Czy embargo rosyjskie to blef ?

embargo rosyjskie

„Puls Biznesu”, a później „Niezależna” podały ciekawą informację o rosyjskim embargu na polskie produkty. Mimo nałożonych zakazów i tak trafią do Rosji, tylko… okrężną drogą.

Jest to bardzo dobra informacja dla biznesu, ale ma drugie dno.  

Ambasador Turcji w Polsce – Yusuf Ziya Özcan – zaproponował, że Turcja może eksportować do Rosji towary z Polski –  600-letnia współpraca procentuje. Polskie jabłka, wieprzowina i inne towary mogą iść do Rosji przez nasz kraj, będziemy je reeksportować – mówi w rozmowie z „PB” ambasador Turcji w Polsce.

Co na to odpowiedział szef Związku Polskie Mięso – Witold Choiński ?

„Ten plan wydaje się mało realny. Jeśli odbywałoby się to oficjalnie, jest mało prawdopodobne, że Rosjanie nie zareagują, bo nie po to wprowadzili embargo, żeby kupować polskie towary z innych krajów”– zaznacza. Dodaje, że Rosja na pewno zainteresuje się, skąd w Turcji wieprzowe mięso.

Oczywiście, Pan Choiński ma rację. Rosja przyjmując produkty z Turcji dokładnie będzie wiedzieć skąd pochodzą. W przeciwnym razie uznalibyśmy ambasadora Turcji za człowieka  chorego psychicznie. Skoro mówi publicznie takie słowa, to doskonale zdaje sobie sprawę, że natychmiast dowie się o tym Putin.

Czyżby Turcja, tak kochała Polskę, że oszukiwałaby Rosję w imię wyższej racji stanu ?

Zdecydowanie nie. Za takie oszustwa sama mogłaby dostać liczne embarga.

O co tutaj chodzi ?

Tak jak pisałem w poprzednich artykułach, Rosja broni się przed planem rozpoczęcia wojny w tej części Europy. Nie chce dopuścić do niepożądanych ruchów sąsiadów, ponieważ sama mocno na tym straci.

Przypominam, że Ukraina jest elementem walki o prymat nad pieniądzem rozliczeniowym czyli „kto będzie rządził gospodarką światową przez kolejne kilkadziesiąt lat ?”. Od 1944 roku dolar jest walutą numer jeden na świecie, dzięki temu Ameryka mogła jeszcze mocniej rozbudować swoją potęgę. Gdyby tym krajem rządzili uczciwi ludzie, to byłaby najbogatsza na świecie – bez długów, a Amerykanie zarabialiby kilka razy więcej, niż obecnie. W sposób świadomy niszczony jest dolar, aby wdrożyć elektroniczny pieniądz i pozbyć się gotówki. W ten sposób powstanie nowa era niewolnictwa, o której wspomniałem w artykule – „Polacy nie poddają się finansjerze”.

Putin nie chce konfliktu z Polską, dlatego zaproponował Turcji układ: „Wy będziecie kupować polskie produkty i transportować do Rosji, a my udamy, że nic o tym nie wiemy”.

Po co to wszystko ?

Aby mimo całej nienawistnej propagandy rosyjskiej, nie zdenerwować Polaków. Na konflikcie czy wojnie polsko-rosyjskiej wygra tylko USA. 

W całej polemice o Rosji, chcę udowodnić i przekazać jedną myśl: „Rosja i USA to te same mafijne układy, innymi słowy nie ma różnicy między Hitlerem, a Stalinem”. W Polsce gloryfikuje się USA, nie dostrzegając ich prawdziwych zamiarów. To jest poważny błąd. 

I proszę was, nie uczestniczcie w medialnej akcji „jedźcie jabłka”.

To uwłaszcza naszej godności i inteligencji. Kolejny raz bawią się naszym kosztem, chcąc sprowadzić nas do roli prostaków, którzy nie rozróżniają białego od czarnego.Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

 

 

Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

11 Responses to “Czy embargo rosyjskie to blef ?”

 • Umbertyho on 14 sierpnia 2014

  Czegoś nie rozumiem. W takim razie po co ta cała szopka: po co to embargo, skoro Rosja nie chce zdenerwować Polaków?

 • Robert on 14 sierpnia 2014

  Pytanie jest, kto o tym powie publicznie, przecież w głównych mediach takich informacji nie usłyszysz.
  Oficjalnie jest embargo i kara dla Polski. To jest główna informacja wrzucona w mediach.
  Putin zły, Putin chce zniszczyć Polskę, gospodarka spowalnia bo Putin….itd.
  To jest gra na ogłupianie nas, aby poprzeć ewentualną wojnę polsko-rosyjską.
  Media i część polityków połykają propagandę amerykańską.

  Jeżeli handel będzie szedł przez Turcję, to dowiemy się o tym za kilka tygodni jako trzeciorzędną informację, albo nigdy.

 • Umbertyho on 14 sierpnia 2014

  No dobrze. Propaganda w mediach – ok. Ale embargo i cała ta sprawę z Turcją to sprawka Rosji nie USA, więc gdzie tu propaganda Stanów? No i w takim razie Putin postępuje całkowicie odwrotnie niż powinien. Dalej nie wiem, po co to embargo, skoro nie chce rozzłościć Polaków…

 • Robert on 15 sierpnia 2014

  To jest dowód na to, że to nie Putin dąży do wojny, to nie on sieje zamęt na Ukrainie.
  Gdyby było inaczej, to w interesie Rosji byłoby ekonomiczne wyniszczenie Polski. Wtedy Turcja nie wyskoczyłaby z taką propozycją. Turcy nie powiedzieli tego od siebie, tylko przekazali wolę Putina.
  Jest to kolejny dowód na to, że cały zamęt sieje Ameryka.

 • Piotr on 15 sierpnia 2014

  No tak ale po co Rosja/Putin wprowadza embargo na te jablka? co na tym zyskal Putin skoro nie chce rozloscic Polakow?

 • gargamel on 16 sierpnia 2014

  panie Robercie kto finansuje i zbroi rebeliantow we Wschodniej Ukraninie, podpowiem ze nie jest to Usa. Rosja zlamala podstawowe prawo miedzynarodowe o nienaruszalnosci granic zagarniajac Krym i prowadzac rozne gierki i za to wlasnie jest znienawidzona. Usa prowadzi swoja wonje gospodarcza ale przynajmniej nie zagarnia obcych terytoriow.

 • rudy on 20 sierpnia 2014

  witam wszędzie U.S.A chce rządzić czyli masoni żydowscy ich trzeba zwalczyć miłością i wiarą w Boga to jest największa broń wszechświata

 • rudy on 20 sierpnia 2014

  wszędzie masony U.S.A chcą rządzić ale nasza wiara ich zwycięży . rosja jak by chciała nas za atakować . i znów powtórzyła by się historia II wojny światowej , nasi niby przyjaciele znów by nas sprzedali jak w czasie IIwojny światowej

 • ala wilk on 16 października 2014

  Bronią masonów z USA są nowoczesne technologie. Dopóki nie będziecie bojkotować zachodnich technologii dopóty będziecie nabijać kasę banksterom. Kupujcie rosyjskie procesory Bajkał, kupujcie rosyjskie samochody Łada, kupujcie rosyjskie odkurzacze itp. itd. A że się popsują. No cóż

 • ala wilk on 16 października 2014

  Powinien być zakaz sprzedawania czegokolwiek do Rosji, bo najpierw sadownik handluje z bandytą, a potem się dziwi że bankrutuje.

 • Iwonka on 11 listopada 2019

  Ztymi embargo zawsze tak bylo. Robia tak zeby wyeliminowac kompetycje a za kurtyna inni robia to co chca. Np. w czasie Zimnej Wojny Zacodu ze Wszcodem USA nlozylo embargo na sprzedarz broni do ZSSR. Nikt nie prezdawal im proni. Amerykanskie firmy sprezdawaly im czesci do brobi i produkty do prochu. Sowieci skladali bron i robili amunicje z tych produktow i wysylali do Wioetnamu. Jak sie dzisiaj okazuje 50 tys amerykanskich zolnierzy bylo zabitych czyms co bylo produkowane w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *