Rosja może zbankrutować do 2020 roku

Putin Rosja

Profesor Sułakszyn uważa, że Rosja może zbankrutować do 2020 roku. Według niego, ani Putin, ani Miedwiediew nie rozumieją ekonomii i gospodarki. 

Zapraszam na wywiad z profesorem i na ciekawy komentarz Józefa Kamyckiego.

===================

Jak zabezpieczyć bezpieczeństwo i niezależność Rosji za rachunek rozwoju strategicznych gałęzi gospodarki i ekonomiki?

Profesor Sułakszyn: To pytanie systemowe, dlatego że rozwój strategicznych rodzajów działania ekonomicznego i produkcji przemysłowej, to pochodna od politycznego zarządzania, od strategii wyboru priorytetów i podstawowych decyzji.

Tak długo, jak długo kierować tym procesem będzie Putin i Miedwiediew, to niczego nie można zrobić, ale przypuśćmy, że zdarzył się jakiś cud i byłyby możliwe jakieś zmiany ich kursu, to ekonomiczna suwerenność może być osiągnięta główną decyzją: rosyjski system finansowy nie jest suwerenny, a polityka kredytowa Banku Centralnego powinna być zmieniona.

Komentarz Józefa Kamyckiego: Pełna zgoda. W Polsce także niczego nie uda się nam zrobić bez odzyskania suwerenności nad NBP. To nie jest zadanie któreś tam. To jest zadanie podstawowe. Reszta to czysty populizm.

3 razy powinna być zwiększona masa pieniądza w obrocie i inwestycjach. Powinien być stworzony Instytut Rozwoju, który przez inwestycyjną stymulację zmusiłby gałęziowe struktury przebudować się, gdyż pustym gadaniem o dywersyfikacji zrobić tego nie można.

Zgoda, państwo powinno być podstawowym graczem gospodarczym na swoim terytorium. Niewidzialna ręka rynku to ręka złodziejska.

      Celowymi inwestycjami pochodzenia państwowego, w te gałęzie, które robią produkt końcowy, produkcję o dużym wkładzie nauki, drogą produkcję i subsydiarną (protekcjonistyczną j.k.) polityką i zróżnicowaną polityką podatkową, stymulować można kapitał prywatny żeby przepływał do tych gałęzi.

Nasze obliczenia pokazują, że za rachunek (z powodu j.k) dywersyjnej demonetyzacji rosyjskiej ekonomiki, którą przeprowadził Bank Centralny Rosji, a którą podtrzymuje i osłania prezydent Rosji z obrotu wyprowadzono ok. 2 trylionów (po polsku będą to biliony j.k.) w przeliczeniu na dolary.

Nie prof. Sułakszynowi nie pomyliły się zera. W tej notce: KONFEDERACJA – wystawiamy rachunek pokazuję, jak rocznie nakłada się trybut bankowy na nasze społeczeństwo szacowany na 150 mld zł. rocznie. Proceder trwa już od 1997 roku!!!

      Powrót tych pieniędzy do obrotu oznacza, że niezależna masa pieniądza, w tym kredytowa i inwestycyjna, czy kredytująca rząd pod projekty socjalne, mogłaby wprowadzać się do obrotu w nieinflacyjny sposób, na poziomie ok. $100 mld/rok.

W swych „Filarach państwowości naszej” tę kwotę szacuję na około 70 mld zł. Nikt z naszych profesorów tych pieniędzy nie widzi!!! Ten „bezinflacyjny sposób” rozproszenia emisji, to przekazanie go do gospodarki, a nie na kiełbaski wyborcze. Żaden art. 220 Konstytucji w tym nam nie przeszkadza. Trzeba tylko mieć jaja.

      Te pieniądze powinno się wyjąć spod stołu i posłać zachód z jego sankcjami tam, gdzie jego miejsce. My sami na odpowiednim poziomie możemy zabezpieczyć swój rozwój.

Brawo Stiepan. Mołodiec, polewaj!!! Jak pójdziemy na wojnę z banksterami, to za „suwerenność naszą i waszą”.

Premier Miedwiediew nie zgadza się z wami. On uważa, że rosyjska ekonomika pokaże swoją siłę w 2015 roku.

Jaki on Premier? – ironicznie odpowiedział Sułakszyn.

      On dysponuje nieprawdziwymi danymi i świadczy o tym jego wypowiedź, że to nie oni (Putin i on) formują ekonomikę naftową Rosji, gdyż ją formuje się już 60 lat.

      Dane świadczą coś zupełnie innego – mówi Sułakszyn. W strukturze dochodów ZSRR eksport od nafty stanowił ok. 10%, a na dzisiaj ten wskaźnik wyrósł do 60-70% i stało się to w ostatnich 15 latach.

      Miedwiediew nie rozumie co mówi i świadczy o tym jego twierdzenie, że udało się zatrzymać spadek ekonomiki i produkcji. Profesor skomentował to twierdzenie przytaczając pewne dane:

– po 10-ciu miesiącach 2015 r. spadek PKB wyniósł 3,7% i spadek ten nie jest zatrzymany:

– spadek indeksu produkcji przemysłowej ok. 3,3% (są gałęzie gospodarki gdzie ten spadek sięgnął 10%)

– spadek zarobków – ok. 9%.

Kolejne zagrożenia to konflikt z Turcją, terroryzm, stosunki z Ukrainą. Czy w kontekście tych zewnętrznych czynników jesteśmy gotowi do nowych wyzwań?

      Upada autorytet Rosji w świecie. Sprzymierzeńcy rozbiegają się po świecie. Z partnerami (Białoruś i Kazachstan) toczymy wojny handlowe. Podejmujemy idiotyczne decyzje o „samosankcjach” (Putin nie rozumie, że V kolumna siedzi u niego pod nosem – w Białym Domu).

      Zachodni plan nowej pętli dookoła Rosji, tkzw. „Pętla anakondy” jest oczywisty. Zachód był na tyle efektywny przez ostatnie 25 lat, że można przyjąć, iż w latach 2014-20 nastąpi rozpad FR.

Jak w tej sytuacji powinna odpowiadać na to Rosja?

      Ona powinna byłaby swoje niezależne środki i rezerwy włączyć w odtworzenie mechanizmu ekonomicznego przetworzenia i odtworzenia ludzkich rezerw. A ona przy pomocy Banku Centralnego przedłuża duszenie niezależnego rublowego obrotu i ekonomiki, przedłuża zmniejszanie inwestycji swoją bezmyślną stawką refinansowania, zmniejsza wydatki socjalne, a to jest prosta droga na cmentarz historii.

Czy u nas są te środki?

      Oczywiście, że są. Mówiłem o tym, gdy zwracałem waszą uwagę na to jakie sumy zostały wycofane z obrotu (ok. 2 trylionów). Na naszej terytorii, ekonomika krótkiego ramienia (wyprodukował, przewiózł, sprzedał) potrzebuje obrotu rublowego, a nie walutowego. Niech Putin sięgnie pod stół i da te ruble do obrotu. To najważniejsza dywersja wdrożona za czasów premiera Gajdara.

Kaczyńscy, Szydły i inni ekonomiczni kretyni. Do was kuźwa prof. Sułakszyn mówi!!! Do was pospolite matoły, co to Polskę wymodlić chcecie – także. A wszystko to się dzieje w kraju Jerzego Zdziechowskiego, który stworzył koncepcję monetyzacji gospodarki, o której wspomina prof. Sułakszyn.

To dywersja ekonomiczna, czy brak woli w kierownictwie?

      Putin, prowadząc tyle lat destrukcyjną politykę dowiódł, że wola u niego jest silna. Nieszczęście polega na tym, że on nie ma zaufania do niezależnych ekspertów, którzy mówią, że można wrzucić masę pieniężną co zmniejszy inflację, gdyż wyrośnie inwestycyjna propozycja, wartość środków trwałych, objętość towarów i usług.

Na inflacyjnej wadze – inflacja zmniejszy się.

2015 wejdzie do historii jako okres niesprzyjającego położenia. Czego oczekiwać od 2016 r.?

      Nie wiadomo skąd oni biorą prognozy o 1%-owym wzroście ekonomiki. Inwestycje w 2015 upadły, to w 2016 (po ok. 9-10 miesiącach) upadnie ekonomika!

źródło: nikander.neon24.pl

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zobacz niesamowite komentarze o polityce, geopolityce, inwestycjach pod bezpłatnym wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: DonkeyHotey via Foter.com / CC BY-SA

One Response to “Rosja może zbankrutować do 2020 roku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *