Jak rozpoznać polski produkt ?
Wiem, że często narzekamy na obsługę polskich firm. Wiele z nich psuje obraz polskiej jakości poprzez bylejakość. Dlatego klienci odwracają się od nich i przechodzą do korporacji. Często tam jest ładniej, przyjemniej, profesjonalniej.
Polski produkt to konieczność wyboru
Dla wielu ludzi będą to banały, ale kiedy poznają, w jaki sposób Polska została skolonizowana przez korporacje, to odechce im się śmiać z polskości.
Korporacje mają mnóstwo pieniędzy, dlatego ich powierzchowność jest kolorowa, błyszcząca i atrakcyjna. Nikt nie patrzy na drugie dno, na głębie problemu.
To dno łatwo zrozumieć, kiedy uświadomimy sobie, że:
- korporacje rzadko płacą podatki,
- korporacje niszczą firmy regionalne, poprzez pokazanie błyskotek reklamowych. Na początku obniżają ceny, aby po wyeliminowaniu konkurencji podnieść je,
- korporacje sprzedają drogo dobre produkty,
- korporacje sprzedają tanio niskiej jakości żywność, która negatywnie wpływa na zdrowie,
- korporacje płacą głodowe pensje, osiągając wysokie zyski,
- korporacje niszcząc polskie firmy, bezlitośnie podwyższają ceny.
Należy sobie uświadomić, że międzynarodowe korporacje niszczą polską gospodarkę. Jeżeli kupujesz tylko ich produkty, to jesteś współodpowiedzialny razem ze sprzedajnymi politykami, za bezrobocie, niskie zarobki, niskie emerytury.
To są mocne słowa, ale prawdziwe.
Jeżeli kiedykolwiek odzyskamy niepodległość ekonomiczną, to głównym zadaniem polskiego rządu, będzie wykupywanie polskich firm i inwestowanie w polską przedsiębiorczość.
Z korporacjami, które zawładnęły miasta, nigdy nie odbudujemy niezależnej Polski.
Z wielu źródeł wiemy, że za korporacjami stoi kapitał międzynarodowych rodzin bankowych.
Bardzo łatwo mogę wyobrazić sobie sytuacje, w której stopniowo podwyższane są ceny produktów sprzedawanych w wielkich korporacyjnych marketach. Cel takiego działania może być prosty: dalszy proces kolonializmu, czyli zubożenie społeczeństwa. Jeżeli nie będzie polskich firm, to taki proces może stać się bezlitośnie wdrażany.
Jak rozpoznać polski produkt ?
Każdy sprzedawany produkt ma kod kreskowy. Pierwsze trzy cyfry: „590” oznaczają polski produkt.
Cyfra „590” (prefiks zarezerwowany dla Polski) oznacza, iż dany produkt został wyprodukowany lub jest dystrybuowany przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce w GS1.
GS1 jest to system, którym zarządza Instytut Logistyki i Magazynowania. Jest jedyną instytucją upoważnioną do przyjmowania firm i instytucji z Polski do systemu GS1, do nadawania im uprawnień i do stosowania kodów kreskowych GS1 – www.gs1pl.org.
Polski produkt czy korporacyjny ?
Wiem, że jesteśmy zmuszeni do kupowania korporacyjnych produktów, jak komputery czy samochody. Walkę o te produkty musimy sobie odpuścić, do czasu wdrożenia NIDPI. Natomiast już teraz możesz kupować całą masę dobrych, polskich produktów. Idź do sklepu i pracuj nad nawykiem zerknięcia na kod kreskowy. Trwa to sekundę. Być może łatwo będzie zastąpić chociaż niektóre produkty korporacyjne, polskimi.
Jeżeli nie zadowala Cię obsługa polskiej firmy, to porozmawiaj z właścicielem. Powiedz mu, że jeżeli chce mieć klientów to musi zmienić to, to i to. Zdaję sobie sprawę, że wiele polskich firm musi zbankrutować, aby nauczyć się profesjonalizmu jakościowego. Z tym że obowiązkiem każdego patrioty jest pomóc im wygrać walkę z korporacjami. To są właśnie te „banały”, z których większość ludzi będzie się śmiać. Tylko wtedy niech nie narzekają na wysokie ceny i niskie zarobki.
Nie wszystko mogą zrobić politycy. Wiele rzeczy musi wdrożyć każdy z nas.
Polecam oglądnąć poniższy film. Nie jestem fanem spółdzielczości, ponieważ biznesem powinny zarządzać przedsiębiorcy, a nie przypadkowe osoby. Z drugiej strony jestem przeciwny wszelkim działalnością niszczącym spółdzielczość. Rolą polityków jest ułatwiać i nie przeszkadzać.
[jwplayer player=”1″ mediaid=”519″]
źródło:590powodow.pl
. . Robert Brzoza
P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom za 25 zł => za darmo SzokWiedzy.pl.
11 Responses to “Jak rozpoznać polski produkt ?”
alex on 28 października 2014
„Jeżeli kiedykolwiek odzyskamy niepodległość ekonomiczną, to głównym zadaniem polskiego rządu, będzie wykupywanie polskich firm i inwestowanie w polską przedsiębiorczość. ”
chce Pan przez to powiedziec ze rzad powinien kupowac firmy? Jesli tak to kompletnie Pana nie popieram i dziwie sie Panu.
Przemo on 28 października 2014
A po co ukopować jeżeli do władzy doszły by osoby prawe to te sprzedane polskie firmy zostały by znacjonalizowane i rząd nie musiał by wydać na to złotówki tak samo jak zrobiła Boliwia z firmą energetyczną
mloo on 28 października 2014
niestety kod 590 nie oznacza że firma jest polska a tylko że produkt został wyprodukowany w Polsce no ale lepiej taki kupować bo chociaż zatrudnienie mają Polacy
Robert on 28 października 2014
Tak uważam.
Należy wyodrębnić firmy czy branże państwowe i narodowe.
Następnie odkupywać te strategiczne.
Robert on 28 października 2014
Nie mogą być znacjonalizowane.
Skoro zostały sprzedane według obowiązującego prawa, to należy wyodrębnione przedsiębiorstwa odkupić.
Nie jestem dzikim krajem.
Przemo on 28 października 2014
Jeżeli firmy państwowe które są strategiczne z gospodarczego i militarnego aspektu moga zostać znacjonalizowane nawet po sprzedaniu bo sprzedaż takich firm odbyła się nielegalnie czyli umowy z godnie z konstytucją RP są nie ważne a podmiot kupujący nie musi dostać za to ani grosza każdy kraj który posiada konstytucje i władzę która nie działa na szkodę państwa może to zrobić a instytucje między narodowe które dbają oto żeby wszystko było zgodnie z prawem mają w tym momencie gówno do gadania z jakiej racji my musimy odkupywać od mataczy nasze rodzime spółki to politycy którzy godzą się na sprzedaż powinni za to zapłacić i zostać przy okazji straceni w raz zrodzinami do 5 pokolenia za to że są zdrajcami
Robert on 28 października 2014
Ciężko byłoby sprawdzać ile kapitału polskiego ma firma, kto jest udziałowcem.
Za dużo biurokracji.
Na niektórych produktach pisze „polski produkt”.
Chyba korporacja by nie napisała sobie takiego sloganu
dv on 29 października 2014
widzisz tu nie chodzi o wszystkie firmy. Wiekszość nich będzie dalej prywatna. Ale firmy strategiczne z pkt widzenia państwa społeczeństwa powinny być państwowe i służyć społeczeństwu. Np KGHM firma zajmująca się wydobyciem polskiej miedzi i złota. Czy uważasz że na naszych wspólnych złożach powinien bogacić się prywatny biznesmen a tym bardziej obcokrajowiec? I tę regułę można przenieść dalej na inne sektory jak gazownictwo, węgiel, ropa, stocznie, zbrojeniówka, lasy no i przedewszystkim sektor bankowy, który nie łupił by lichwy z naszych obywateli.
Baryła on 3 grudnia 2014
Ja patrze na 590:) co w związku z tym czasem napis ‚polski produkt’ nie.do końca musi być prawdziwe… przykład? ‚Cukier Lubelski’ niby jest napisane ze z polskich burakow ale… kod sie zaczyna 505… troche trudno mi uwierzyć ze ktoś kupi buraki w Polsce wywiezie zrobi z nich cukier i przywiezie sprzedając taniej niz inny cukier z 590
Robert on 3 grudnia 2014
Tak, masz rację, to nie jest idealna identyfikacja polskich firm.
Niestety tylko tak możemy je identyfikować.
Gdy będą uczciwe rządy, to w każdym elemencie jest mnóstwo pracy.
Jarek on 5 grudnia 2014
mieszkalem w wielu krajach (USA, Kanada,Irlandia,UK,Norwegia) i powiem Wam jedno
w kazdym z tych krajow zaobserwowalem ze bankowosc i handel, energia jest w rekach gospodarzy, u nas jest niestety na odwrot. Musimy o tym glosno mowic !!! bez wlasnosci nie bedzie dobrobytu. Zgadzam sie z Robertem ze strategiczne galezie przemyslu powinny byc w rekach
Polski i powinno odbywac sie to na zasadzie odkupowania.
Nawet zwolennicy nieograniczonego wolnego rynku i prywatyzacji jak np. Cejrowski czy Korwin Mikke twierdza ze wiekszosc polskich firm zostala sprywatyzowana za 1/10 ceny rynkowej poprzez skorumpowanych politykow.Powinno to byc dokladnie sprawdzone i jesli rzeczywiscie przejecie nastapilo droga
korupcji taki zaklad mozna wyjatkowo znacjonalizowac.
W apokalipsie sa wersety ktore mowia ze w czasach ostatecznych korporacje beda wielkim uciskiem dla ludzi i narzedziem szatana w niszczeniu swiata i chrzescijanstwa.