynienia z taką samą ponadpartyjną logiką działania, gdyż choć strategię opracowano dla rządu postkomunistycznego, to prywatyzację przeprowadził już rząd postsolidarnościowy Buzka, wyprzedając w ręce zagranicznego kapitału bankowego ostatecznie blisko 75% aktywów finansowych krajowej bankowości”.

Kto jest odpowiedzialny za kolonizację Polski?

Proszę zwrócić uwagę na podstawowy fakt.

Korporacja Rothschildów opracowuje i przygotowuje plan zawładnięcia gospodarką Polski. Powstaje Polski Fundusz Prywatyzacji Banków, który zasilany jest pieniędzmi z zachodu. Zebrali ponad 600 mln dolarów i wykupili za nie banki oraz zbudowali system finansowy na wzór jaki nakazała finansjera.

Kto jest odpowiedzialny za sprzedaż banków?

Pan Buzek jako figurant, który dostał posadę w Unii Europejskiej. Tam trafia się w nagrodę za wykonaną usługę na rzecz międzynarodowej finansjery. Unia jest ich tworem.

Czy rząd Buzka nie wiedział co robi?

Musiał wiedzieć, ponieważ każdy imbecył, idiota i ciemniak ekonomiczny, wie że złotówka należy do narodu i nikt nie powinien oddawać jej w ręce prywatnych rodzin bankowych.

Ta sytuacja trwa do dzisiejszego dnia…

Jeżeli w przeciągu kilku lat nie odzyskamy władzy nad NBP, złotówką, podażą pieniądza, to czeka nas scenariusz grecki. Wystarczy, że przestaną nam udzielać kredytów/wykupywać obligacji skarbowych, aby budżet państwa nie miał ponad 100 mld złotych na szpitale, szkoły, budżetówkę itd. Taką sumę rząd musi uzyskać każdego roku z rynków światowych, którymi zarządza finansjera. 

Proszę zwrócić uwagą, że w tej chwili MFW, Niemcy, Unia Europejska wymuszają na rządzie greckim obcięcie emerytur. W przeciwnym razie nie dostaną kilku mld kredytu z MFW.

Czy te imbecyły nie rozumieją, że odebranie ludziom pieniędzy nie naprawi sytuacji w Grecji?

Mniej pieniędzy to zabicie popytu wewnętrznego. W Polsce przetestowali ten mechanizm rękami Balcerowicza.

Proszę obserwować Grecję, ponieważ za kilka lat taka sytuacja może zaistnieć w Polsce. 

.

źródło: „Siedem dni ze Stanem Tymińskim – Codzienność z szokową transformacją w tle”

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Jak rodzina Rothschild zbudowała potęgę w Europie? – Pobierz bezpłatny raport – LINK

Chcesz otrzymywać nietuzinkowe poglądy i

informacje na email?

.

Wpisz poniżej imię i email, a automatycznie dostaniesz bezpłatny dostęp do

12 ebooków i raportów. Poza tym w każdą sobotę dostaniesz na email, nigdzie

nie publikowaną analizę polityczną/geopolityczną/ekonomiczną.

(Po wpisaniu emaila i imienia (wymagane do loginu), automatycznie zostanie otwarte konto na SzokWiedzy.pl) Foto: Rothschild.com

7 Responses to “Rothschildowie przejęli kontrolę nad Polską”

 • Thorgal z Białej Podlaskiej on 16 czerwca 2015

  Kolejny świetny artykuł! Tego w ściekach tvn czy tvp człowiek się nie dowie.Z drugiej strony to oznacza Trybunał Stanu dla Buzka i reszty drani.

 • ojjjkk on 16 czerwca 2015

  Jest druga strona medalu prywatnych banków.
  Chodzi o to, żeby marionetkowa władza Polski nie drukowała pieniędzy, żeby nie marnotrawili płaconych podatków, żeby kolesie władców nie wygrywali przetargów na zawyżone kwoty.

  Jeśli miałaby być uczciwość z MFW, EBC itp. to nie powinni wcale drukować nowych pieniędzy i żądać od każdego spłaty długów.
  Jeśli pozwolili Islandii i pozwolą Grecji na niezapłacenie długu to należy iść ich śladem i również nie płacić.
  Wtedy będzie uczciwość.

  Najprostrzym sposobem jest wprowadzić zakaz zadłużania kraju i nie bawić się w żadne długi.

 • Arni on 17 czerwca 2015

  Re: Thorgal z Białej Podlaskiej
  A co to jest Trybunał Stanu i kiedy się go używa? Ano jest to oficjalnie sąd który powinien karać nieuczciwych polityków, np. odsunięciem od władzy na kilka lat. Ale, że jest to instytucja stricte polityczna, więc raczej nigdy nawet tej symbolicznej kary politykom nie wymierzy. No bo jak jedna klika partyjna może „karać” drugą klikę? A jak ta ukarana powróci do władzy i odegra się na swoich oprawcach :-)
  Czyli jest to tylko kolejna przechowalnia, za duże pieniądze tych polityków, którzy nie załapali się do głównego koryta. A czy nie lepiej zlikwidować tą drogą fikcję i oddawać tych malwersantów, złodziei i obiecywaczy pod jurysdykcję normalnego sądu? Tak jak każdego zwykłego obywatela.

 • przemass on 30 maja 2016

  no ja to wiem wszystko jest okej fajnie napisane ale co z tym zrobie ja? nic, nad rothschildami też są „inni” tak je nazwę którzy to oni pociągają za sznurki i to jest ich agenda, z drugiej strony obecny stan żeczy ma swoją drugą stronę jak moneta, gdyby nie było tak jak jest dziś na świecie to w ogóle nie miała by racji zaistnieć ewolucja w ludzkich umysłach, to i tak zaledwie 1 może 1,5% z obecnej populacji ale to jednak bardzo dużo. pozdrawiam

 • Krzysiek z BDK on 16 lipca 2016

  NBP powinien zacząć zabezpieczać swoje pozycje w złocie internetowym czyli w Bitcoin. Niestety nie robią jeszcze tego, ale każdy z nas samodzielnie może łatwo tego dokonać :)

 • Robert on 17 lipca 2016

  @Krzysiek z BDK

  Przepraszam, że napiszę wprost:
  piszesz: „zabezpieczać swoje pozycje w złocie internetowym czyli w Bitcoin”.

  Nie wiem czy to robisz z nieświadomości, ale nazywanie bitcoina złotem jest wielką głupotą i oszustwem.
  Bitcoin to kryptowaluta czysto spekulacyjna.
  Co chwilę są na niej przekręty.
  Złoto to fizyczne dobre, jedno z najlepszych inwestycji długoterminowych.
  Nie możesz porównywać fikcyjnego/spekulacyjnego bitcoina do złota…

 • Nathaniel on 14 marca 2017

  Najlepiej inwestowac w amber gold. a tak naprawde to tylko zloto w postaci sztabek nie zadne tam numizmatyczne pierdoly.Podczas wojny pieniadze beda nic niewarta makulatura a za zloto mozna co nieco kupic.Tak czy siak wojna do Europy zbliza sie wielkim krokiem i jest nieunikniona jedyne co mozemy to podziekowac zydkom za kolejny historyczny tajfun nad Europa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *