RPP – czyli o co idzie w operacji fałszywej flagi?

rada polityki pieniężnej

No to już wiesz drogi czytelniku, że moment wyboru składu nowej Rady Polityki Pieniężnej musi być czymś przykryty. Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.

      Wybaczcie staremu, że od chwili wbicia sobie do głowy słynnej maksymy, którą jeszcze w osiemnastym wieku wygłosił założyciel dynastii Rothschildów Mayer Amschel Rothschild, na wszystko co się w Polsce ostatnio dzieję nie może patrzeć inaczej, jak na operację fałszywej flagi. Zawsze gdzieś za uszami siedzi: „Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze narodu, a nie będę dbał o to, kto stanowi prawa.

       Naszym ekonomicznym okupantom naprawdę nie zależy na tym jakie będą stosunki Trybunału Konstytucyjnego do całej reszty systemu politycznego państwa. Narodowi rzucono więc tego „fałszywego szeląga” z Kaczyńskim na awersie i Petru na rewersie. Niech się trochę pobawi w godzinach nocnych na sali sejmowej i trochę na świeżym powietrzu w pokojowych demonstracjach.

     Tymczasem, w poniedziałek zaczynają biec zawite terminy wymiany członków Rady Polityki Pieniężnej. I co – i cicho. Już na giełdzie pojawiły się nazwiska:

 •  dr. Marka Chranowskiego
 •  prof. dr hab. Eugeniusza Gatnara
 •  Jerzego Kropiwnickiego
 •  dr hab. Henryka łona
 •  dr hab. Grażyny Ancyparowicz
 •  prof. Jerzego Żyżyńskiego

Kto jest kto jest tutaj…

      Deal rządu PiS z banksterami idzie w najlepsze o czym pisałem tutaj… Teraz chodzi jedynie o to, aby nie pozostawić przypadkowi obsady stanowisk w Radzie Polityki Pieniężnej.

     Fałszywa flaga wygląda dobrze. Bydełko hodowane do celów wyborczych zostało poinformowane, że to demokracja przeszkadza w uszczęśliwieniu tegoż: 500 zł na drugie dziecko, obniżeniem progu podatkowego i skróceniem wieku emerytalnego. Kaczyński – za Fryderykiem Nietzsche – wie, że pospólstwo śmierć ojca to jeszcze wybaczyć może, ale grabieży ojcowizny nigdy. Pieniądze się należą więc staną za Jarosławem. Podpowiadam więc pieśń na kolejną demonstrację, w której to władza będzie dawała odpór KOD-owi:

Jak jeden mąż, jak jeden mąż staniemy teraz

jak jeden mąż, jak jeden mąż zań każdy padnie,

nie damy, nie damy prezesa,

włos z głowy mu nie spadnie”.

Śpiewaliśmy coś podobnego wtedy, gdy w Polsce operacje fałszywej flagi organizowały frakcje „moczarowców”, „natolińczyków” i „puławian”. Przyda się, bo czasy jakby takie same.

     Już wiemy, że zmiana formuły wydatkowej pozbawi nas wyjątkowo bezszelestnie jakichś 30 mld zł tutaj… . Teraz chodzi o to, aby znowu społeczeństwo ugotować podwyżkami cen jak przysłowiową żabę. Powolutku, aby czasem nie wyskoczyła z kipieli.

      Tylko babski oddział pretorianek Kaczyńskiego może wierzyć w to, że banki i sklepy wielkopowierzchniowe nie odbiją sobie podatków w zwyżce cen. Oczywiście nie uczynią tego natychmiastowo. Mają w tym wprawę, będą działali powoli. Rada Polityki Pieniężnej będzie się musiała zmierzyć z całym wektorem oddziaływań inflacyjnych. Chodzi o to aby tam byli ludzie Rothschilda.

       Wyobraźcie sobie państwo, że oto cały skład RPP osiąga zgodność co do tego, że banki komercyjne mogą zarachować sobie nie więcej niż 3% odsetek, a całą resztę byłyby zobligowany do przekazania na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa. Załóżcie, że to stanowisko znalazłoby się w podstawowym jego dokumencie przekazywanym sejmowi jakim są Założenia Polityki Pieniężnej. RPP może to zrobić i Trybunał Konstytucyjny nie miałby nic do tego! Byłoby to jednak coś najgorszego, co mogłoby wydarzyć się Międzynarodowemu Żydowi. Bądźcie pewni. On takich momentów nie przesypia. On chce mieć pewność.

Co by się stało?

Mówiłem o tym obszernie tutaj… Ale przypomnę.

1. System bankowy dysponowałby 3% od sumy pożyczek 1 249 507,3 mln zł = 37 485 mln zł. Jest to kwota, w zupełności pokrywająca koszty działania systemu bankowego w Polsce.

2. Na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa mogłoby wpłynąć 6% od sumy pożyczek co daje 74 970 mln zł.

Jest to kwota pokrywająca z nawiązką wszelkie obietnice wyborcze wszystkich partii politycznych z kampanii wyborczej, a nie tylko PiS-u.

     No to już wiesz drogi czytelniku, że moment wyboru składu nowej Rady Polityki Pieniężnej musi być czymś przykryty. Po 20 -tym stycznia nie będzie potrzebny już ani Trybunał Konstytucyjny, ani Kijowski, ani Petru.

Bawcie się więc dobrze. Orkiestra jeszcze gra.

Józef Kamycki 

nikander.neon24.pl

  .

Formularz z NeTeSFoto: nbp.pl

3 Responses to “RPP – czyli o co idzie w operacji fałszywej flagi?”

 • Tomasz on 27 grudnia 2015

  Panie Robercie,

  zdecydowanie wolę Kaczyńskiego, Szałamachę, Morawieckiego i Macierewicza niż WSI !

  moim zdaniem przesadza Pan ze skłonnością do sympatii z tak skrajnymi poglądami jak Pan Kamycki. Na razie taki system finansowy (kreacja pieniądza przez banki komercyjne i rezerwa cząstkowa) obowizuje na całym świecie i nic na to nie poradzimy. Skrajnie niskie stopy procentowe w Polsce doprowadziłyby do tego że wiele osób poszłoby z oszczednościami do funduszy inwestycyjnych i straciliby pieniądze jak przyjdzie nieuchronny krach giełdowy. Inflacja 2.5% to nie jest dużo a teraz kraj potrzebuje dużo pieniędzy na inwestycje.

  Ja wierzę i stawiam na Mateusza Morawieckiego i spółkę.
  Na razie sami nie wygramy z banksterami (Rotszyldami i spółką). Wszystko po kolei. Najpiererw trzeba wzmocnić polską gopspodarkę w ramach obecnego systemu
  Czasami trzeba być lisem a nie lwem. Nie bez powodu ścierwomedia krajowe i zagraniczne i politycy zachodni tak atakują obecny rząd.

  https://wiadomosci.wp.pl/kat,137114,title,Do-Rzeczy-Ku-chwale-ojczyzny,wid,18062139,wiadomosc.html?ticaid=11631a

  A tak na marginesie – Rotszyldowie postawili na Piłsudskiego ?

  https://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2078

 • Robert on 28 grudnia 2015

  Józef Kamycki jest jedną z tych osób, które realnie oceniają gospodarkę i decyzje rządu.

  Na wielu polach PiS podejmuje mądre decyzje, wyrywa różne dziedziny z wpływów starego układu.
  Jednak w gospodarce, nie wykonuje nic mądrego.
  I o tym należy również mówić.

  Utrzymywanie celu inflacyjnego na poziomie 2,5% nie jest czymś złym, ale finansowanie go z dodatkowych emisji obligacji jest naganne.
  Pomysł permanentnego zadłużania się praktykowała Platforma.
  Dobrze byłoby, gdyby PiS miał inny pomysł na finansowanie gospodraki.

 • Tomasz on 28 grudnia 2015

  Min. Szałamacha jeszcze przed wyborami mówił o LTRO ukierunkowanym na konkretne projekty rozwojowe oraz o zwiększeniu roli BGK. Myśle ze co bedą mogli (dbając o uniknięcie ataku spekulacyjnego na zlotego i obligacje) to zrobią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *