Rozpoczął się rozłam systemu międzynarodowych bankierów

fed600

Od kilku miesięcy trwa mocny atak Amerykanów na gospodarkę rosyjską.

Wojna pomiędzy USA a Rosją toczy się o przyszły system monetarny. Innymi słowy, rodziny bankowe, które wykorzystują do swoich celów USA, walczą o utrzymanie siły dolara. Jest to walka na śmierć i życie, ponieważ wbrew opinii wielu niezależnych ekonomistów, system finansowo-kredytowy można zniszczyć tylko z zewnątrz. Wielu z nich notorycznie przestrzela daty upadku dolara i systemu, ponieważ nie rozumie, że sam pod wpływem własnego ciężaru nie upadnie.

Aby to nastąpiło, ktoś z zewnątrz musi mieć na tyle niezależną ekonomię, aby spowodować proces niszczenia systemu. To jest powód śmiertelnego uderzenia międzynarodowych bankowców na rosyjską gospodarkę.

Czy międzynarodowi bankierzy wygrają?

Pierwszy upadek Rosji

Za czasów ZSRR, USA wraz z Arabią Saudyjską doprowadziła do upadku gospodarki rosyjskiej. Zastosowali ten sam scenariusz, który obecnie został wdrożony. 

13 września 1985 roku Ahmed Zaki Jamani, saudyjski minister ds. ropy ogłosił zmianę polityki ws. cen ropy. W przeciągu sześciu miesięcy Arabia zwiększyła produkcję ropy z 2 do 10 mln baryłek dziennie. Spowodowało to obniżenie ceny ropy z 32 dolarów do 10 dolarów za baryłkę. ZSRR zmuszony został sprzedawać ropę za 6 dolarów.

Atak amerykańsko-saudyjski przyniósł zapowiadany skutek. ZSRR stracił 20 mld dolarów rocznie. Tego śmiertelnego uderzenia Rosjanie nie byli w stanie wytrzymać, dlatego kraj zbankrutował.

Na marginesie chcę, abyś zwrócił(a) uwagę na cenę ropy. W 1985 roku wynosiła 32 dolary za baryłkę, przed atakiem banksterki w tym roku, 115 dolarów za baryłkę. Przez 29 lat nastąpił wzrost ceny ropy o ponad 350%. Czy o tyle samo poszły w górę wynagrodzenia wziąwszy pod uwagę siłę nabywczą pieniądza?

Drugi atak na Rosję

Od kilku miesięcy trwa kolejny atak na rosyjską gospodarkę. USA, która przejęła rynek ropy w 1972 roku, nakazała Arabii Saudyjskiej obniżyć ceny ropy ze 115 dolarów do 80-85 dolarów za baryłkę.

Jaki jest tego efekt?

Minister finansów Rosji Anton Siłuanow na forum ekonomicznym w Moskwie powiedział, że rosyjski budżet z powodu ceny ropy traci rocznie od 90 do 100 miliardów dolarów, a z powodu sankcji – około 40 miliardów dolarów.

Innymi słowy, Rosja traci na sankcjach amerykańsko-unijnych i cenie ropy 130-140 mld dolarów rocznie. A jeszcze nie tak dawno znani alternatywni ekonomiści pisali i mówili, że banksterka nie ma możliwości użyć ropy do walki z Rosją :)

Czy te straty mogą powalić na kolanach rosyjską gospodarkę?

Jeżeli porównamy dwa kraje, jakim był ZSRR i jakim jest obecna Rosja, to dzisiaj mamy do czynienia z dużo silniejszym państwem. ZSRR powalić na kolanach było łatwo, ponieważ Stalina wspierali ci sami bankowcy, którzy dzisiaj niszczą Rosję i zniszczyli Polskę. Wystarczyło wyłączyć zasilanie, aby nastąpił upadek systemu. Komunizm i socjalizm może istnieć tylko wtedy, kiedy ma zasilanie pieniężne z danego źródła (kredyty, ropa, gaz) lub kiedy istnieje morderczy terror. Nigdy własność państwowa obejmująca cały kraj, nie jest w stanie wyżywić całej społeczności. Dlatego dochodzi do korupcji i wyzysku słabszych.

Mimo tragicznie prowadzonej gospodarki przez ostatnie dekady (połowa dochodów budżetu to ropa i gaz), Rosja jest w stanie wyjść obronną ręką z ataku bankowców.

Moim zdaniem finansjera spóźniła się o wiele lat. Teraz Rosja ma partnerów, którzy pomagają jej przetrwać. Są to głównie kraje BRICS, które stanowią 40% całej populacji światowej. Kraje te zacierają ręce, aby przejąć rynki rosyjskie.

Kto na tym straci?

Polski biznes.

O co toczy się wojna?

Zawsze warto ten temat powtarzać, ponieważ Polacy ulegają w tej kwestii propagandzie medialnej i przekupnym agentom finansjery. To ta grupa sprzedajnych polityków Unii Europejskiej, Banku światowego, MFW i innych organizacji bankierów, stanowi największe zagrożenie dla Polski. To ich rękami międzynarodowi bankierzy od 1988 roku skolonizowali Polskę, zniszczyli gospodarkę, zubożyli Polaków. Skupianie się tylko i wyłącznie na żydach izraelskich, agentach rosyjskich, komunistach w wielu sprawach zasłania prawdziwych szkodników niszczących polską gospodarkę. Dlatego mogły powstać pomniki takich osób, jak Jerzy Buzek czy Aleksander Kwaśniewski, nie wspominając Lecha Wałęsy.

O co walczą mocarstwa?

Międzynarodowi bankowcy walczą o utrzymanie dolara, jako waluty światowej. Kiedy stracą podium, może oznaczać to koniec ich panowania i koniec systemu. Putin doskonale rozumie tę walkę, dlatego nie tak dawno wysprzedał 30 mld dolarów. Chiny w przyszłym roku mają osiągnąć 30 procentowe rozliczenie w handlu płacone jenem. Innymi słowy, Chiny i Rosja zaczynają mocno wdrażać plan pozbywania się dolara. 

To nie jest atak, to jest strategia, która w sposób kontrolowany ma zniszczyć dolara. Działania takich państw, jak Rosja, Chiny, Iran, Syria są niedopuszczalne dla systemu finansjery. Do tej pory łatwo radzili sobie z przeciwnikami, ponieważ Irak, Libia, pojedyncze grupy były słabe, aby zniszczyć system. Teraz sam/sama przyznaj, pokonać Rosję, Chiny i Iran ekonomicznie i militarnie jest niemożliwością nawet dla tak potężnej armii amerykańskiej i tak doświadczonych strategów finansjery.

Kiedy będzie atak?

Kiedy znaczna część z blisko 4 bln rezerw dolarowych zostanie rzucona na rynek. To będzie ostatni etap walki, ponieważ pokojowo bankowcy nie oddadzą władzy.

To jest powód Majdanu, to jest powód wściekłej propagandy antyrosyjskiej, to jest powód przygotowanego stanu wojennego przez mentorów  prezydenta Komorowskiego, to jest powód rozpoczęcia III wojny światowej przez USA.

To wszystko zaczyna mocno przyspieszać. To już nie są plany, narady, kiwanie palcem, a działania. Na naszych oczach rozpoczął się rozłam systemu finansowo-kredytowego zbudowanego i zarządzanego przez FED.

To, co budowali od wieków, a od ponad 100 lat wywalczyli, teraz zaczyna się sypać.

Wiele oznak walki o nowy system monetarny publikuję w postaci linków na stronie robertbrzoza.pl. Nie będę tutaj przytaczał wszystkich przykładów. Jeżeli codziennie śledzisz dodawane artykuły i odnośniki do innych stron, to rozumiesz powagę sytuacji. Ostatnia ciekawa informacja to zakaz we Włoszech płacenia gotówką powyżej 30 euro – link.

Musimy działać

Jeżeli teraz nie zjednoczymy się, nie odsuniemy od władzy PSL, SLD, PO, nie wybierzemy trzech partii, które przejmą kontrolę nad sejmem, nie wdrożymy wielu elementów nowej ekonomii, to po walce mocarstw, nowy twór wymaże Polskę z mapy świata.

Zawsze w historii Polski, kiedy mocarstwa nie miały czasu zajmować się Polską, mogliśmy wywalczyć wolność. Teraz jest taki moment. Od 1944 roku (Powstanie Warszawskie) do 1980 roku (eskalacja ruchu społecznego) minęło 36 lat, od 1981 (marzec, odwołanie generalnego strajku) do 2015 roku minie 34 lata. Od urwania głowy społeczeństwu do powstania narodu mija zazwyczaj połowę pokolenia. Już czas wstać z kolan.

Początkiem naszej drogi mogą być wybory do Parlamentu w 2015 roku. Ważne jest abyśmy szli z hasłami na ustach nie tylko precz z komunizmem, ale również precz z międzynarodowymi bankierami. Rosję zostawmy w spokoju. Ona w tej chwili nie jest groźna.

Dzisiaj, naszym wrogiem jest ten twór, który zdecydował o przegranej w Powstaniu Warszawskim, o sprzedaniu Polski Stalinowi, o przegraniu pierwszej Solidarności, o wdrożeniu polityki neoliberalnej, która skolonizowała nasz kraj.  Ten twór jest wrogiem numer jeden. Rozpoczął niszczenie Polski od przewrotu majowego dokonanego przez Piłsudskiego.

Tym tworem są międzynarodowe rodziny bankowe, a ich agenci to Polacy, Amerykanie, Europejczycy, żydzi reprezentujący rodziny bankowe.

Z nimi walczmy.

Aby odbudować Polskę musimy pozbyć się ich z życia politycznego.

Bez tego kroku przegramy.

 

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. 11 raportów/ebooków do pobrania. Teraz 1 Poziom za 25 zł => za darmo  SzokWiedzy.pl.

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłał Ci najświeższe info o kłamstwach historycznych, sprzedawczykach polskich, zakłamanej ekonomii i wiele więcej…

Twoje dane są bezpieczne

 

43 Responses to “Rozpoczął się rozłam systemu międzynarodowych bankierów”

 • Kamila on 27 listopada 2014

  Ludzie nie rozumieją,że za ich obecny stan, za biedę, bezrobocie wysokie ceny,niskie pensje nie odpowiada ten czy tamten pilityk.To że on nie spełnił obietnic.Od tych polityków których codziennie widzimy nic nie zależy. Każdy kraj ma taki teatr zwany rządem, kukiełki w roli polityków. Te osoby są tylko wysoko opłacanymi administratorami.Był kiedyś taki film pt.”Władcy Marionetek”.Pokazano tam jak społeczeństwo chodzi na pasku polityków, uważam że jest dokładnie inaczej.Spoleczenstwo śpi, bo uznało że w 89 roku wszystko zostało zrobione i jest tak dobrze ze nic robic nie trzeba.Ludzie myślą że polityk jest od tego by o wszystko zadbac, ze zrobi tak by obywatelowi było dobrze.To wepchneło Polskę tam gdzie jest dziś. Polityk chodzi na pasku korporacji finansowej, im służy i jest im wierny.Ludzie widzą wroga nie tam gdzie on jest.Kłótnie kto za PIS kto za PO doprowadzaja do tego ze z Polski wyptowadzane sa co roku potężne pieniadze wypracowane przez naród, należne narodowi przy milczacej skceptacji narodu wciagnietego w wojenke mającą odwrócić uwage ot tego ze biedniejemy i dziadziejemy coraz mocniej.

 • lokis on 27 listopada 2014

  „Jeżeli teraz nie zjednoczymy się, nie odsuniemy od władzy PSL, SLD, PO, nie wybierzemy trzech partii, które przejmą kontrolę nad sejmem, nie wdrożymy wielu elementów nowej ekonomii, to po walce mocarstw, nowy twór wymaże Polskę z mapy świata. ”

  zapomnial Pan o PiSie, to taka sama morda przy korycie jak wymieniona trojka…

 • Robert on 27 listopada 2014

  Tak właśnie jest.
  Kiedy nie widzimy wszystkich przeciwników, to przegrywamy.
  To co zrobili z Polską po 1990 roku, to praca agentów rodzin bankowych.
  To oni odpowiedzialni są za kolonizacje Polski, zniszczenie ekonomii, niskie zarobki.

 • Robert on 27 listopada 2014

  Tak, przyznaję PiS ma słabiutki program gospodarczy.
  Co z tego, że chce przywrócić wiek emerytalny, skoro będzie musiał podwyższać podatki, bo zabraknie pieniędzy.

  Cóż, to jest ostatnia kampania PiS i ostatnia szansa, jak nie wykorzystają jej, to wtedy dołączą do PO, SLD i PSL.
  Są tam pewne symptomy, dlatego daję im szansę.

 • lukasz on 29 listopada 2014

  Ciekawe rzeczy piszesz, Polska moze cos ugrac dla siebie i wydostac sie z zydowskich lap. Ha ha ha
  Czytam twoje artykuly i zastanawia mnie skad ty masz takie wiadomosci? Twierdziles ze BRICS to wynalazek zydowskich bankierow, teraz ze jednak nie. Ze izrael to osobny twor od zydowskich bankierow i ich interesy sa rozne. Twierdzisz rowniez ze izrael zmusi Rosje do poddania, Rosje kraj ktory ma prawie milionowa armie, ponad 8000 glowic nuklearnych (300 zdetonowanych jednoczesnie wystarczy do utworzenia zimy nuklearnej na kilka lat) podda sie izraelowi. A Polska co ma ledwo 30000 zolnierzy i zero broni, zero rezerw zlota, bankow, przemyslu, zloz gazu, ropy itp. moze twoim zdaniem wyrwac sie z sidel finansistow. Chlopcze zejdz na ziemie, przy jakiej kolwiek probie odzyskania panstwa przez patryjotow zrobia nam powtorke z Ukrainy.

 • Robert on 29 listopada 2014

  Myślę, że nie masz wiedzy, dlatego takie rzeczy wypisujesz.
  Polecam się dokształcić.
  Zacznij od historii Ameryki, do roku 1913.
  Później analizuj, łącz fakty, wtedy coś się rozświetli.

 • lukasz on 29 listopada 2014

  Wiedzy to ty nie masz, wypisujesz brednie i uwazasz sie za wielkiego analityka. A g…. wiesz. Doksztalcic to ty sie mozesz, zapewne posiadam lepsze wyksztalcenie od ciebie. Poprzyj swoje brednie jakimis dowodami, jestes taki wujek dobra rada, co powinnismy zrobic w Polsce. A sam siedzisz w united states of israel. Uwazam ze jestes ignorantem z brakiem jakiejkolwiek wiedzy.

 • dv on 29 listopada 2014

  Jeśli jesteś taki zajebisty
  i zapewne masz lepsze wykształcenie to dlaczego nie założysz własnego bloga i zaczniesz uświadamiać ludzi po swojemu, swoim analitycznym umysłem. Poświęć swój czas, pieniądze i przekaż wiedzę, pokaż dowody, uargumentuj, to zobaczymy jak ta twoja wiedza wygląda.
  Nazywasz kogoś ignorantem! sam nim jesteś, nic nie robisz w tym zakresie a upominasz kogoś co coś robi- to jest ignorancja właśnie

 • Robert on 29 listopada 2014

  Łukasz, nie zajmuj mi czasu na kłótnie, tylko odejdź w swoją stronę.

  Nawet nie podejmujesz tematów merytorycznych.

  Nie pozwolę na to, aby takie osoby jak ty niszczyły rozmowę.
  Jeszcze jeden zaczepny wpis, a jesteś zbanowany.

 • lukasz on 29 listopada 2014

  Boli bo ci powiedzialem prawde, przedstaw dowody na to ze BRICS jest tworem zydow!!! Nie mozesz tego zrobic bo zadnych nie masz.

 • lukasz on 29 listopada 2014

  Nie twierdze ze jestem zajebisty, ale ten tutaj osobnik glubi sie w zeznaniach, sam nie wie co pisze. Jakie dowody on przedstawil na istnienie finansjery, niech przedzstawi wykaz akcjonariatu bankow rzekomo bedacych w rekach rothschildow. Wszyscy tylko w internecie pisza ze finansiera to finansiera tamto. BRICS jest tworem bankierow, tak twierdzi Robert. Niech przedstawi dowody na jego teorie, gdy go o to zapytalem to twierdzi ze mam sie uczyc historii usa.
  Dopiero twierdzil ze pis jest super, a teraz ze to tez zydzi z ukladu. Sam nie wie co mowi. A co do mnie, to dlaczego mial bym uswiadamiac glupich Polakow ktorzy sami sobie zgotowali taki los. Jeden drugiemu wilkiem i przy pierwszej lepszej okazji by ci noz w plecy wbil. Taka niestety jest prawda o naszym pieknym kraju!!!!!

 • Robert on 29 listopada 2014

  W końcu po ludzku piszesz.

  Dowód na finansjerę: system finansowo-kredytowy, odsetkowość, kredyty.
  Nikt tego nie zwalcza.
  System prosty, kolonizuje, zniewala.

  Nie interesuje mnie kto jest u góry z imienia i nazwiska.
  Mnie interesuje system, który istnieje od 1913 roku.

  Politycy nie naprawiają, a mamy dziesiątki przykładów z historii świata, że wdrożone zmiany, które ja nazywam nową ekonomią, przywracają dobrobyt.

  Na resztę info zapraszam do raportów.
  Tam jest cała historia powstania FED i systemu.

  Skoro są głupi Polacy, to ty nie jesteś Polakiem?

  Jakbyś miał odrobinę dobrej woli i odrzucił ten jad, to sam być dostrzegł co piszę o PiS.
  Czy ty przewidziałbyś, że PiS może brać udział w przekręcie wyborczym?

  Jest taka opcja, skoro jest to należy skorygować plany.

 • Robert on 29 listopada 2014

  Nie, BRICS nie jest tworem żydów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

  Proszę Cię poczytaj jeszcze raz artykuły, albo zapraszam do raportów.

  Widzisz, nadymasz się, cwaniakujesz, a czytasz bez zrozumienia.

  Tak postępują ludzie z góry negatywnie nastawieni.

 • dv on 30 listopada 2014

  Dlaczego miałbyś uświadamiać? nie musisz, nikt ci nie karze.
  A dlaczego robi to Robert? bo mu się chce i takie ma prawo. Takie ma zdanie na pewne sprawy. A ty jednak na jego bloga zaglądasz. Więc jesli samemu niechce ci się przekazywać wiedzy głupim polakom to nieprzeszkadzaj innym. A gwarant ci daję żę większość jak nie wszyscy, którzy tu zaglądają reguralnie nie są z tej kategorii że:
  „Jeden drugiemu wilkiem i przy pierwszej lepszej okazji by ci noz w plecy wbił”

 • Pekok on 7 grudnia 2014

  Brzoza na Rosji zna się jak świnia na gwiazdach. „Stalina wspierali ci sami bankowcy, którzy dzisiaj niszczą Rosję i zniszczyli Polskę”. Debil.

 • Robert on 7 grudnia 2014

  Coś tam próbowałem linkować i promować twoje posty.
  Chyba po takim chamstwie koniec początków współpracy.

  Oj Pekok, jeszcze dużo musisz się nauczyć skoro nie rozumiesz tego zdania.
  Najpierw wróć do książek, a dopiero później zacznij pisać.

 • Robert on 7 grudnia 2014

  Nie wklejaj obcych projektów, tylko sam myśl głową, a nie emocjami.

 • Pekok on 7 grudnia 2014

  Stalin (usunięte admin) banksterów w drobiazgi.

 • Robert on 7 grudnia 2014

  Daj spokój, a kto sprawuje kontrole nad systemem finansowo-bankowym, kto niszczy Rosję..

  Proszę Cię.

  Jest tyle dowodów, a Ty takie głupoty kopiujesz.
  Mogę zasypać Cię dowodami.
  tylko po co, skoro bylejakość wychodzi z Twoich ust.

  i proszę Cię nie rozpowszechniaj kłamstw o bankierach.

 • Robert on 7 grudnia 2014

  @Pekok
  Mam pytanie, czy choć trochę rozumiesz ekonomie?

  Tu mówisz, że nie ma bankierów, a tu podajesz książkę, która opisuje ich system.

  Ale zanim będziesz chciał rozmawiać, to oczekuję przeprosin.

  Nie toleruje chamstwa i prostactwa, a takie były Twoje słowa.

 • Pekok on 7 grudnia 2014

  Za obelgi wobec Ciebie przeproszę dopiero wtedy, gdy Ty przeprosisz za swoje kłamstwo na temat Stalina i zmienisz te łgarstwa na jego temat w swoich artykułach.

 • Robert on 7 grudnia 2014

  To wszystkiego najlepszego.

 • MtbGt on 7 grudnia 2014

  Historia ekonomii to ciekawy temat poczawszy od upadku cesarstwa rzymskiego po dzis dzien. Przygladalem sie nawet krolowi Juan Carlosowi 1 zwanego takze krolem Jerozolimy gdzie cenzura internetowa szybko pousuwala takie linki. Owczesny potezny krol po abdykacji aktualnie ladnie torowal droge bankom opracowywujac strategie wojen na wschodzie w Afryce czy nawet w Europie. Szkolony w San Isidro pod Madrytem ( osobiscie znam te piekne miejsce pod gorami ) taktyk I strategy wojenny poza tym mistrz zakonow w tym Maltanskiego I bogata tytulara mozna by powiedziec reprezentant samego papiestwa i ich interesow wszak urodzony byl w Rzymie.
  Jednakze odniose sie do do osob ktore nie powinny chyba nigdy dotykac urzadzen przesylajacych dane na odleglosc jak Pekok… Jesli ktos nie jest z jego zdaniem zaraz Cie zbluzga wyzwiskami jak psa… Chlopie Pekok pora by tak sie ogarnac doczytac moze itd. bo juz pewne osoby z reka na sercu maja juz dosc Twojego prostactwa I obelg na forach czy w innych prywatnych wiadomosciach. I pisz swoje pseudo dziennikarskie wypracowania po rosyjsku do Rosji.

 • chłop ze wsi on 19 grudnia 2014

  Wykształcenie nie jest miernikiem wartości człowieka. Owszem dobrze jeśli ono jest lecz nie jest najważniejsze. Na uczelni miałem do czynienia nie raz z docentami -chamami i prostakami, żeby nie wyrażać się gorzej. Do dzis nie mam do nich żadnego szcunku.

 • Wikaariela on 29 grudnia 2014

  Dopiero dzisiaj otrzymalam linka na ten blog i nie wyrobilam sobie do konca zdania, bo za malo sie wczytalam.
  Co do samego systemu banksterskiego to z moich obserwacji wynika, ze osuwa mu sie grunt pod nogami, coraz wiecej ludzi na swiecie budzi sie z marazmu i masowo opadaja ludziom luski z oczu. Dolar padnie jako waluta przewodnia, euro i UE tez nie wytrzyma. Zalgany swiat politykow prowadzonych za nosy przez lobbystow chyli sie ku upadkowi i jak dobrze pojdzie to moze ludzkosc sie opamieta i dojdzie do wniosku, ze zaden pasterz i jego psy ludzkiej owczarni nie sa potrzebni.
  Putin w niczym nie ustepuje Obamie (moim zdaniem graja w jednej druzynie a na deskach teatru swiatowego odgrywaja role wrogow) i swiat moze sie swietenie obyc bez jednego i drugiego. Ciekawa jestem co by bylo z wojnami, gdyby spolecznosci poszczegolnych narodow przestaly podniecac sie politykami, nikt nie chodzilby na zadne wybory i zyl swoim zyciem, obywatele a nie zolnierze staliby na strazy swojego bezpieczenstwa a prawo ograniczyloby sie do kodeksu cywilno-karnego, w ktorym nie roszczenie i domniemanie byloby rozpatrywane a dowod winy?
  A’propos prawo – chyba nie zauwazylam takiego tematu na tym blogu? Moze dobrze by bylo oswiecic ludzi i w tym temacie (Prawo Morskie/Prawo Handlowe, UCC i OPPT) oraz napisac o tym, ze tak rzady jak i administarcje panstwowe to nic innego jak spolki z o.o. zarejestrowane w rejestrach handlowych z UPIC. Wydaje mi sie to wazne, bo prawo jest dyktowane przez banksterow i wiaze sie z systemem finansowym. Wszystkie kraje swiata (ze wzgledu na przewodnia role dolara) sa w kieszeniach banksterow, wszystkie sa u nich zadluzone i wobec wszystkich (krajow i ich obywateli) stosuje sie prawo handlowe wiec omawiajac ekonomie nie mozna pominac kwestii prawa.

 • IRMAN z Polonisza on 6 stycznia 2015

  Wszystkie zdarzenia maja swoj prapoczatek w swiatach subtelnych w tych Sferach zwanych SEFIRAMI kab. ,lezy klucz do RZECZY w ISTOSCI. Magowie szkoly Babilonskiej dominowali ,dzialania tej Szatanskiej sekty sa powszechnie znane wiec szkoda slow na opisywanie rzezni . Losy wielkiego Lachickiego KROLESTWA ,byly identyczne niemal z wykasowanymi z pamieci zbiorowej losami spoleczenstw Majow ,Aztekow itd.
  Z WOLI NIEBIOS konczy sie Ciemna NOC wampirow .
  Ludzie wyjda na ulce w Polsce a nasi przezabawni kukielkowi prawosprawiedliwi zadma w surmy, sadzac falszywie ,ze ICH czas nadchodzi i walka bedzie o dalsze trwanie DEMONkreacji.
  W ODPOWIEDZI na te pomekiwania NIEBIOSA spuszcza na wszystkie rozgoraczkowane glowki prawdziwy POTOP ,ktory zmyje wielka ilosc szajsu ,ktory na kredyt sprzedali przedsiebiorczy Lichwiarze w tym duza ilosc blaszanych rumakow..
  Poniewaz prawda o MAGII i jej roli w zyciu narodow jest najglebiej skrywana tajemnica Swiata wspolczesnego ,
  ten oczyszczajacy Potop stanie sie Sygnalem do odrodzenia prastarej SLOWIANSKIEJ szkoly , ktorej jestem reprezentantem. Zapewniam WAS zatroskane i zrobione na perlowo, pozadliwe osiolki Barabasza ,ze nasza SWIETA POLSKA juz ISTNIEJE i jest najpiekniejszym miejscem ma Ziemi .
  Projekcja w REALU jest tylko kwestia tzw. czasu .
  O tym czy bredze lub konfabuluje przekonacie sie juz bardzo niedlugo .
  Znakiem beda masy wody plynace z Nieba – radze zapamietac to ostrzezenie.

  korneliusz

 • IRMAN z Polonisza on 6 stycznia 2015

  Post scriptum.

  Poniewaz , ku zaskoczeniu polskojezycznej gawiedzi zwanej na wyrost spoleeczenstwem, wybrano nowego Krolika Europy i okazal sie nim miejscowy folksdojcz i sabotazysta ! Stosownym bylo ,zgodnie z tradycja , zlozyc adekwatne do zaslug MAGICZNE PREZENTY.
  Do Brukseli zabral (sam pakowalem na droge) trzy Dary.
  P I A S E K BRYLE SMARU i SMIECI

  Jakos tak od serca poszlo. Trudno dogodzic ,bo sie rozbisurmanil ,wiec reklamacji z gory NIE UZNAJE.
  Takie MOJE prawo.
  W zwiazku z powyzej przedstawionym FAKTEM,
  szanse KROLESTWA na dalsze trwanie sa ZADNE.

 • Korczyński on 6 stycznia 2015

  Drogi Robercie, czasu coraz mniej, a roboty do zrobienia coraz wiecej. Jestem biernym obserwatorem tego co sie dzieje na swiecie. Jestesmy u progu rewolucji, tylko tak jak ogien potrzebuje tlenu tak my potrzebujemy wiedzy, lidera i kierunku mozliwej zmiany. Jak moglismy dac komunistom nam wmowic nam ze mamy idealną demokracje? Mamy ladnie udekorowaną scieme zwaną przez naszych panów demokracją. To jednak dalekie jest od idealow ktore nioslo za sobą wypowiadanie tego słowa. Potrzeba nam wodza, króla nieugietego, nie przekupnego ktorego jedynym zadaniem jest bronić nas i naszego interesu Polski na świecie. Pierwszym jego prykazem byloby usunąć i zlikwidowac scierwo poselskie poprzez gilotyne. A pieniadze ktore nadgromadzili oddac potrzebujacym…. Od mysli sie zaczyna, teraz juz o tym rozmawiamy. Zrobmy cos z tym. Tylko nie kolejna szopka typu post- komu- walesowska.

 • Wikaariela on 6 stycznia 2015

  Z tego wpisu rozumiem, ze od wiekow zaszczepione ludziom niewolnictwo jest tak gleboko zakorzenione, ze nadal oczekuje sie jakiegos zbawcy (krola, prezydenta, papieza), ktoremu oddaje sie wladze nad soba i poddaje sie mu z calym bagazem do tego nalezacym. Historia ludzkosci opisuje roznych wladcow i wiazace sie z nimi rozne wojny. Historia ludzkosci do dzis to nic innego jak historia wojen. Jakos do ludzi nie dociera, ze oni sami winni sa tym wszystkim wojnom a to z tego wlasnie powodu, ze oddaja wladze nad soba w rece kogos innego, od ktorego oczekuja, ze zapewni im to czego sami sobie nie chca zapewnic lub nie przyjdzie im do glowy, ze moga sobie sami to wszystko zapewnic czego oczekuja od kogos innego. Bo zapewnienie sobie samemu spokoju i bezpieczenstwa to odpowiedzialnosc za wlasne czyny, wiec lepiej jest samemu za nic nie odpowiadac a za to wskazywac palcem na kogos innego. Nie sprawdzi sie jeden wybrany przywodca, szuka sie nastepnego, ten tez sie nie sprawdza, wiec nastaje kolejny, jednak kazdy kolejny przywodca dba o siebie i swoj dwor a nigdy o swoich niewolnikow. Niewolnik ma panu sluzyc i pana (!) ochraniac. Niewolnik ma na pana pracowac i byc mu we wszystkim posluszny, bo dalismy panu wladze nad soba i ten pan postaral sie (oczywiscie za przyzwoleniem swoich niewolnikow) o stworzenie aparatu przymusu na nieposlusznych poddanych. Pan tworzy plany swojego panowania i wykonuje je rekami swoich poddanych, ktorych moze wysylac na front w charakterze miesa armatniego, ktorych moze poswiecic w imie utrzymania a takze poszerzania swojej wladzy. Moze warto sie wreszcie zastanowic, ze struktury spoleczne oparte na wladzy i niewolnictwie (do dzisiaj egzystujace w kazdym panstwie!) sprzyjaja takiemu obrazowi swiata jaki ciagle mamy, swiata, w ktorym zdecydowana mniejszosc wykorzystuje zdecydowana wiekszosc, swiata, w ktorym te zdecydowana wiekszosc karmi sie wzajemna do siebie nienawiscia po to, zeby nigdy nie przejrzeli na oczy, ze bez nich ta zdecydowana mniejszosc nigdy nie utrzyma sie na tronie, na ktorym ta zdecydowana wiekszosc ciagle te mniejszosc sadza. I nic od czasow Babilonu do dzisiejszego dnia sie nie zmienilo, zmieniaja sie tylko aktorzy i dekoracja na scenie, kazdy pilnuje swojej roli i dobrze ja spelnia. Pytanie jest, kto jest tego przedstawienia rezyserem? Ja bym poszukala tego rezysera we wlasnej swiadomosci, w wierzeniach i dogmatach tam zakodowanych i w przyzwyczajeniach stajacych sie z czasem natura. Wiekszosc z nas chce cos w tym swiecie zmienic ale wiekszosc nie widzi i nie chce widziec, ze swiat jaki sie objawia jest lustrzanym odbiciem swiata tkwiacego w swiadomosci. Bez zmiany swiadomosci mozna sie tylko krecic jak g. w przereblu i – tak wlascie – czekac na kolejnego zbawce, np. poteznego i sprawiedliwego krola.

 • Korczyński on 6 stycznia 2015

  Jest w tym duzo racji, lata nauczyly byc barankami, isc za stadem, nie wychylac sie nie wyrozniac, nie myśleć nie komentowac po prostu isc. Dopoki nie zaczniemy traktowac naszej obecnej sytuacji jako odzwierciedlenia naszych doczesnych wyborów. Jestesmy przegrani. Zmiany muszą zajsc od nas samych, zarazajac tym innych. Dajmy poczatek zmianom. Lets unite :)

 • Bartosz on 9 stycznia 2015

  piszesz Robercie ciekawie i mądrze, z pewnością troska Cię los narodu, jeśli tak to przemyśl szczerze jeszcze raz tą szansę którą dajesz PiSom.
  Nie można pozwolić na kolejny „wentyl” typu Wałęsy.
  Jeśli ten kraj zasługuje na prawdziwą wolność, cała obecna scena polityczna powinna spłynąć w kiblu.

 • Bartosz on 10 stycznia 2015

  „po walce mocarstw, nowy twór wymaże Polskę z mapy świata.”

  – jeśli ten nowy twór będzie czymś w rodzaju panslavii to nie mam nic przeciwko.
  W zasadzie cała europa środkowowschodnia nie potrzebuje granic.

 • IRMAN z Polonisza on 10 stycznia 2015

  To MY POLACY LACHICI stanowic bedziemy NOWE PRAWA .
  Bez wojska i bomb atomowych – wspierani MOCA BOGA SPRAWIEDLIWEGO !!!
  Powstanie z Polskiej Ziemi grupa SPRAWIEDLIWYCH
  w BOGU ,obdazonych Laska i Moca .
  DRZEC BEDA dotychczasowi „wladcy swiata” przed nieuzbrojonymi P O L A K A M I .
  Wpierw jednak nastapi oczyszczenie ,
  Niepojety dla ludzkiego rozumu GENIUSZ STWORCY ,
  zachowa nieskalanych o czystych czujacych sercach i Duchowym Rozumie w dniach chaosu i smierci,
  Wszyscy „Kanibale” ,ktorzy chociazby kasek z szatansko jewrounijnego zarelka sprobowali ,lub do obecnego STANU OJCZYZNY sie przyczynili ,wypluja strawe w smiertelnym charchocie .
  Nie liczcie na pomoc z zewnatrz.
  BRAT niech stanie sie na powrot BRATEM z ktorym dzielic sie nalezy ,jakby z Joszue ktory na Ziemie zstapil.
  SYSTEM dostaje smiertelnych torsji ,jego Luminarze o TYM wiedza , sa bezradni bo wszystko co potrafia opiera sie na destrukcji i smierci.
  Oddajcie lichwiarzom i komornikom ICH parchate zadrukowane banknoty i osiedlcie sie jak najdalej od Miast.
  Kazdy w Swietej POLSCE bedzie mial tyle ziemi i domow ile bedzie w stanie ZAGOSPODAROWAC z pozytkiem dla
  WSPOLBRACI i siebie samego.
  P.s.
  Widzialem Okiem DUCHA jak z glebi Matki Ziemi w miejscu ,gdzie lezy POLSKA wyplywalo Pulsujace Mlecznobiale zrodlo . Zyjemy w miejscu wyjatkowym i Jestesmy wyjatkowi – poradoksem jest ,ze wiedza o TYM nasi Wrogowiea MY zupelnie nieswiadomi w MASIE na sile staramy sie upodobnic do skundlonej anglosaskiej swoloczy lub mendowatych francuzikow.

 • Emil on 14 stycznia 2015

  A co z gospodarkami Korei, Japonii, Niemiec (UE)? Czy razem z USA nie stanowią siły wystarczającej do utrzymania status quo?

 • Robert on 14 stycznia 2015

  Nie stanowią takiej siły.

  Niemcy kierują się w stronę BRICS, a Japonia ma długu 500% PKB.

  Tak, można utrzymać ten stan rzeczy, ale finansjera musi zniszczyć najpierw Rosję, później Chiny, Iran.

  Nie jest to możliwe.
  Rosja jest potęgą militarną i surowcową. Chiny mają nadmiar dolarów.
  Oba te państwa rozpoczęły współpracę, dlatego są niezatapialne.

 • IRMAN z Polonisza on 25 stycznia 2015

  Rejs powoli dobiega konca, wiec inzynier Mamon z malzonka Lichwa , proszeni SA o przygotowanie sie do opuszczenia Pokladu. Przystan MLOCINY pojawi sie za Zakretem po Levej burcie .
  POLSKA PRZETRWA …….jesli NAROD zdolny sie okaze do wydobycia z SIEBIE …. ….
  https://www.youtube.com/watch?v=hcH_K6sNJoI

 • rodz111 on 20 lutego 2015

  Armagedon- ostatnia wojna ze wszystkich wojen.
  Ekstremizm ekonomiczny-polityczny-religijny
  O prymacie nad światem

  (…)Powszechna Deklaracja Praw Człowieka rozpoczyna się stwierdzeniem, iż wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w godności i prawach. Obdarowani rozumem i sumieniem powinni postępować wobec siebie w duchu braterstwa. Deklaracja Milenijna ONZ potwierdza iż tolerancja, wolność i równość są fundamentalnymi wartościami niezbędnymi we współpracy międzynarodowej(…).

  (…)”Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju.” (…)
  (…)dokument szkoleniowy dla rezerwy armii amerykańskiej ostatnio wyraźnie określił ewangelickich chrześcijan jako „religijnych ekstremistów”(…)
  1975 rok – ONZ: uznanie syjonizmu za ideologię rasistowską
  1991 rok – ONZ: unieważnienie tej rezolucji , uznanie antysemityzmu za formę rasizmu
  2003-OBWE – Stała Rada OBWE na 504 sesji: O zwalczaniu antysemityzmu, decyzja nr 607

  ich system prawny zapewniał bezpieczną przestrzeń społeczną, wolną od antysemityzmu,
  promowały programy edukacyjne przeciw antysemityzmowi,
  promowały pamięć,
  zwalczały „hate-crime and hate-speech”,
  popierały NGO,
  prowadziły monitoring czynów, sporządzały raporty do instytucji międzynarodowych i upubliczniały owe raporty,
  ułatwiały wymianę doświadczeń.
  Ekstremizm ekonomiczny-polityczny-religijny

  Obecnne wydarzenia światowe są wynikiem ścierania się kilku geo-politycznych koncepcji panowania nad światem :

  świat zachodni -cywilizacja morska(bestia wychodząca z morza) -teoria Mahana
  świat wschodni – cywilizacja ladowa(bestia wychodząca z ziemi) – teoria Mackindera
  oraz teoria Rimlandu – Spykmana (Bliski Wschód i Euro-Azja) koncepcja Spykmana o wpływie Rimlandu na losy polityczne świata stała się kilka lat po jego śmierci podstawą amerykańskiej polityki międzynarodowej(
  Projekt „Większego Bliskiego Wschodu” został ogłoszony w 2004 roku .Projekt ten jest realizacją geopolitycznej teorii Nicholasa Johna Spykmana).

  Historia króli północy i króli południa opisana w księdze Daniela to historia geopolityczna mocarstw morskich i lądowych.W czasie gdy były spisywane proroctwa biblijne starożytny świat pod auspicjami Imperium Rzymskiego geopolitycznie podzielony był na część północną i południową . Z czasem Imperium Rzymskie rozpadło się a geopolityczny podział świata zmienił kierunek na zachodni i wschodni. Bizancjum ,Imperium Osmańskie to geopolityczny wschód do którego po pierwszej wojnie światowej dołaczyła Rosja i Chiny a Imperium Brytyjskie następnie Imperium Neokolonialne Stanów Zjednoczonych wraz z wasalną Europą to goe-polityczny zachód. Odzwierciedlenie geopolitycznego układu sił między mocarstwami światowymi znajdujemy w biblijnej księdze Objawienia. W 13 rozdziale tej księgi znajdują się dwie bestie ,jedna wychodzi z morza a druga z ziemi. Te bestie przedstawiają koncepcje geopolityczne powstałe u progu wybuchu I wojny światowej. Jedna koncepcja tzw. teoria Mahana odnosi się do cywilizacji morskiej, bestii wychodzącej z morza (Wielka Brytania ,Stany zjednoczone) , druga koncepcja tzw.teoria Mackindera wraz z późniejszą teoria Spykmana ,Cohena czy Huntingtona odnosi się do cywilizacji wschodniej(bestii wychodzącej z ziemi) reprezentowanej głównie przez Rosję ,Chiny….W Biblii opisana jest bezprecedensowa sytuacja w której dojdzie do konfrontacji i wzajemnego ścierania się między światem zachodnim a światem wschodnim.Sytuacja ta nazwana jest jako Har-Magedon a jej cechą charakterystyczną jest barbarzyńskie przejawy przemocy , bezprzykładny chaos oraz rujnowanie ziemi na wszystkich płaszczyznach poprzez środowisko,rodzinę,społeczeństwo,narody (Objawienia11:16-18).

  Przed wybuchem II wojny światowej powstała nowa koncepcja goe-polityczna Spykmana w której z czasem ważną rolę w geopolityce światowej pełni Bliski Wschód wraz z Izraelem który ma inspiracje do bycia mocarstwem nie tylko regionalnym ale przede wszystkim globalnym. Obecny Pax America miałby być zastąpiony Pax Judaica . Może się to udać tym bardziej ,że pieniądz funkcjonuje jako dług a wierzycielami upadających narodów są banki reprezentantów cywilizacji żydowskiej.Bezpieczeństwo ekonomiczne proponowane przez ONZ jest realizacją idei politycznej Imperium Rzymskiego (czwartej Bestii z proroctwa Daniela 7-mego rozdziału) jako systemu „Narodów Zjednoczonych”). Powołanie Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego ,BIS-u ,FED-u i wielu innych narzędzi ma za zadanie skłonić narody do przyjęcia nowego ogólnoświatowego systemu bezpieczeństwa ekonomicznego opartego już nie ma petrodolarze.Jeśli nie na petrodolarze to być może na petro-rublu czy petro-juanie lub koszyku walutowym opartym na standardzie złota. Jak pokazują przykłady Iranu czy Rosji w razie potrzeby błyskawicznie mogą powstać lokalne alternatywy umożliwiające handel poza systemem petrodolara.Podobny los może spotkać waluty alternatywne wobec petrodolara i co wtedy? WIELKI KOLAPS -EKONOMICZNY ARMAGEDON- bezprzykładny barbarzyński okres chaosu gospodarczego,politycznego ,religijnego w historii ludzkości.

  okres Potęga morska Potęga lądowa
  ok. 1200 pn.e. Mykeny Troja
  V w. p.n.e. Ateny Sparta
  264 – 146 p.n.e. Kartagina Rzym
  IX w. Normanowie Imperium Karolińskie
  XIII – XIV w. Wenecja Imperium Mongołów
  XV – XVI w. Portugalia Hiszpania
  1660-1688 Holandia Francja
  1744-1815 Wielka Brytania Francja
  1815-1907 Wielka Brytania Rosja
  1885-1945 Wielka Brytania Niemcy
  1945-1991 USA ZSRR

  Werset z księgi Objawienia 16:16 informuje, że narody zebrały się na miejscu zwanym po hebrajsku Har-magedon. Użyto tu greckiego słowa τόπον (to′pon), które jest biernikiem rzeczownika τόποσ (to’pos). Topos znaczy po grecku miejsce (od niego pochodzą polskie słowa topologia i topografia). Topos ma również inne znaczenia: miejsce w czasie, możliwość, pozycja, splot wydarzeń, sytuacja. Analiza kontekstu wersetu 16 wskazuje na to ostatnie znaczenie: sytuacja.

  Dlatego Armagedon określa sytuację, w której narody ziemi i ich armie, inspirowane przez diabła i demony, wystąpią przeciw Bogu.Co ciekawe w roku 1945 amerykański generał Douglas MacArthur oświadczył: „Dostaliśmy ostatnią szansę. Jeśli nie stworzymy lepszego i sprawiedliwszego systemu, czeka nas „Armagedon”.
  W Biblii pod pojęciem Armagedonu mieści się geostrategiczne (ekstremizm ekonomiczny,polityczny,religijny)
  znaczenie Bliskiego Wschodu podobnie jak Europy Wschodniej .Werset z księgi Objawienia 16: 16 informuje, że narody zebrały się na miejscu zwanym po hebrajsku Har-magedon. Użyto tu greckiego słowa τόπον (to′pon), które jest biernikiem rzeczownika τόποσ (to’pos). Topos znaczy po grecku miejsce (od niego pochodzą polskie słowa topologia i topografia). Topos ma również inne znaczenia: miejsce w czasie, możliwość, pozycja, splot wydarzeń,sytuacja. Analiza kontekstu wersetu 16 wskazuje na to ostatnie znaczenie: sytuacja. A więc „Armagedon” to sytuacja, splot wydarzeń w którym narody ziemi i ich armie, inspirowane przez diabła i demony, wystąpią przeciw Bogu(…).” Obecne wydarzenia światowe są wynikiem ścierania się kilku geo-politycznych koncepcji panowania nad światem :
  * świat zachodni -cywilizacja morska(bestia wychodząca z morza) -teoria Mahana
  * świat wschodni – cywilizacja ladowa(bestia wychodząca z ziemi) – teoria Mackindera
  * oraz teoria Rimlandu – Spykmana (Bliski Wschód i Euro-Azja) koncepcja Spykmana o wpływie Rimlandu na losy polityczne świata stała się kilka lat po jego śmierci podstawą amerykańskiej polityki międzynarodowej (Projekt „Większego Bliskiego Wschodu***” został ogłoszony w 2004 roku .Projekt ten jest realizacją geopolitycznej teorii Nicholasa Johna Spykmana)

  * Koncepcje geo-regionów Saula Cohena

  *Koncepcje cywilizacyjne Samuela Huntingtona

  Zderzenie cywilizacji – projekt wielkiego Bliskiego Wschodu…
  (…) Celem projektu Większego Bliskiego Wschodu jest wywołanie zamieszania w regionie, które stworzyłoby poczucie destabilizacji od Libanu, przez Palestynę do Syrii, Irak, kraje Zatoki Perskiej, Iran, aż po granice z Afganistanem.

  Stosunkowo nieznana mapa Środkowego Wschodu, Afganistanu i Pakistanu oficjalnie została przedstawiona w czerwcu 2006 w Tel-Awiwie przez amerykańskiego sekretarza stanu USA Condoleezzy Rice.Mapa ta zyskała w 2006 roku popularność wśród amerykańskich kręgach rządowych i wojskowych. Została przygotowana przez podpułkownika Ralpha Petersa z Uniwersytetu Obrony Narodowej. Jego ostatnią funkcją był zastępca szefa sztabu ds. wywiadu. Jest jednym z najbardziej znanych ekspertów ds. strategii wojskowej. Mapa Środkowego Wschodu wraz z jego dopiskami ujrzała światło dzienne w lipcu 2006 roku w Dzienniku Sił Zbrojnych (AFJ), w przeddzień wystąpienia Condoleezzy Rice. Artykuł był zatytułowany: „Krwawe granice: Jak wyglądałby lepszy Środkowy Wschód”. „Never Quit the Fight” („Nigdy się nie poddawaj”). Główna książka autora, opublikowana w lipcu 2006 roku, również bazowała na tej mapie. Amerykańskie media podały, że rząd i wojsko Stanów Zjednoczonych zainteresowały się czterema poprzednimi książkami tego autora.(…)

  (Objawienie 16:12-16) (…) 12 A szósty wylał swą czaszę na wielką rzekę Eufrat i jej woda wyschła, żeby została przygotowana droga dla królów ze wschodu słońca. 13 I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, które wyglądały jak żaby, wychodzące z paszczy smoka i z paszczy bestii, i z paszczy fałszywego proroka. 14 Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony i dokonują znaków, i wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi, żeby ich zgromadzić na wojnę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego. 15 „Oto przychodzę jak złodziej. Szczęśliwy, kto czuwa i strzeże swych szat wierzchnich, żeby nie chodzić nago i żeby nie patrzono na jego hańbę”. 16 I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.(…)

  ”USA są przekonane, że „twórcza destrukcja i chaos” na Bliskim Wschodzie tak jak w Europie Wschodnie(Jesień Ludów ,mur,stół ,Pierestrojka) , są potrzebne do przekształceń w tym Bliskiego Wschodu między innymi w ramach projektu „Nowego Bliskiego Wschodu”. Ogromne pokłady ropy i gazu oraz innych bogactw mineralnych w tym złota oraz dostęp do tych ogromnych bogactw stanowi cele wzbudzające ambicje „niepohamowanej żądzy bogactwa” ponadnarodowych korporacji bankowo- paliwowo-energetycznych w rękach których znajduje się kompleks militarno-przemysłowo-polityczny . W księdze Ezechiela w rozdziale 38 i 39 mowa jest o pewnej myśli która odzwierciedla obecną sytuację światową :
  (Ezechiela 38:3-6) (…)I powiedz: ‚Tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: „Oto jestem przeciwko tobie, Gogu, główny naczelniku Meszechu i Tubalu. 4 I niechybnie cię zawrócę, i włożę haki w twoje szczęki, i wyprowadzę ciebie z całym twym wojskiem, końmi i jeźdźcami, wszystkich gustownie odzianych, liczny zbór, z wielką tarczą i puklerzem, a wszyscy oni władają mieczem; 5 z nimi Persję, Etiopię i Put — tych wszystkich z puklerzem i hełmem; 6 Gomer i wszystkie jego hufce, dom Togarmy z najdalszych stron północy i wszystkie jego hufce, wiele ludów z tobą.
  (Ezechiela 38:13) (…)Szeba i Dedan, i kupcy z Tarszisz, i wszystkie jego młode grzywiaste lwy rzekną do ciebie: „Czy przybywasz po wielki łup? Czy zwołałeś swe zgromadzenie, by dokonać wielkiej grabieży, żeby wynosić srebro i złoto, brać mienie i majątek, by wziąć bardzo wielki łup?”’

  Biblijny ”Armagedon” to słowo klucz podobnie jak Leb-Kajman czy Szeszak.Na przykład w kodzie atbasz ‚bbl’ jest kryptonimem Babilonu (zamieszanie). W pewnym okresie starożytnej historii Bliskiego Wschodu słowo Babilon było zakazane [wikipedia:W czasach imperium perskiego – po buncie Babilonu – Kserkses zabronił używać nazwy Babilończycy. Zaczęto ich określać terminem Chaldejczyk. Nieco później termin ten oznaczał mędrca, zwłaszcza astronoma. W starożytnym Rzymie Chaldejczykami często nazywano astrologów, niezależnie od ich narodowości. Chaldejczykami nazywa się także współczesny chrześcijański lud zamieszkujący głównie w Iraku, Turcji, Syrii i Iranie.(…)Najwybitniejszym przywódcą Chaldejczyków był Nabuchodonozor II, który pokonał Egipt oraz dwukrotnie zdobył Jerozolimę(…)].

  Słowo Szeszak użyte przez proroka Bożego Jeremiasza wskazywało na (…) na hańbę, jaka miała spaść na Babilon (Jer 25:26, przyp. w NW; The Soncino Books of the Bible, red. A. Cohen, Londyn 1949(…).Podobnie będzie w wkrótce gdy koalicja państw tworząca system Goga z Magog okryje się hańbą w związku z działaniami jakie podejmie przeciwko ‚ludowi Bożemu’,Izraelowi duchowemu (Ezechiela 38:16) (…)I na pewno nadciągniesz przeciwko memu ludowi izraelskiemu jak obłoki, by pokryć kraj. Stanie się to pod koniec dni i ja przyprowadzę cię przeciwko memu krajowi, aby poznały mnie narody, gdy na ich oczach uświęcę się w związku z tobą, Gogu”’.

  Dlaczego uważam ,że słowo”Armagedon” jest kryptonimem sytuacji , na Bliskim Wschodzie w czasie zakończenia systemu rzeczy?(Mateusza 24:3).

  Po pierwsze ze względu na syjonizm( ruch polityczno-religijny) które jest zjawiskiem „samospełniających się proroctw” będących wynikiem niespełnionych pokładanych oczekiwań skłaniających do działań przyspieszających przepowiedziane wydarzenia z przyszłości w taki sposób by diametralnie zmienił się ich wynik i ich rzeczywiste znaczenie na zgodne z tym, czego się oczekiwało. Z historii biblijnej wyraźnie wynika , że w 70 n.e Jerozolima będąca stolicą państwa,centrum administracyjno-państwowym oraz centrum życia religijnego w wyniku wiarołomstwa całego narodu i ich władców ostatecznie straciła status miasta świętego a naród stracił pozycję narodu wybranego. Odtąd Jerozolima miała być deptana przez narody (Łukasza 21:24) (…), aż się dopełnią wyznaczone czasy narodów(…). Wyznaczony czas nastąpił w roku 1914 n.e (Daniela 7:7-27). Syjonizm miał doprowadzić do powstania współczesnego państwa Izrael nie udało się osiągnąć tego celu w czasie I wojny światowej dopiero trzy lata po zakończenia II wojny światowej ów cel został ostatecznie osiągnięty.Według proroctw biblijnych współczesne państwo Izrael jest częścią systemu Goga z Magog koalicji państw występujących przeciwko Bogu (Ezechiela rozdział 38 i 39) . Izrael należy do znaczących państw importerów broni wszelkiego rodzaju,posiada strategiczny arsenał broni jądrowej już chociażby z tych dwóch powodów prorocze słowa zapisane w księdze Ezechiela 38 o krainie otwartych okolic wiejskich , bez wrót i zasuw ,w krainie w której żyje się bezpiecznie i jej mieszkańcy nie są niczym niepokojeni nie odnoszą się do współczesnego państwa Izrael które od chwili swego powstania bezustannie jest w konflikcie zbrojnym z okolicznymi państwami muzułmańskimi.
  Ogarnięty ambicją bycia mocarstwem nie tylko regionalnym ale globalnym bezprawnie wykorzystuje Biblię do moralnego uzasadnienia i usprawiedliwienia okrutnych zbrodni popełnianych w imię syjonizmu i w imię Boga Biblii na Palestyńczykach i innych grupach etnicznych , religijnych .

  Po drugie ,ze względu na to ,że (…)Bliski Wschód, jako najstarsze centrum osadnictwa w historii świata, region niezmiernie ważny z punktu widzenia trzech wielkich religii Świętej Księgi, region pobudzający apetyty wielkich państw od momentu odkrycia złóż kopalnych surowców energetycznych w XIX wieku, po dziś dzień nie stracił na znaczeniu. Innymi słowy, „Nieoceniona wartość geopolityczna, zapewniająca panowanie nad najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi świata na lądzie i morzu, jaką zdobył Bliski Wschód, stała się pierwszym celem wszystkich bez wyjątku sił będących na przestrzeni całej historii tego regionu w pogoni za dominacją Żadna ze znaczących na świecie potęg, która nie zaznaczyła z efektywny sposób swojej obecności na Bliskim Wschodzie nie może mówić o panowaniu w świecie. W każdym z okresów historycznych tego regionu stanowił on arenę dla konfliktów pomiędzy ówczesnymi supermocarstwami. Nawet w trakcie trwania ery przed Chrystusem rolę korytarza przejściowego w pierwszych poważnych międzynarodowych konfliktach zanotowanych na świecie pełnił właśnie ten region” (Turan 2003, s. 17). Brzeziński (2003, s. 6 ), w swoim artykule pt.: Hegemoniczne Ruchome Piaski (Hegemonic Quicksand), opublikowanym w periodyku “National Interest”, porusza kwestię siły potencjału Bliskiego Wschodu, który jest w stanie kontrolować gospodarki Europy i Azji.„(…) Dane dotyczące złóż surowców energetycznych nie pozostawiają Stanom Zjednoczonym Ameryki alternatywy innej niż dominacja w regionie. Z tego powodu Stany Zjednoczone powinny ukształtować Bliski Wschód zgodnie z własnym interesem strategicznym. Dominacja w tym regionie zapewnia Stanom Zjednoczonym dodatkowo jeszcze inną dźwignię strategiczną, a mianowicie siłę utrzymywania pod kontrolą gospodarek europejskiej i azjatyckiej, które są z kolei uzależnione od przepływu ropy naftowej, na czym można polegać bardziej niż na samym regionie. Region ten ma tak ogromne znaczenie, że Stany Zjednoczone nie powinny pozwolić, aby jakakolwiek siła lokalna ulokowała tutaj swoje oczekiwania i priorytety”(…).***Ramazan Arslan–Znaczenie Bliskiego Wschodu ze względu na jego cechy geopolityczne, geoekonomiczne i geokulturowe ***

  Megiddo starożytne pole bitewne o proroczym znaczeniu*** w86/18 s. 21 ak. 4-s. 22 ak. 1***

  Większość biblijnych interpretatorów w trzecim wersecie 38 rozdziału księgi Ezechiela upatruje Rosjan. Wniosek taki wyciągnięto na podstawie tłumaczenia hebrajskiego słowo „rosz” co brzmi jak współczesna nazwa Rosja . Potwierdzenie tego podglądu wynikać ma z kolejnych wersetów w których określenie z ” najdalszych stron północy „ponoć ma wskazywać na to ,że chodzi tu o Rosję która leży daleko na północ od Izraela. Ale czy na pewno? W rzeczywistości obecne wydarzenia w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie są skutkiem ścierania się kilku koncepcji geostrategicznych w których bardzo ważne miejsce zajmuje Bliski Wschód.

  Narody ” z najdalszych stron północy ” nacierające na Izrael wymienione w Ezechiela 38:3-6 obejmują zjednoczona armię złożoną z wielu narodów wśród których być może znajdą się również te które leżą na północnym wschodzie od Jerozolimy.

  Ale określenie z ” najdalszych stron północy ” może odnosić się do symbolicznego miejsca pobytu Jehowy wśród Izraelitów (Ps 48:1,2; Iz 14:13,14):

  (…) Wielki jest Jehowa i nader godzien wysławiania w mieście naszego Boga, na jego świętej górze. 2 Śliczna w swej wzniosłości, radosnym uniesieniem całej ziemi jest góra Syjon w dalekich stronach północy, gród Wspaniałego Króla.(…).
  Wobec takiej interpretacji i proroctwa o Gogu nabierają całkiem innego znaczenia.
  (Izajasza 14:12- 14) A przecież ty rzekłeś w swoim sercu: ‚Wstąpię aż na niebiosa. Wyniosę swój tron ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze spotkania, w najdalszych stronach północy. 14 Wstąpię ponad wyżyny obłoków; upodobnię się do Najwyższego’.

  Armagedon to sytuacja ,splot wydarzeń a nie miejsce.
  Około 62% światowych zasobów ropy naftowej zlokalizowane jest w rejonie Bliskiego Wschodu który stanowi rodzaj skrzyżowania geograficznego, gdzie wschód spotyka się z zachodem,a północ z południem. Dlatego też region ten stał się jednym z najważniejszych celów dla krajów, które posiadają ambicje bycia mocarnymi państwami liczącymi się w świecie. W ujęciu biblijnym Bliski Wschód to nie tylko kolebka cywilizacji ludzkiej ale przede wszystkim mianem tym Biblia określa ciąg wydarzeń prowadzących do ostatecznego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zwierzchności nad światem. Co ciekawe z punktu widzenia geografii fizycznej „Bliski Wschód” .(…) Nikomu, włącznie z wieloma przedstawicielami świata nauki prowadzącymi badania w dziedzinie historii, geografii, polityki oraz badania terenowe, nie udało się dojść do konsensusu w kwestii położenia geograficznego i geopolitycznego Bliskiego Wschodu,który jest przez nich opisywany z perspektywy odmiennych punktów widzenia i twierdzeń.(…)Z tej przyczyny, aby zdefiniować Bliski Wschód jako całość, należy przede wszystkim określić geo-kulturowe, geopolityczne, geo-ekonomiczne oraz geostrategiczne podejście do tego pojęcia.(…)- zeszyty naukowe 34-2014.91-125.pdf***

  Właśnie takie podejście do „Bliskiego Wschodu” prezentuje Biblia . Geostrategiczne (ekonomia,polityka,religia) znaczenie Bliskiego Wschodu w Biblii mieści się pod pojęciem Armagedonu . Dla większości ludzi Armagedon kojarzy się z miejscem ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła zapowiedzianym w proroctwach biblijnych zwłaszcza w Apokalipsie św. Jana (Apokalipsy 16 :16) . Profesor Archeologii i Historii Starożytnej na Uniwersytecie George’a Washingtona tak wyjaśnia znaczenie słowa Armagedon: „Armagedon” to po hebrajsku Har Megiddo i dosłownie znaczy „góra Megiddo”. W ciągu minionych 4000 lat co najmniej 34 krwawe starcia rozstrzygnęły się pod murami starożytnego miasta Megiddo i na sąsiadującym obszarze doliny Jezreel. Egipcjanie, Kananejczycy, Midianici, Amalekici, Filistyni, Hasmonejczycy, Grecy, Rzymianie, muzułmanie, krzyżowcy, mamelucy, Mongołowie, Francuzi, Turcy Osmańscy, Brytyjczycy, Australijczycy, Niemcy, Arabowie i Żydzi walczyli i umierali tutaj.Imiona generałów i wodzów tych armii są znane z kart historii: Tutmozis III, Barak i Debora, Sysera, Gedeon, Saul i Jonatan, Szyszak, Jehu, Joram, Jezebel, Jozjasz, Antioch,Ptolemeusz, Wespazjan, Saladyn, Napoleon i Allenby to tylko ci najsłynniejsi”. Jak podaje Wikipedia Armagedon to sytuacja a nie miejsce. Werset z księgi Objawienia 16: 16 informuje, że narody zebrały się na miejscu zwanym po hebrajsku Har-magedon. Użyto tu greckiego słowa τόπον (to′pon), które jest biernikiem rzeczownika τόποσ (to’pos). Topos znaczy po grecku miejsce (od niego pochodzą polskie słowa topologia i topografia). Topos ma również inne znaczenia: miejsce w czasie, możliwość, pozycja, splot wydarzeń,sytuacja.
  Analiza kontekstu wersetu 16 wskazuje na to ostatnie znaczenie: sytuacja. A więc „Armagedon” to sytuacja, splot wydarzeń w którym narody ziemi i ich armie, inspirowane przez diabła i demony, wystąpią przeciw Bogu(…).”

  Co ciekawe w roku 1945 amerykański generał Douglas MacArthur oświadczył: „Dostaliśmy ostatnią szansę. Jeśli nie stworzymy lepszego i sprawiedliwszego systemu, czeka nas „Armagedon”[ Nowy porządek (ład) jałtańsko-poczdamski ; ( Daniela 7:11-12)]. Generał MacArthur wiedział, co zrobiły dwie bomby atomowe zrzucone w ostatnich dniach wojny na Hirosimę i Nagasaki. Zniszczenie tych dwóch japońskich miast skłoniło go do przypisania słowu „Armagedon” nowego znaczenia — całkowitej zagłady nuklearnej, kładącej kres cywilizacji na naszej planecie. Tylko aby czy na pewno?

  Rzecz zrozumiała, że Megiddo z uwagi na swoje strategiczne położenie już w zamierzchłych dziejach zaczęło się kojarzyć z pojęciem pola walki. Już samo starożytne hebrajskie słowo „Megiddo” ma oznaczać „spotkanie albo zgromadzenie wojsk”. Profesor Aharoni pisze:
  „Megiddo było grodem warownym o dużym znaczeniu, chociaż wzmianki o nim pojawiają się w źródłach historycznych dopiero od piętnastego stulecia p.n.e. Pojawia się w pochodzących z tego okresu inskrypcjach Totmesa III. Kroniki tego faraona donoszą, że Megiddo przewodziło koalicji zbuntowanych miast kananejskich. (…) Armia egipska stoczyła przełomową dla tego powstania walkę z Kananejczykami na rydwanach (…) nie opodal Megiddo. Jest to najdawniejsze starcie zbrojne, o którym zachowały się jakieś szczegóły. Rozgromiwszy w tej bitwie oddziały Kananejczyków, faraon zagarnął bogate łupy, między innymi 924 rydwany!”
  Ponadto dr Zev Vilnay, autor dzieła The New Israel Atlas (Nowy atlas Izraela), w opisie tej doliny nadmienia, że była „widownią głośnych bitew od zarania dziejów aż do pierwszej wojny światowej”.

  W dobie obecnej to nie góra Megiddo (Har-Magedon) lecz góra Hermon spełnia warunki opisane w księdze Objawienia 16:16 oraz w Izajasza 14:12- 14 . Góra Hermon w stosunku do Nazaretu miejsca w którym Jezus spędził większą część swojego ziemskiego życia razem ze swymi przyrodnimi braćmi i siostrami [ (Mt 13:54-56; Łk 2:51, 52 ; miejsca w którym anioł Gabriel zwiastował zbliżające się narodziny Jezusa, miejsca zamieszkania Józefa, jak i Marii (Łk 1:26, 27; 2:4, 39). Miejsca w którym ponownie zamieszkali po powrocie z Egiptu (Mt 2:19-23; Łk 2:39 ; *** it-2 s. 155 ak. 11)] leży na dalekiej północno-wschodniej granicy współczesnego państwa Izrael.Obecnie na górze Hermon znajdują się od roku 1974 międzynarodowe wojska UNDOF . UNDOF to siły pokojowe powołane przez ONZ po przyjęciu rezolucji nr 350 Sekretarza Generalnego ONZ, podpisanego przez siły Izraela i Syrii na Wzgórzach Golan 31 maja 1974 r. Rezolucja ta mówiła o zawieszeniu broni i zakończeniu walk po wojnie Jom Kippur w 1973 r. Wojska UNDOF jako jedyne siły militarne mogły przebywać w określonej w rezolucji strefie .

  Góra Hermon (hebr. Har Hermon, arab. Jabalu sh-Shaykh) jest najwyższym szczytem w Izraelu (Dystrykt Północny) i wznosi się na 2 224 metry ponad poziomem morza. Wchodzi w skład pasma górskiego Antylibanu, które przebiega przez terytorium Libanu, Izraela i Syrii. Masyw góry Hermon jest zarazem przygranicznym terenem pomiędzy tymi trzema państwami, jednak dostępu od strony Syrii i Libanu pilnują międzynarodowe wojska ONZ (UNIFIL i UNDOF).

  W „ostatecznym rozstrzygnieciu” kwestii izraelsko-arabskiej i w kwestii projektu „Większego Bliskiego Wschodu” i zwierzchnictwa nad światem uwikłane są prawie wszystkie narody ziemi których reprezentantem jest Organizacja Narodów Zjednoczonych.
  Jak pokazuje historia króli północy i króli południa opisana w księdze Daniela to historia geopolityczna mocarstw morskich i lądowych.W czasie gdy były spisywane proroctwa biblijne starożytny świat pod auspicjami Imperium Rzymskiego geopolitycznie podzielony był na część północną i południową . Z czasem Imperium Rzymskie rozpadło się a geopolityczny podział świata zmienił kierunek na zachodni i wschodni. Bizancjum ,Imperium Osmańskie to geopolityczny wschód do którego po pierwszej wojnie światowej dołączyła Rosja i Chiny a Imperium Brytyjskie następnie Imperium Neokolonialne Stanów Zjednoczonych wraz z wasalną Europą to goe-polityczny zachód. Odzwierciedlenie geopolitycznego układu sił między mocarstwami światowymi znajdujemy w biblijnej księdze Objawienia. W 13 rozdziale tej księgi znajdują się dwie bestie ,jedna wychodzi z morza a druga z ziemi. Te bestie przedstawiają koncepcje geopolityczne powstałe u progu wybuchu I wojny światowej. Jedna koncepcja tzw. teoria Mahana odnosi się do cywilizacji morskiej, bestii wychodzącej z morza (Wielka Brytania ,Stany zjednoczone) , druga koncepcja tzw.teoria Mackindera wraz z późniejszą teoria Spykmana ,Cohena czy Huntingtona odnosi się do cywilizacji wschodniej(bestii wychodzącej z ziemi) reprezentowanej gółwnie przez Rosję ,Chiny….W Biblii opisana jest bezprecedensowa sytuacja w której dojdzie do konfrontacji i wzajemnego ścierania się między światem zachodnim a światem wschodnim.Sytuacja ta nazwana jest jako Har-Magedon a jej cechą charakterystyczną jest barbarzyńskie przejawy przemocy , bezprzykładny chaos oraz rujnowanie ziemi na wszystkich płaszczyznach poprzez środowisko,rodzinę,społeczeństwo,narody (Objawienia11:16-18).

  Przed wybuchem II wojny światowej powstała nowa koncepcja goe-polityczna Spykmana w której z czasem ważną rolę w geopolityce światowej pełni Bliski Wschód wraz z Izraelem który ma inspiracje do bycia mocarstwem nie tylko regionalnym ale przede wszystkim globalnym. Obecny Pax America miałby być zastąpiony Pax Judaica . Może się to udać tym bardziej ,że pieniądz funkcjonuje jako dług a wierzycielami upadających narodów są banki reprezentantów cywilizacji żydowskiej.Bezpieczeństwo ekonomiczne proponowane przez ONZ jest realizacją ideii politycznej Imperium Rzymskiego (czwartej Bestii z proroctwa Daniela 7-mego rozdziału) jako systemu „Narodów Zjednoczonych”). Powołanie Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego ,BIS-u ,FED-u i wielu innych narzędzi ma za zadanie skłonić narody do przyjęcia nowego ogólnoświatowego systemu bezpieczeństwa ekonomicznego opartego już nie ma petrodolarze.Jeśli nie na petrodolarze to być może na petro-rublu czy juanie lub koszyku walutowym opartym na standardzie złota. Jak pokazują przykłady Iranu czy Rosji w razie potrzeby błyskawicznie mogą powstać lokalne alternatywy umożliwiające handel poza systemem petrodolara.Podobny los może spotkać waluty alternatywne wobec petrodolara i co wtedy? WIELKI KOLAPS -EKONOMICZNY ARMAGEDON- bezprzykładny barbarzyński okres chaosu gospodarczego,politycznego ,religijnego w historii ludzkości.

 • z innej beczki a to samo on 26 września 2015

  Za tej końcówki komuny i początku rabowania polek i polaków zdążyłem wychować trójkę dzieci,podstawa to stała praca,mieszkanie a tego nie ma i nie będzie jak nie pozbędziemy się wszystkich szumowin biorących udział w spisku w magdalence,to oni zrabowali i zawłaszczyli kraj!,po tych 25 latach mamy de fakto tylko zmianę nazw
  a kryptokomuna i czarni dalej rabują i do wojny ciągną!!! jak tu mieć stabilność by wychować dziecko?
  Czarno to widzę ale jest rada wyklepać pis na 1 partię i jedyna w sejmie,a w następnych zagłosować na wszystkich
  co nigdy nie byli w żadnej partii,będzie efekt zmian systemowych i konstytucyjnych bo bandziorów nie będzie w sejmie i senacie…..

 • Inquisitor on 13 stycznia 2016

  W dużej mierze się zgodzę. Oprócz tego, że nie da się rozwalić tego systemu od wewnątrz. Da się jak najbardziej i wielokrotnie miało to miejsce. Od tego pochodzi słowo „bankrut”, z angielskiego „bank run”.

 • Robert on 13 stycznia 2016

  Wszystko się da, jednak od wewnątrz nie ma kto to zrobić.
  Aby państwo wygrało z finansjerą musi mieć własne wojsko, własny pieniądz, własny system płatności międzynarodowej, własny, niezależny bank… itd.

  Kto to ma?

  Niemcy, Francja?
  Proszę zobaczyć, jak niszczą Rosję, kiedy sprzeciwiła im się.

  Trochę to bardziej skomplikowane…

 • anonymous on 13 stycznia 2016

  możemy znacjonalizować wszystko co się u nas znajduje a ropę kupować od państwa isis i wyje… na sankcje, ponadto jest nas dużo po świecie i jesteśmy partyzantami nie do zaje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *